Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy GCY 1052 D1 - Pralka czasem pomija szybkie wirowanie (zwykle na koncu)

Marek888811 09 Sie 2016 18:34 540 2
  • #1 09 Sie 2016 18:34
    Marek888811
    Poziom 4  

Posiadam pralke
    Candy GCY 1052 D1

ma ona juz swoje lata i ostatnio pojawil sie taki oto problem.

:arrow: Kiedy uzywam dlugiego programu, (3h) to na koncu pomijane jest odwirowanie i ubrania sa zbyt przemoczone.
    :arrow: Ustawiajac dlugi program (3h) po 30 min widze ze mam 1:30 do konca... czyli czesc, prawdopodobnie jakies wirowanie moze?, jest pomijana przez pralke.
    :arrow: Najbardziej mi przeszkadza program krotki (7 min) ktory jest szczegolnie wlasnie do szybkiego odwirowania prania. Gdy go wlaczam, to w wiekszosci jest tak:
    - Wyswietla sie 7 minut na LCD
    - Slychac chrobotanie jak przy wlaczeniu (to chyba woda jest wypompowywana?)... pralka kreci sie powoli z pare razy...
    - Potem juz jest ciszej, nadal sie kreci pare razy
    - Po paru minutach przeskakuje na 1 minute... sekunde pozniej wyswietla sie "END"... i do widzenia. Nie bylo w ogole szybkiego wirowania.

Jesli wezme i dam na 7 do konca, pauze. To potem skacze na 6 minut pozostalo. I odlicza juz normalnie... ale nadal pomija odwirowanie.
    I tak jest az wylacze... wlacze... sprobuje ponownie... wylacze... wlacze... sprobuje ponownie. Dzis sie tak meczylem, doslownie 2 godziny i juz mi starczy, dlatego stwierdzilem, ze napisze tutaj.
    Raz na czas da sie faktycznie w tej pralce "miec szczescie" i jakos jak manna z nieba sie wlaczy to 7min odwirowanie poprawnie. Ale rzadko. Tak samo z odwirowaniem na koniec dlugich programow. Czasem dziala... czasem po prostu jest pomijane z powiedzmy z zostalo "5 min" na wyswietlaczu do od razu 1 minuta i END.

Powyzsze problemy wystepuje niezaleznie od ustawionej predkosci obrotowej (miedzy 1000 a 400 mam do wyboru) i niezaleznie od ilosci prania w srodku czy nawet pustego bebna.

Co jest nie tak?
    Czy da sie to jakos naprawic czy pralka do wymiany?

PS. Szkoda ze nie ma takiego przycisku jak "szybkie odwirowanie od razu" bez odpompowania wody i bez wolnego krecenia bebnem w ogole. Bo przynajmniej bym nie musial za kazdym razem sprawdzajac 7 minutowy program czekac czy zadziala tym razem czy nie.

Z gory dziekuje za informacje.

0 2
  • #3 02 Lis 2018 22:34
    sroger
    Poziom 10  

Witam.
    I jakie było rozwiązanie tego tematu?
    U mnie też ta pralka nie chce odwirowac, kręci kręci ale nie wchodzi na obroty.

1