Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak to połączyć? Soundbar i kino domowe

lukaszny 09 Sie 2016 17:12 2514 0
 • #1 09 Sie 2016 17:12
  lukaszny
  Poziom 9  

  Czy jest możliwe jednoczesne podłączenie dźwięku z telewizora przez kino domowe i soundbar?

  Sprzęt jakim dysponuje:
  - telewizor Samsung UE65JS8500
  - soundbar SAMSUNG HW-J6501
  - leciwe kino domowe Panasonic SA-PT170
  - tuner SAT VU Duo

  Z telewizora na kino domowe dźwięk idzie kablem optycznym. W telewizorze nie znalazłem opcji, aby dźwięk mógł iść dwoma kanałami na raz. Jak wybiorę na liście głośników soundbar - to soundbar oczywiście bez problemu łączy się z telewizorem i działa prawidłowo. Kino się ścisza samoczynnie. Po zgłośnieniu kina słychać wyraźne przesunięcie dźwięku pomiędzy soundbarem i kinem (bez względu na to czy soundbar połączony jest przez hdmi, wifi, BT czy cokolwiek innego). Pomaga ustawienie opóźnienia dźwięku w TV - ale to chyba rozwiązanie lipne.

  Czy istniałaby taka możliwość, aby soundbar otrzymywał dźwięk z kina domowego a nie z telewizora? Byłoby to chyba rozwiązanie najlepsze, bo: zachowałbym możliwość obsługi telewizora i tunera jednym pilotem. TV, tuner, soundbar i kino niby obsługują HDMI-CEC, więc całość powinna uruchamiać się stosownie do załączenia urządzenia głównego. Do tej pory tak właśnie to funkcjonowało, że załączenie tunera powodowało włączenie TV i kina. To sobie człowiek dokupił soundbar i zaczęły się schody :D

  Ewentualnie może doinwestować i pozbyć się leciwego kina. Tylko co kupić za rozsądny pieniądz, tak aby wystarczyło na salon z jadalnią - ca. 40 metrów.

  0 0
 • Mitronik