Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana matrycy Samsung 55h6400

09 Aug 2016 09:58 1776 9
  • Level 10  
    Witam.
    Posiadam telewizor jak w tytule i chciałbym się dowiedzieć jaka matryca pasuje do tego telewizora i czy wymiana jest bardzo skomplikowana. Matryca jest pęknięta i podobno muszę mieć identyczną by naprawić telewizor. Z tego co znajomy mówił to muszę sprawdzić jaki numer posiada matryca. Jeżeli ktoś się orientuje w temacie to proszę o sugestię.

• Level 43  
    tomek3583 wrote:
    chciałbym się dowiedzieć jaka matryca pasuje do tego telewizora

tomek3583 wrote:
    Z tego co znajomy mówił to muszę sprawdzić jaki numer posiada matryca

Więc rozbierz telewizor i sprawdź, następnie szukaj takiego samego modelu - nikt tego za Ciebie nie zrobi.
  • Level 10  
    Dlatego założyłem ten wątek by potwierdzić lub wykluczyć czy mówił że tak to trzeba zrobić. Druga sprawa to może jest ktoś kto telewizory naprawia i wie jaka tam matryca potrzebna jest, by tv wrócił do łask. Czekam na kolejne wypowiedzi.

• Level 43  
    tomek3583 wrote:
    może jest ktoś kto telewizory naprawia i wie jaka tam matryca potrzebna jest

Autoryzowany serwis.
    tomek3583 wrote:
    Dlatego założyłem ten wątek by potwierdzić lub wykluczyć czy mówił że tak to trzeba zrobić.

A jak inaczej to sobie wyobrażasz? Swoją drogą tv stoi u Ciebie i powinieneś wykazać chociaż minimum chęci w celu rozwiązania problemu, czyli rozkręcić go, spisać model matrycy i szukać jej lub zamiennika - i nie licz na to że będzie kosztowała 200zł...
  • Level 10  
    Nie liczę na to bo już cenę znam, a rozkręcić w tej chwili nie mogę bo nie ma mnie w domu. Siedzę w szpitalu z dzieciakiem i nie wiem kiedy wrócę, dlatego chciałem zasięgnąć opinii wtedy gdy wrócę to będę mógł działać. W tej chwili tylko na telefonie mogę siedzieć, i czekam na informacje jakie mogą występować Matryce, może ktoś coś wie.

• Level 43  
    tomek3583 wrote:
    już cenę znam

tomek3583 wrote:
    jakie mogą występować Matryce

Jak bez znajomości modelu matrycy znasz jej cenę?
  • Level 43  
    Ja się spotkałem w tym modelu z taką matrycą do modelu UE55H6400 panel type:55A1AF0V >> matryca Samsung.
  • Level 10  
    Dziękuję @PITERRR za informację na pewno się przyda, z tego co na dziś wiem, prawdopodobnie występowały 3 różne matryce w tym modelu telewizora. Szkoda że muszę czuwać nad swoim juniorem bo pewnie bym to zerknął i zamówił odpowiednią.
  • Level 10  
    Moja matryca jest taka 55R1AF0V. Czy musi być identyczna czy może być również ta co podał @PITERRR. I jeszcze zapytam, czy ma ktoś jakiś filmik z wymiany matrycy w 55 cali samsungu
  • Level 43  
    Tak musi być identyczna z tymi samymi oznaczeniami ..twoja jest producenta R - AU OPTRONICS?

Dodano po 6 [minuty]:

Jak nie wymieniałeś nigdy matrycy do zleć to fachowcowi bo możesz ja łatwo rozbić ,ewentualnie poszukaj w necie .