Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie: kino domowe, laptop, projektor.

wmarczak_snk 10 Sie 2016 10:11 2331 10
  • #1 10 Sie 2016 10:11
    wmarczak_snk
    Poziom 8  

Witam
    Prosze Was o pomoc, jak podłączyć projektor (Epson EH-TW5350), laptopa do kina domowego (Samsung HT-J4550). Gniazda do podlaczenia pokazane sa na zdjeciach dla projektora i kina domowego. Jak zrzucam ekran z laptopa na projektor (bezprzewodowo) a do projektora (Audio out) za pomoca chincha podlacze kino domowe to dzwiek działa tylko na przednich glosnikach. A zalezy mi zeby w pełni wykorzystać dobrodziejstwo tego sprzetu. Z góry dzieki za pomoc

Połączenie: kino domowe, laptop, projektor. Połączenie: kino domowe, laptop, projektor.

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #2 10 Sie 2016 11:04
    mariuszp19
    Poziom 32  

Po chinchach wychodzi sygnał stero, dlatego grają przednie głośniki. Aby uzyskać dźwięk przestrzenny należy do KD podłączyć się za pomocą wejścia optycznego.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 10 Sie 2016 11:20
    wmarczak_snk
    Poziom 8  

Ok czyli kupuje kabel TOSLINK( wejscie optyczne) podlaczam do KD , a druga koncówke do projektora? jak w projektorze nie ma wejscia optycznego.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Sie 2016 11:30
    mariuszp19
    Poziom 32  

Najlepiej by było podłączyć się Toslinkiem do wyjścia w komputerze, ale jak się domyślam takiego nie ma. Pozostaje zastosowanie konwertera analog - digital.

1
  • #5 10 Sie 2016 11:53
    wmarczak_snk
    Poziom 8  

Czyli potrzebny mi bedzie taki konwerter http://sklepwideo.pl/konwerter_audio_spdif-analog_06927.. I z KD do niego podlaczam sie za pomoca Toslinka, a z konwertera juz chinchem do projektora tak? A za pomocą HDMI nie ma możliwości podłączenia KD? I czy jak np. mam na płycie film który uruchomie na KD i KD podlacze za pomoca HDMI do projektora aby przekazac obraz to wtedy bedzie dzwiek normalnie na wszystkich glosnikach?

0
  • #7 10 Sie 2016 12:39
    Polon_us
    Poziom 41  

mariuszp19 napisał:
    Pozostaje zastosowanie konwertera analog - digital

Te rozwiązanie jest bez sensu.
    Co do autorowi tematu konwertowanie analogowego sygnału stereo na cyfrowy?
    Taki sygnał projektor podaje na swoje wyjście audio.
    Efekt będzie dokładnie ten sam co dotychczas.
    Bez sensu.

@wmarcza_snk - proszę podać dokładny model swojego laptopa. Chciałbym przejrzeć jego specyfikację.
    Może uda się wymyśleć coś sensownego.
    Również proszę podać odległość projektora od kina.

A póki co, to jeżeli kino jest wyposażone w system Dolby Pro Logic, to można to uaktywnić. Będą grały wszystkie głośniki, ale to będzie pseudo 5.1

0
  • #8 10 Sie 2016 12:56
    wmarczak_snk
    Poziom 8  

Właśnie próbowałem uruchomić to "pseudo 5.1 i też nie mogłem tego znaleść.. A laptop model ASUS GL752VW-T4053. Co ciekawe ( z tego co pamietam) nawet jak radio uruchamiam z KD to graja tylko przednie glosniki, ale jak daje test glosnikow to kazdy dziala.

0
  • Pomocny post
    #9 10 Sie 2016 14:38
    Polon_us
    Poziom 41  

wmarczak_snk napisał:
    Właśnie próbowałem uruchomić to "pseudo 5.1 i też nie mogłem tego znaleść..

Na pilocie proszę znaleźć przycisk DSP/EQ i wybrać "M-Stereo".
    wmarczak_snk napisał:
    nawet jak radio uruchamiam z KD to graja tylko przednie glosniki,

To normalne dla sygnału stereo.

Wszystkie głośniki będą grały kiedy kino dostanie prawidłowy dźwięk 5.1 np. z oryginalnej płyty DVD.

Resztę napiszę wieczorem mojego czasu.

Polonus napisał:
    Również proszę podać odległość projektora od kina.

Wciąż czekam na odpowiedź.

Czy kolega ma kable HDMI?
    W miarę nowe, nie z najniższej półki?

1
  • #10 10 Sie 2016 14:43
    wmarczak_snk
    Poziom 8  

Odległość projektora od kina to około 2-3 metry. Kable HDMI posiadam i to pare rodzajów nawet. Dziękuje bardzo za pomoc.

0
  • #11 11 Sie 2016 09:11
    Polon_us
    Poziom 41  

Mam zamiar wykorzystać funkcję ARC (Zwrotny kanał audio), którą wspierają zarówno kino i projektor, aby uzyskać dźwięk z projektora w kinie.

Także, proszę po kolei wykonać czynności napisane poniżej;
    - o ile kino ma włączone "M-Stereo" to proszę to wyłączyć tj. ustawić "DSPOFF"
    - przy wyłączonych obu urządzeniach podłączyć przewód HDMI (w miarę porządny), w projektorze użyć wejście HDMI1
    - w ustawieniach kina wejść do menu "System" i uaktywnić Anynet+
    - następnie w menu "Dźwięk" uaktywnić ARC
    - wyłączyć kino
    - w ustawieniach projektora w menu "Łącze HDMI" włączyć funkcję "Łącze HDMI"
    - następnie w tym samym menu wybrać opcję "Urządzenie wyjścia audio" i ustawić na "System AV"
    - włączyć kino i następnie włączyć odtwarzanie filmu w laptopie - film,
    który ma audio w systemie 5.1 - może minąć parę chwil, zanim kino zsynchronizuje się z projektorem.

Przy testowaniu może być konieczne użycie klawisza "TV Sound" na pilocie kina.

Powodzenia :)

0