Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC - Jedna gniazdko UPC - Dekoder + Router

Arky21 10 Sie 2016 22:02 1044 8
  • #1 10 Sie 2016 22:02
    Arky21
    Poziom 7  

Witam,

aktualnie mam dwa gniazdka w mieszkaniu gdzie do jednego mam podłączony router Hitron (łącze 300/30) a do drugiego dekoder (wydaje mi się że Cisco). Sytuacja się zmienia i muszę wszystko przenieść do jednego pomieszczenia.

Czy orientuje się ktoś czy starczy zwykły splitter aby przy gniazdku rozdzielić sygnał do urządzeń? Wydaje mi się że technik upc nic nie zakładał w rewizji.
    Posiadam w domu taki:
    http://sklep.lechpol.pl/towar/9564

Nie chcę rozpinać wszystkiego żeby sprawdzić bo pod łącze mam podpięte dwa serwery.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc
    Pozdrawiam
    Marcin

0 8
  • #2 10 Sie 2016 22:20
    sosarek

Poziom 43  

Od kiedy Cisco robi dekodery do kablówki?
    Skoro sam nie wiesz które urządzenie służy do czego to zaproś technika z UPC by zmodernizował Ci instalację.

0
  • #3 10 Sie 2016 22:35
    Arky21
    Poziom 7  

sosarek napisał:
    Od kiedy Cisco robi dekodery do kablówki?
    Skoro sam nie wiesz które urządzenie służy do czego to zaproś technika z UPC by zmodernizował Ci instalację.

Od dawna, proponuje poczytać o "Cisco UPC Mediabox". Chętnie wysłucham podpowiedzi od kogoś kto zna się na rzeczy a nie sugeruje z góry zaprosić technika. Napisałem że "wydaje mi się że Cisco" bo nie byłem pewien a nie chciałem budzić żony odpoczywającej po porodzie. UPC - Jedna gniazdko UPC - Dekoder + Router

0
  • #4 10 Sie 2016 22:50
    waxman
    Poziom 19  

Cisco od wielu lat produkuje dekodery i modemy do kablówki i to całkiem przyzwoite. Co do Twojego pytania, to trudno odpowiedzieć nie wiedząc jaki poziom sygnału masz w obu gniazdkach. Spliter na dwa obniży Ci sygnał o 3dB. Zakładam że Twoja instalacja wygląda następująco; na wejściu spliter na 3, potem gniazdo w pok1 (data + tv) , gniazdo w pok2 (data+tv) i pewnie gdzieś jeszcze gniazdo TV (najlepiej opisz to w przypadku gdy nie mam racji). Jeżeli poziom sygnału jest wystarczający to spokojnie użyj splitera w pokoju do którego się przenosisz - w innym przypadku trzeba będzie pokombinować (np. 3 way spliter zamienić na 2 way spliter na WE) i jeżeli nie bardzo wiesz jak to zrobić to pozostaje Ci zawołać cable guy'a z UPC

0
  • #5 10 Sie 2016 23:19
    Arky21
    Poziom 7  

waxman napisał:
    Cisco od wielu lat produkuje dekodery i modemy do kablówki i to całkiem przyzwoite. Co do Twojego pytania, to trudno odpowiedzieć nie wiedząc jaki poziom sygnału masz w obu gniazdkach. Spliter na dwa obniży Ci sygnał o 3dB. Zakładam że Twoja instalacja wygląda następująco; na wejściu spliter na 3, potem gniazdo w pok1 (data + tv) , gniazdo w pok2 (data+tv) i pewnie gdzieś jeszcze gniazdo TV (najlepiej opisz to w przypadku gdy nie mam racji). Jeżeli poziom sygnału jest wystarczający to spokojnie użyj splitera w pokoju do którego się przenosisz - w innym przypadku trzeba będzie pokombinować (np. 3 way spliter zamienić na 2 way spliter na WE) i jeżeli nie bardzo wiesz jak to zrobić to pozostaje Ci zawołać cable guy'a z UPC

Generalnie jest jeden spliter w przedpokoju i rozdziela kable na sypialnie i salon. W tych pomieszczeniach jest po jednym gniazdku. Teraz w zasadzie mogę ten spliter w przedpokoju wywalić i założyć go salonie gdzie wszystko ma działać. W zasadzie w konstrukcji nic się nie zmieni, czy się mylę? Gniazdko w sypialni może być nieaktywne bo tam nic nie będzie już.

0
  • #6 11 Sie 2016 00:09
    waxman
    Poziom 19  

Tak, ale po co Ci splitteer 3 WY w momencie jak masz dwa pomieszczenia - możliwe ze jesszcze masz gdzieś zaterminowane gniazdo w innym miejscu. Generalnie jak potrzebujesz mieć instalacje w tym pomieszczeniu to wystarczy spliter na dwa lub gniazdo 2x data + TV

0
  • #7 11 Sie 2016 11:30
    Arky21
    Poziom 7  

Generalnie w rewizji ma 2-way a luzem w szufladzie 3-way :) małe niedopowiedzenie

0
  • #8 11 Sie 2016 14:06
    waxman
    Poziom 19  

No to rozwiązania (o ile masz tam dostęp) są dwa;

1. rozgałeżić sygnał przy gniazdku tak jak chciałeś i jeżeli poziom jest ok to zostawić
    2. w przypadku gdy poziom nie ok to wywal ten splitter kabel zbeczkuj do pokoju gdzie chcesz mieć sygnał i tam użyj splitera na dwa albo gniazd rtv + 2xdata (o ile masz)

0