Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Pamięci IndustrialPamięci Industrial
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smartfon z niewymienialną baterią - czy warto ?

11 Sie 2016 12:41 9921 21
  • Poziom 19  
    Witam,
    Zamierzam zastąpić obecnie używanego i wysłużonego już Samsunga S3 czymś nowszym w cenie do 800zł, (jednak nie więcej niż 1000zł). Zastanawiam się - w takiej kolejności - nad:
    1. Motorola (Lenovo) MOTO G3 (2015) wersja z 2G RAM i 16G pam. wewn.
    2. Huawei P8 Lite
    3. Samsung galaxy J5
    Każdy ma swoje wady i zalety :)
    Problem polega na tym, że dwa pierwsze posiadają niewymienialną baterię, stąd moje pytanie: czy po okresie gwarancyjnym, za 2-3 lata nie będzie problemu z wymianą baterii w serwisie?.
    Mój poprzedni telefon działa ponad 6 lat (HTC DESIRE Bravo, bateria wymieniona) i używał bym nadal gdyby nie android 4.3 i komunikat "ta wersja przeglądarki nie jest już obsługiwana" :) wygląda jak wyciągnięty z pudełka, technologicznie - złom. Wgrałem 4.4.2 cyanogenmod i jest "zastępczy".
    Nie wymieniam telefonów jak rękawiczki, gdyż moje użytkowanie nie sprawia, że się rozlatują tuż po gwarancji, stąd dylemat z baterią.
  • Pamięci IndustrialPamięci Industrial
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Jeśli chodzi o wymianę baterii, nie powinno być problemu żadnego. Jak się uprzeć to można zrobić to samemu przy odrobinie zręczności elektroniczno-mechanicznej. Nic nie lutujesz, oba telefony mają złącze na baterii i po rozebraniu wpinasz i wypinasz. W sieci znajdziesz linki do youtuba.
    Ale, serwis na Huaweia bierze coś koło 100pln za wymianę baterii. Włącznie z baterią i robocizną, mając gwarancję na to, że to oryginalna bateria.

Dodano po 11 [minuty]:

alpika napisał:
    Simon79 napisał:
    lecz jest jeden problem. Ciężko czasami dostać akumulator odpowiednich wymiarów tak by się zmieścił do obudowy.

Że niby ma szukać jakiegoś który spełnia wymagania rozmiarem? :)
    Jest jakiś problem w zakupie gotowego akumulatora z gotowa oryginalna taśma i wtyczką?
    Dla Huaweia znalazłem na drogim portalu aukcyjnym od około 30pln. Oryginalna pewnie nie jest, ale wszystko sprowadza się do odkręcenia kilku śrubek, demontażu obudowy i podpięcia bez problemu nowej baterii. Złożenia urządzenia.

Dodano po 5 [minuty]:

W dobrym serwisie - nie, nie będzie problemów tylko licz się z tym że prawie 95% serwisów nie chce się w to bawić.[/quote]
    Przyznam, że to dla mnie zaskakujące. Przecież to najłatwiejszy pieniądz dla serwisu, 2 minuty pracy i 50pln w kieszeni.
    Miałem kiedyś problem z baterią w Nokii, zanim sam znalazłem i wymieniłem (był problem z dostępnością oryginalnej) to zadzwoniłem do serwisu i pisałem emalia do innego, ile by mnie kosztowała wymiana a najlepiej chciałem od nich kupić.
    Wymiana bardzo chętnie, od ręki, ale sprzedać nie chcieli taniej niż jak z wymianą :)
  • Pamięci IndustrialPamięci Industrial
  • Poziom 32  
    Kup sobie normalny otwierany i nie będzie problemu.
    Jakiś nowy chiński np. Xiaomi Redmi Note 2 albo w bd stanie LG G3 lub Galaxy s5 i masz problem z głowy. Dla mnie oprócz niemożności zwykłej wymiany baterii na pewno byłoby denerwujące wyciągnięcie karty pamięci czy karty SIM (trzeba igłę do wyciągnięcia szufladek)
    Dawnej jak telefon się zawiesił to się wyciągało baterię i restart telefonu a nie mam pojęcia co się robi jak się zawiesi w telefonie z tzw. niewymianialną baterią :)

Edit:
    P.S. Nie radzę brać Galaxy j5. Jest stanowczo za drogi w stosunku do tego co oferuje ten smartfon.
  • Poziom 19  
    Dzięki za odpowiedź. Jestem elektronikiem, więc nawet gdyby trzeba było lutować to nie problem.
    Czyli gdyby nie było dostępnych oryginalnych baterii lub serwis nie chciał wymienić, to nawet za 2-3 lata będzie można kupić jakiś zamiennik i wymienić samodzielnie?
    Jeśli chodzi o Xiaomi to nie jestem gotowy na eksperymenty :). W Polsce nie ma oficjalnego dystrybutora/sklepu tej marki. Kupiłem kiedyś na prezent smartfon mniej znanej firmy zamiast typowego Samsuga, bo w tej cenie miał lepsze parametry, i to był błąd.
    Zgadzam się J5 jest chyba za drogi.
    A który telefon jest bardziej awaryjny P8 lite czy Moto G3?
  • Poziom 32  
    Simon79 napisał:

Czyli gdyby nie było dostępnych oryginalnych baterii lub serwis nie chciał wymienić, to nawet za 2-3 lata będzie można kupić jakiś zamiennik i wymienić samodzielnie?

Nikt Ci tego nie zagwarantuje ale według mnie baterie będzie można kupić. (Mój tata ostatnio bez problemu kupił nową baterię do Nokii która ma ponad 10 lat ale czy tak też będzie z takimi nie otwieranymi telefonami to na 100 % nie wiem)
  • Poziom 12  
    Ja miałem htc radar z niewymienną baterią ale możecie wierzyć, czy nie trzyma jak nowy ( chyba fon ma 4 lata).
  • Poziom 19  
    Miałem kiedyś starszego Moto G i bardzo byłem z niego zadowolony. Dzięki czystemu andkowi działał tak szybo jak topowe smartphony. Porównaj sobie na necie te tel i wybierz ten który Tobie bardziej odpowiada. P8 Lite też jest dobrym telefonem, da się kupić nówkę z olx za 650 zł więc sporo byś zaoszczędził.
  • Poziom 32  
    ElektronicznyMichal napisał:
    P8 Lite też jest dobrym telefonem, da się kupić nówkę z olx za 650 zł więc sporo byś zaoszczędził.

Nówkę bez problemu można znaleźć za 600 zł. Wiem, bo z ciekawości przeglądam ogłoszenia w mojej okolicy.

Edit:
    Byłem dzisiaj w serwisie, bo miałem coś do załatwienia i jakiś klient przyszedł z Xperią żeby wymienić baterię (jakaś Xperia z nieotwieranym tyłem - chyba Xperia Z1) i serwisant wycenił taką wymianę baterii na 80 zł - raz na 2 czy 3 lata jak ktoś chce wymienić baterię w takim telefonie to według mnie koszt nie jest jakiś duży :) ale i tak wolę telefony z otwieraną klapką.
  • Poziom 19  
    Wygląda na to, że takich telefonów będzie co raz więcej. Niektóre nawet nie posiadają slotu na kartę pamięci. Takie czasy.
  • Poziom 22  
    Jawi_P napisał:
    Simon79 napisał:
    Wygląda na to, że takich telefonów będzie co raz więcej. Niektóre nawet nie posiadają slotu na kartę pamięci. Takie czasy.

Ajfon? :)
    Bo innych nie znam z takim ficzerem.

Jest ich znacznie więcej. Nie tylko Iphone. Inne flagowce tez często nie mają by móc sprzedać wersje 128GB.
    Osobiście mam Xperie Z1 Compact(od roku). W tym telefonie niewymienna bateria jest podyktowana wodoszczelnością. Te z wymienną baterią są w tej kwestii prawie zawsze bezbronne. Do tej pory jedynymi problemami z baterią jakie mi sie przydarzyły to po 1wsze facebook który nawet nieużywany z wyłączonym GPSem obniża jej wydajnośc o 30%(o tyle podwyższył się czas pracy na baterii po usunięciu). Drugim problemem jaki miałem był google play który instaluje na telefonie jakiś syf zupełnie niepotrzebny do niczego. (to chyba ma związek z chęcią obniżania wydajności starszych androidów/telefonów). To po włączeniu telefonu do WIFI ostatnio zaaktualizował mi jakiś program który wyczerpał baterie w 1h i nie było go w spisie bilansu energii. Także obecnie prędzej telefon wam programowo padnie a nie z powodu starzenia baterii. Reset do fabrycznych na szczęscie wciąż istnieje...
  • Poziom 25  
    Ja mam właśnie Moto G3. Pracuje dobrze. Ma pojemną baterię. Tylko dwie wady: jedna, czasem długo (2-4 sek) łapie ostrość przy robieniu zdjęć (ale zdjęcia wychodzą b. dobre, no i 13 MPx) i trzeba się nagimnastykować, żeby nie włączało się samoczynnie WiFi i GPS - ale to raczej wynika z "uroku" Androida 6.0.1 (telefon ma aktualizację z "piątki"). Jeżeli miałbym jeszcze raz wybierać, to też bym go kupił.
  • Poziom 25  
    Dobra rada: po każdorazowym włączeniu lokalizacji, domyślnie ustawia się tryb "wysoka dokładność", toteż jeżeli w tle zostawimy jakąś aplikację, która korzysta z lokalizacji, to będzie używać WIFI pomimo braku podświetlenia ikony w pasku. Czyli albo dokładnie wyłączyć aplikacje (najlepiej jakimś task killerem) i/lub zmieniać te ustawienia po skońćzeniu pracy. Również warto w opcjach zaawansowanych WIFi wyłączyć skanowanie sieci cały czas.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Ale to wynika z "funkcjonalności" Androida 6.0.1 a nie Motki ?
  • Poziom 32  
    Simon79 napisał:

To wynika z androida (nie tylko 6.0.1)

Frog_Qmak napisał:
    Czyli albo dokładnie wyłączyć aplikacje (najlepiej jakimś task killerem) ...

Task killery nic tu nie zmienią, bo po usunięciu aplikacji to po chwili ona sama znowu się włączy i będzie pracować nawet jak jej nie używamy. Do wyłączania (hibernowania) aplikacji gdy ich nie używamy używa się Greenify.
  • Poziom 22  
    cxzcxz123 napisał:
    Simon79 napisał:

To wynika z androida (nie tylko 6.0.1)

Frog_Qmak napisał:
    Czyli albo dokładnie wyłączyć aplikacje (najlepiej jakimś task killerem) ...

Task killery nic tu nie zmienią, bo po usunięciu aplikacji to po chwili ona sama znowu się włączy i będzie pracować nawet jak jej nie używamy. Do wyłączania (hibernowania) aplikacji gdy ich nie używamy używa się Greenify.

Task killery w androidzie szczególnie przy opcji samoczynnego usuwania zużywają często więcej baterii niż aplikacje które zamykają. Nie wiem co to ten Greenify. Osobiście wyłączam wszystkie aplikacje usuwam aktualizacje i niestety na tym mogę skończyć bo w wbudowanych nie da się wiecej zrobić. Ale to i tak po wyłączeniu ,,usługi google" widac co chce korzystać z lokalizacji itp. jak telefon jest nieaktywny. Niestety aplikacja yt przestaje działać. Ale to niewielka strata bo można sobie przeciez odpalić ją w przeglądarce. I działa zupełnie tak samo...
  • Poziom 25  
    Owszem, wiem że z task killerami trzeba z głową. Ale jak np kończę biegać to killuję aplikację do monitorowania trasy, podobnie mapy. Bateria tu nie ucierpi, bo nie włączają się same.