Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vectra C - Opadające zegary

Maciek.kolega 09 Aug 2016 08:01 2694 4
    Maciek.kolega
    Level 7  
    Witam.
    Od 2,5 roku jestem posiadaczem Vectry C 2.2 16V. Ok 3 tygodni temu zauwazyłem że co kilka dni na chwile zaczynają opadać wskazówki od prędkościomierza i obrotościomierza(reszta jest ok).W ciągu ostatniego tygodnia problem zniknął ale wczoraj zresetował sie zegar na wyswietlaczu a dzisiaj rano nie włączył sie wyświetlacz w konsoli centralnej.Wszystko działa normalnie - radio działa ale nic nie widać na wyświetlaczu.Zakłądam że w/w usterki są z sobą połączone i na pewno jest to jakaś pierdoła, nie żadne CiM czy ECU jak czytałem na forach.Zakładam że gdzies cos nie styka.Miałem juz w tym aucie kilka usterek i zazwyczaj były to jakies pierdoły przewaznie nie przekraczające 10zł w naprawie.Nie chce mi się jeździć po mechanikach bo w większości przypadków wiedza mniej niż ja a odczyt błędów z komputera pewnie i tak nie postawi diagnozy. Miał ktoś podobny przypadek?
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Maciek.kolega wrote:
    pewnie i tak nie postawi diagnozy.

Bo warsztaty są od naprawy . Zawieź do kogoś kto to ogarnia.
    Maciek.kolega wrote:
    Miałem juz w tym aucie kilka usterek i zazwyczaj były to jakies pierdoły przewaznie nie przekraczające 10zł w naprawie

Wymiana żarówki postojówki.... nic więcej.
    Przeważnie VC ma dosyć trudne usterki a części nie są tanie do tej taczki.
    Maciek.kolega
    Level 7  
    Ale ja niechce oddawać zeby ktoś mi to ogarnął tylko sam chce to zrobić. Gdybym chciał oddać do kogoś to bym nie zawracał gitary na forum:)
    voyytas
    Level 15  
    Tylko opadają czy "wariują"? Jest to typowy objaw uszkodzenia CIM'u. Ale żeby nie straszyć - zerknij na Vectra Unlimited lub Vectra Klub Polska - tam z pewnością Twoje wątpliwości spece od Vectr rozwieją.
    Maciek.kolega
    Level 7  
    u mnie po prostu co jakis czas opadają i wracają do normy.czytałem na tamtych forach ale tam troszke inne przypadki sie pojawiają.przewaznie wszystkim towarzyszą usterki wspomagania ,samowłączające się kierunkowskazy oraz światła mijania i wycieraczki.Usterki absu itd. Być może to to samo tylko u mnie na razie faza początkowa:P

Dodano po 37 [minuty]:

Teraz doczytałem na forum vectra klub że może być uszkodzony czujnik skrętu i pada pytanie czy cos nie było grzebane.Ja 2-3 tygodnie temu wymieniałem końcówke drążka i po wymianie dałem do ustawienia zbiezność i wiem że na pewno regulowli kierownice bo po wymianie końcówki troche była przekrzywiona.Ale nie pamietam za cholere czy objawy pojawiły sie przed czy po ustawieniu zbieżności.Może to ma coś wspólnego.

Dodano po 5 [godziny] 43 [minuty]:

Haaa znalazłem przyczynę:)tak jak pisałem wczesniej przewaznie są to pierdoły.W ziałem instrukcje Vectry oczwiscie w języku niemieckim bo taka była dołączona do auta:P i zaczałem sprawdzać od czego są poszczególne bezpieczniki i okazało się że jeden z nich w skrzynce przy prawych drzwiach kierowcy(pozycja nr17 - LCD Display) :D
    Wyciągnąłem i okazało się że bezpiecznik był zwyczajnie zasniedziały.Zeskrobałem nalot z bezpiecznika oraz gniazda bezpiecznikowego i wszystko wróciło do normy:) Jeszcze mi pozostało obserwowanie zegarów czy opadają bo przez ostatni tydzień nic takiego nie miało miejsca a zrobiłem ponad 1100km.Generalnie obstawiam że cała instalacja jest w tak kiepskim stanie i będe sie musiał w najbliższym czasie za nią porządnie zabrać.