Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet 3G brak zasięgu Orange

RTbingo 10 Sie 2016 13:55 984 8
  • #1 10 Sie 2016 13:55
    RTbingo
    Poziom 8  

Witam, otrzymałem ofertę od Orange 40zł 60GB po wykorzystaniu limitu prędkość do 10Mb/s, szczęśliwe godziny za free + abonament na tel. za 19zł + urządzenie ZTE 283 i AirBox 2 Plus.
    Problem w tym, że po uruchomieniu routera wyszukało sieci Internet 3G brak zasięgu Orange
    Jak widać nie ma tu Orange 3G, dodam, że router znajduje się na pierwszym piętrze domu.
    Router ma dwa wejścia na antenę zewnętrzną lecz pytanie jaką antenę kupić ? Próbować z LTE czy lepiej na takiej odległości z 3G ?
    Miejscowość Karszewo, dodam że nadajnik w okolicy Kwietnika nadaje tylko 2G więc najprawdopodobniej zasięg 3G/LTE będzie aż z jagodnika (9,5km)
    Link

Edit: Na piętrze Airbox po ustawieniu na ręczne wyszukiwanie sieci łapie Orange 3G lecz już przy próbie rejestracji w sieci wywala błąd.
    7km od nadajnika, gdy już jest nawet widoczny łapie 3G, HSPA+ speedtest pokazał ok. 12mbps DL

0 8
  • #2 10 Sie 2016 19:52
    sosarek

Poziom 43  

Wybór sieci zostaw Automatyczny, router sam powinien nawiązań połączenie przy uruchomieniu, bez żadnej dodatkowej rejestracji.

0
  • #3 10 Sie 2016 20:34
    RTbingo
    Poziom 8  

No tak, ale wtedy łapie tylko EDGE, a mi zależy na 3G bez anteny nie ma szans na stabilne połączenie.
    Pytanie pod jaką częstotliwość kupić antenę? 900 czy 2100?
    Czy na pasmo 900MHz jest możliwość podpięcia anteny dualnej?

0
  • #4 14 Sie 2016 12:51
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Ten teren to niestety biała plama jeśli chodzi o zasięg internetu mobilnego w tym i Orange. Wcześniejsze pozwolenia na 3G w ramach NetWorks na UMTS900 nie zostały uruchomione. Powód, to strefa przygraniczna i problemy z sąsiadami i zakłóceniami na tym paśmie. Orange uruchamia na takich terenach swoje pozwolenia na UMTS900 więc możliwe, że i któryś z okolicznych. Jest ich kilka i trzeba by je posprawdzać na tym Airboxie2 Plus( E5577). Powinien działać z programem LTEWatchH lub Huawei Toolbox. Programy pokazują parametry sygnału LTE/3G, Global Cell ID oraz pozwalają wymuszać pasma LTE. Możesz też skorzystać z tego telefonu z 3G, którego masz. Najlepiej z aplikacjami NetWork Signal Info lub Network Cell Info. Pokażesz eNodeB, może uda się zlokalizować BTS po ID z UKE, Wg. mapy zasięgu to 3G powinno być z BTS-a UMTS900 Orange spoza NetWorks, pytanie tylko z którego. Pozwoleń w okolicy jest 5 więc bez wycieczki się nie obędzie. UMTS2100 z DC i NetWorks działa tylko w Jagodniku. Warto by zapytać na koniec o BTS Młynary na http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=85256&start=660 i uruchomienie LTE800 Orange, on powinien radykalnie poprawić problemy z zasięgiem w tej okolicy. Na Airboxie zrobisz testy pod nim na LTE, z LTEWatchH.

0
  • #5 16 Sie 2016 16:13
    RTbingo
    Poziom 8  

Test robiony telefonem z LTE , speedtest wykazał prawie 50mbps:
    Internet 3G brak zasięgu Orange Internet 3G brak zasięgu Orange
    Przy nadajniku Kwietnik 4km od nadajnika Jagodnik, widać było nawet maszt. eNBI 248024 czyli nadajnik Orange jak sugeruje 2 na początku. Jednak nigdzie nie mogłem znaleźć ID pozwolenia na TEJ stronie. Inny test w tym samym miejscu z wyłączonym LTE:
    Internet 3G brak zasięgu Orange

Byłem z telefonem i włożoną kartą Orange pod BTS Pogrodzie i nic, tylko Egde na full. Młynary tak samo. Wg mnie wszystko wskazuje na BTS Jagodnik jako ten z LTE i UMTS 2100 co do UMTS900 to nie wiem gdzie szukać.
    LTEWatchH to program tylko pod Windows? Jedyne co mam do testowania mobilnie to tel z Androidem,3G/LTE oraz Airbox
    Okres próbny Orange kończy mi się za tydzień (24.08) więc jak nie złapie zasięgu 3G to musze szybko zwijać się z Orange bo na razie siedzę na CDMA (nie jest zle, czasami jest te 3mbps) lecz pozwolenie niedługo wygasa i nie wiem czy nie zostanę z umową na 2 lata bez dostępu do Internetu.

0
  • #6 16 Sie 2016 21:31
    matek451

Pozwolenie nr. MNET15/48024/5/15 dotyczy BTS-a LTE1800 Orange ID1035 czyli Jagodnika. Oznaczałoby to że LTE1800 na tej stacji działa i to dobra wiadomość. HSPA+DC na UMTS2100 z tego BTS-a działa i to potwierdzasz.

0
  • #7 16 Sie 2016 21:49
    RTbingo
    Poziom 8  

Info z telepolis: Młynary - tutaj lte800 powinno lada dzień działać. Planowane jest na sierpień 2016.
    Jagodnik - tutaj już działa lte1800.
    Puki co mam antenę 900MHz i jeszcze ponad tydzień na zwrot, to jak ? oddawać i czy nada się na odbiór LTE800 z Młynar? Czy kupić coś pod 2100 ?
    Zasięg LTE800 jest chyba większy niż UMTS2100 , odległość mniejsza i teren w miarę lepszy więc chyba warto poczekać. Chyba, że nie odpalą w Młynarach, to będzie lipa, bo zostanę bez neta jak CDMA wyłączą :/

0
  • #8 17 Sie 2016 00:10
    matek451

Z LTE1800 z Jagodnika można by spróbować na antenie dual LTE1800 , z krótkim kablem ale gwarancji nie ma. Jak odpalą LTE800 Młynary to problem rozwiązany, teraz robią tą sieć w szybkim tempie. są miejsca że odpalili przed terminem. Antena na 900MHz jesli to ATK-10/800-980 czy ATK-20 działa na LTE800. Do osiągnięcia optymalnych prędkości i do MIMO potrzebne dwie. Spokojnie, póki co nie wiadomo co z CDMA a LTE800 uruchomią na bank. Orange nawet swoje pozwolenia na UMTS900 w ramach Networks sam uruchamia, właśnie w strefie przygranicznej gdzie dotychczas nie działały.

0
  • #9 17 Sie 2016 00:40
    RTbingo
    Poziom 8  

Do odstąpienia od umowy z Orange mam jeszcze 7 dni ale skoro mają jednak odpalić LTE w Młynarach to już zostanę przy Orange ostatecznie dalej będę siedział na CDMA o ile tego nie wyłączą.
    jagodnik na razie sobie odpuszczę, poczekam na LTE800
    Co do anteny to nie ma jakiejś jednej dualnej na pasmo 800MHz ?
    Aktualnie posiadam ATK-20 850-960MHz z 10m kablem, lecz jak odpalili by LTE w Młynarach to kabelek skrócę do 6m.

0
  Szukaj w 5mln produktów