Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SATEL - Nowa wersja firmware i brak ogolnie dostępnego opisu

Darek J 09 Sie 2016 19:33 2937 15
  • #1 09 Sie 2016 19:33
    Darek J
    Poziom 12  

Witam,

Posiadam Integre 64 1.15 - na stronach SATEL jest firmware 1.16 ale brak opisu co zmienia... Już nie pierwszy raz pojawia się nowy soft bez opisu - o co chodzi? Ktoś wie jakie zmiany wprowadza??

ETHM1 PLUS w wersji 1.03 (25.04.2016) - na stronie wersja niby ta sama ale z dnia 13.07.2016 - czyli jest to ta sama wersja czy nie??

Co firma SATEL chce w ten sposób osiągnąć??

0 15
  • #2 09 Sie 2016 19:41
    marek216

Poziom 43  

Uważam że znacznie prościej o różnice zapytać support Satel'a.

0
  • #3 09 Sie 2016 20:03
    sosarek

Poziom 43  

Opis pojawił się jakiś czas temu w którymś z postów Kolegi dariusz.bembenek, prócz tego dostępny jest na stronie Satela po zalogowaniu.

Darek J napisał:
    ETHM1 PLUS w wersji 1.03 (25.04.2016) - na stronie wersja niby ta sama ale z dnia 13.07.2016 - czyli jest to ta sama wersja czy nie??

Nie.

0
  • #4 09 Sie 2016 20:05
    darzec
    Poziom 13  

Darku J na stronie Satel jak się zalogujesz w pomocy technicznej masz opisane co wprowadzają nowe aktualizacje, sprawdź czy to Ci będzie wystarczało.

0
  • #5 09 Sie 2016 20:43
    Darek J
    Poziom 12  

Jestem osobą prywatną i nie mam dostępu do wsparcia technicznego :(

0
  • Pomocny post
    #6 09 Sie 2016 20:50
    sosarek

Poziom 43  

W takim razie dla potomnych:

INTEGRA Firmware 1.16

wprowadzono opcję niezgłaszania do centrali awarii serwera SATEL
    rozszerzono działanie funkcji przesyłania komunikatów o załączeniu czuwania o strefy z zerowym czasem na wyjście przy załączaniu hasłem
    usprawniono dopisywanie zdarzeń o awariach monitorowania z modułem ETHM-1 Plus
    wprowadzono korektę czasu na wejście dla opcji GRADE 2/3
    usprawniono sygnalizację czasu na wejście i wyjście dla central INTEGRA 24 i INTEGRA 32
    usprawniono działanie monitoringu GPRS i powiadamiania SMS dla centrali INTEGRA 128-WRL

Do współpracy z INTEGRA 1.16 wymagane są następujące wersje oprogramowania:

DLOADX: min. 1.16
    GUARDX: min. 1.16

VERSA Firmware 1.08

wprowadzono możliwość niezgłaszania do centrali awarii serwera SATEL
    wprowadzono możliwość wyłączanie podświetlenia klawiatury przy awarii 230 V
    usprawniono programowanie z poziomu klawiatury (funkcja serwisowa 31)
    wprowadzono dodatkowe opcje załączania czuwania w wersjach językowych: francuskiej i holenderskiej

Do współpracy z VERSA Firmware 1.08 wymagane są następujące wersje oprogramowania:

DLOADX: min. 1.16

ETHM-1 Plus 2.03

dodano zapytanie o najświeższe zdarzenie przy pobieraniu zdarzeń z centrali (w przypadku powiadomień PUSH)
    wprowadzono usprawnienia w komunikacji i utrzymywaniu połączenia

W związku z aktualizacją oprogramowania central powstały także wspomniane wyżej wersje programów: DLOADX oraz GUARDX.

DLOADX 1.16

zapewniono obsługę INTEGRA Firmware 1.16 z nowymi funkcjami
    zapewniono obsługę VERSA Firmware 1.08 z nowymi funkcjami
    zmieniono ułożenie opcji w oknie konfiguracji dla modułu ethernetowego dla central z rodziny VERSA
    usprawniono import poleceń MAKRO z ETHM-1 Plus do manipulatorów INT-TSG oraz INT-TSH
    ograniczono tworzenie haseł QR kodów wyłącznie do znaków ASCII
    usprawniono sposób dodawania ASP-105

GUARDX 1.16

zapewniono obsługę INTEGRA Firmware 1.16 z nowymi funkcjami

0
  • #8 07 Sty 2018 18:43
    cino111
    Poziom 10  

Mam Integrę 128 Plus i widzę, ze jest już wersja firmware 1.17. Co ona dodaje? Warto zmieniać soft? Teraz mam 1.16
    To samo jest dla ETHM-1 Plus. Jest FLASH v2.04. Teraz mam v2.03.

0
  • #11 03 Mar 2018 17:21
    Flower_1967
    Poziom 10  

Również dzisiaj szukałem informacji o ETHM-1 Plus Flash v2.04 - bez skutku - może ktoś by podpowiedział czy opłaca się zmieniać z wersji v2.03 na v2.04

0
  • #12 06 Lip 2018 22:11
    Darek J
    Poziom 12  

Może ktoś wrzuć opis zmian dla firmware 1.18??

0
  • Pomocny post
    #13 06 Lip 2018 23:03
    mayer2005
    Poziom 16  

INTEGRA 1.18 (wydanie z dnia 2018-06-20)

Dodano:

zdarzenia nieudanego załączenia czuwania przez wejścia załączające czuwanie (typ reakcji 80 i 82)
    typ wejścia "97. Monitorowanie awarii centrali p.poż" (CID:200)
    obsługę INT-GSM
    zdarzenia nieudanego załączenia czuwania ze sterowania SMS (INT-GSM)
    zdarzenia ze stanem monitorowania testu stacji 1/2 A/B
    Zmieniono:

kody SIA:
    kod 126 - dodany kod "BS" (bez RESTORE)
    kod 143 - dodany kod "TA" / "TR"
    kod 300 - dodany kod "ET" / "ER"
    kod 306 - kod "YG" przeniesiony z pozycji „bez RESTORE” (restart ustawień) na pozycję „RESTORE” (odtworzenie ustawień)
    kod 575 - dodany kod "UB" / "UU"
    kod 625 - dodany do RESTORE kod "YU"
    wygaszanie podświetlenia manipulatorów przy braku zasilania 230 V AC
    przyspieszone odświeżanie stanu diod LED w manipulatorach po zmianie stanu czuwania lub alarmów stref
    brak komunikatu "Błędne hasło" podczas wykonywania makr
    wyrównanie funkcjonalności otwierania drzwi z manipulatora (funkcja i karta) i z INT-RS do funkcjonalności w INT-S (przypadek ustawienia zamka w trybie "Zamknięty podczas czuwania")
    blokada dodawania ARU-100 do systemu ABAX w centrali INTEGRA 128-WRL
    rozszerzona treść pytania o zatwierdzenie zmian po edycji timera strefy z manipulatora
    zamiana zdarzenia 339 "Restart modułu" przy połączeniu z DLOADX/GUARDX na zdarzenie 970 "Start połączenia"
    podczas monitorowania w trybie "stacja 1 lub 2", po przełączeniu na stację 2, powrót do stacji 1 po 3 s przerwy między zdarzeniami
    timeout na wysłanie zdarzenia przez ETHM-1 Plus zwiększony z 75 s do 180 s
    Usprawniono:

zliczanie sygnalizatorów ASP-100 (do 8 szt.) i manipulatorów INT-KWRL (do 4 szt.) podczas dodawania ich do kontrolera ACU-120/270 w trybie serwisowym (z manipulatora)
    wyeliminowanie wielokrotnie zapisywanych zdarzeń "Początek trybu serwisowego" z powodu np. sprzętowego lub programowego restartu manipulatora, w którym jest aktywny tryb serwisowy
    edycję timerów
    DLOADX 1.18.000 (wydanie z dnia 2018-07-05)

Dodano:

obsługę zmian wprowadzonych w oprogramowaniu 1.18 central INTEGRA

1
  • #14 07 Lip 2018 00:14
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

mayer2005 napisał:

Ciekaw jestem, czy zrobili tak samo jak w Versie, w której to oczywiście manipulatory są wygaszane przy braku AC, ale na stałe. Nie podświetlają się nawet jeśli mają aktywną opcję podświetlenia podczas czasu na wejście. Tym samym, przy braku AC, wpisujemy kod po omacku będąc w ciemnym pomieszczeniu... :(

Pozdrawiam.

0
  • #15 07 Lip 2018 13:12
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam

O to e to: obsługę INT-GSM. A jak bedzie z Abax 2?

pozdr

0
  • #16 29 Sie 2018 21:18
    Pampus
    Poziom 14  

bhtom napisał:
    Witam,

mayer2005 napisał:

Ciekaw jestem, czy zrobili tak samo jak w Versie, w której to oczywiście manipulatory są wygaszane przy braku AC, ale na stałe. Nie podświetlają się nawet jeśli mają aktywną opcję podświetlenia podczas czasu na wejście. Tym samym, przy braku AC, wpisujemy kod po omacku będąc w ciemnym pomieszczeniu... :(

Pozdrawiam.

Niestety jest tak jak piszesz. Dodatkowo nie działa również w przypadku podświetlenia aktywowanego z czujnika ruchu przy manipulatorze. Jest po prostu ciemny, a jedyne co się świeci to dioda czuwania.
    SATEL - Nowa wersja firmware i brak ogolnie dostępnego opisuupgrade in..gra.jpg Download (95.48 kB)

0