Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Build projektu avr-c w eclipse wyrzuca błąd na manjaro(linux)

kacpersyn 09 Sie 2016 02:00 900 8
  • #1 09 Sie 2016 02:00
    kacpersyn
    Poziom 3  

Dzień dobry, posiadam Manjaro, na którym zainstalowałem Eclipse i odpowiednie pakiety avr (avr-gcc, avr-gdb, avr-libc, avr-binutils, avr dude i plugin do Eclipse - "eclipse-avr"). Zamierzam używać Eclipse do programowania arduino jako zwykłego avr'a. Skonfigurowałem Eclipse zgodnie z tym http://roboblog.eu/2016/02/14/arduino-zwykly-jezyk-c/ poradnikiem. Niestety przy komendzie "Build All" pojawiają się błędy, które widoczne są na zrzucie ekranu zamieszczonym w załączniku. Co mam zrobić, aby wyeliminować problem?

0 8
  • Pomocny post
    #2 09 Sie 2016 09:01
    JacekCz
    Poziom 36  

Tam mniej więcej (nawet więcej) pisze.
    *NOTE jestem pewien wkleiłeś za dużo, to nie ma jak wystąpić w linii komendy (Edit: widzę autor bloga już pojechał bo bandzie)
    a wcześniejszy argument z obrazka nie powiem, ma niewłaściwe minusy, albo coś w tym stylu.
    Silniki blogowe i ta branża często upiększają znaki specjalne. Np niektóre sposoby na stworzenie dokumentu PDF upiększają apostrofy, rozkładając zamieszczone programy

0
  • Pomocny post
    #3 09 Sie 2016 09:06
    435758
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #4 09 Sie 2016 09:13
    JacekCz
    Poziom 36  

majeranek53 napisał:
    Witam
    Jak na mojego czuja, to brak jest skonfigurowania Menu->Window->Preferences->AVR->Paths. Musisz podać odpowiednio ścieżki do kompilatora itp.
    A jeśli podałeś, to coś źle założyłeś Projekt. Powinien być bez spacji i polskich znaków.

Nie ma potrzeby na czuja. Kompilator ewidentnie jest odnaleziony na ścieżce, bo się przedstawia i daje błędy. (Nie neguję że ścieżki coś warto przejrzeć - może wyjść za chwilę). Tu jednak wyraźnie argument nieplikowy jest interpretowany jako plikowy, zgaduję ma chory/e minus/y

1
  • Pomocny post
    #6 09 Sie 2016 17:18
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #7 09 Sie 2016 17:39
    435758
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #8 09 Sie 2016 18:11
    grko
    Poziom 33  

Taka komenda wyświetli katalogi, które avr-gcc domyślnie załącza:

Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #9 09 Sie 2016 21:07
    kacpersyn
    Poziom 3  

Dziękuję wam bardzo za pomoc. Problem został rozwiązany. Skonfigurowałem Eclipse według tego http://android.serverbox.ch/?p=394 poradnika i program (plik hex i elf także) zbudował się, nie wiem gdzie tkwił błąd, może w konfiguracji programatora (ale powinno się kompilować nawet bez tego), może w "Command line pattern" (tym razem zostawiłem domyślnie, ale wcześniej jak przywracałem domyślne ustawienie nie kompilowało się). Co do "AVR Header Files" to o dziwo program kompilował się i wgrywał na Arduino bez tego, ale nie mogłem korzystać z "AVR Device Explorer". Tutaj dzięki waszej pomocy znalazłem ścieżkę do "AVR Header Files" - /usr/avr/include. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i poświęcony mi czas.

0