Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5 90km nagły brak mocy

heja23 10 Aug 2016 13:30 2694 7
    heja23
    Level 6  
    Witam.Posiadam Passata b5 z 1997r silnik 90km 1.9tdi.Problem polega na tym że podczas przyspieszania jak osiągnę 120km/h nagle auto lekko przy hamuje i brak mocy utrzymuje stałą prędkość nie przyspiesza,wtedy musze zgasić go odpalic i znowu moc jest i tak w kòłko dodam ze rano jak jadę do pracy to 170km/h i nic sie nie dzieje ale przy powrocie za każdym razem.Wymieniłem juz czujnik ciśnienia doładowania turbiny wszystkie podciśnienia na nowe wężyki.Skasowałem błędy i tydzień bylo ok i znowu to samo komp pokazuje błąd czujnika w kolektorze ssącym.
    ...KUBA...
    Level 24  
    To, że po wykryciu usterki przez sterownik silnika jedziesz ma 120km/h to wynika z tego, że samochód przeszedł w tryb awaryjny i nie pozwoli na jazdę z większa prędkością, Ponowne odpalenie resetuje ten tryb. Wato jakbyś po pracy przejechał się z podpiętym komputerem i zrobił tzw. logi dynamiczne, po tym możemy zdalnie nakierować Cię na właściwy trop. Ale to, że komputer pokazuje błąd czujnika ciśnienia doładowania, może świadczyć o tym, że turbo albo przeładowuje poza zakres, albo jest gdzieś nieszczelność w dolocie, albo też może być coś z EGR, i jego sterowaniem. ogólnie jak samochód postoi chwilkę po zgaszeniu podciśnienie w serwie hamulcowym i zbiorniczku podciśnienia utrzymuje się jeszcze??
    heja23
    Level 6  
    Tak ustrzymuje bo po nagieciu węża od serwa schodzi ciśnienie dzis wracalem z pracy i 140km/h i wszystko ok a moze to byc zapchany map sensor??

Dodano po 7 [minuty]:

Rano leciałem do pracy i non stop but i nic sie nie dzialo dzis wracajac tez ogien i ok ale zwolnilem w zabudowanym i pedal w podloge i ledwo idzie
    ...KUBA...
    Level 24  
    Zaświeca, albo czy w ogóle zaświeciła się kiedykolwiek pomarańczowa "kontrolka od silnika"? Uszkodzenie Map sensora to rzadki przypadek.. Bez rzucenia okiem na bloki pomiarowe, bodajże 10, 11, ciężko coś powiedzieć, trzeba sprawdzić ciśnienie i przepływ powietrza.. Może to być równie dobrze przepływomierz, i w sumie na to mi wygląda, jeśli dolot i podciśnienia są szczelne. Jeszcze mógłbyś przedstawić oznakowanie silnika( możesz znaleźć ja na naklejce na obudowie paska rozrządu albo na wlepce w przestrzeni na koło zapasowe) np. AHU ;)
    TomosNO
    Level 8  
    heja23 wrote:
    Witam.Posiadam Passata b5 z 1997r silnik 90km 1.9tdi.Problem polega na tym że podczas przyspieszania jak osiągnę 120km/h nagle auto lekko przy hamuje i brak mocy utrzymuje stałą prędkość nie przyspiesza,wtedy musze zgasić go odpalic i znowu moc jest i tak w kòłko dodam ze rano jak jadę do pracy to 170km/h i nic sie nie dzieje ale przy powrocie za każdym razem.Wymieniłem juz czujnik ciśnienia doładowania turbiny wszystkie podciśnienia na nowe wężyki.Skasowałem błędy i tydzień bylo ok i znowu to samo komp pokazuje błąd czujnika w kolektorze ssącym.

Zacznij od pompowtrysku.
    carrot
    Moderator of Cars
    Quote:
    komp pokazuje błąd czujnika w kolektorze ssącym.

Nieprawda, nie pokazuje błędu czujnika (open or short to gnd), tylko charge pressure sensor positive deviation, a to zasadnicza różnica :D
    heja23
    Level 6  
    Ja urzywam programu delphi i on pokazuje blad czujnika w kolektorze ssacym check nigdy sie nie zapalil wczoraj i dzis jezdzilem i jest wszystko ok ale od czasu do czasu cos go wezmie i utrata mocy mam wrazenie jakby to bylo zalezne od pogody i cisnienia atmosferycznego

Dodano po 7 [minuty]:

Dodam ze silnik to AHU
    heja23
    Level 6  
    Panowie usterka usunięta okazało się że zaslepilem zawór egr wsadziłem blaszke między egr a kolektor