Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przekaznik MAH-4120 - Przkaznik do swiateł dziennych nie działa

xmaly 10 Aug 2016 23:32 3267 2
    xmaly
    Level 9  
    Witam,
    Proszę o pomoc.
    Chcę zamontować światła do jazdy dziennej, podłączone przez przekaźnik Mah-4120.
    Wszystko podłączyłem tak:
    Piny:
    30 - Dałem na + po stacyjce
    85 - Do masy
    86 - + świateł pozycyjnych
    87A- do + świateł dziennych.
    Po takim podłączeniu światła DRL się załączając po przekręceniu stacyjki, ale już po włączeniu świateł pozycyjnych nie gasną.
    Dziwne jest to, że po włączeniu świateł pozycyjnych mam na Pinach 30,86 i 87A napięcie 12V.
    Działają i światła DRL i pozycyjne.
    Możliwe że przekaźnik jest uszkodzony?
    jaszczur1111
    Level 33  
    Żeby światła dzienne gasły, to trzeba podłączyć styk 85 do miejsca gdzie pojawia się
    + po włączeniu świateł postojowych. Wtedy prąd do cewki przekaźnika będzie płynął przez żarówki świateł postojowych.
    A w ogóle to osobiście nigdy nie stosowałem przekaźnika, tylko zamiast masy dla świateł dziennych diodowych używałem + świateł postojowych. Skutek jest taki że światła postojowe bardzo słabo świecą, gdy w instalacji jest 14V i nieco ograniczają prąd dla diod świecących. Znacznie wydłuża to żywotność lamp led. Natomiast po włączeniu świateł postojowych led gasną, bo nie dostają masy tylko z obu stron +
    xmaly
    Level 9  
    [quote="jaszczur1111"]Żeby światła dzienne gasły, to trzeba podłączyć styk 85 do miejsca gdzie pojawia się
    + po włączeniu świateł postojowych. Wtedy prąd do cewki przekaźnika będzie płynął przez żarówki świateł postojowych.
    To tu mój błąd w 85 mam masę a 86 dałem plus po włączeniu postojowych.
    Jutro podmienię zobaczę jaki będzie efekt.