Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha AX-700 - niska głośność, przebicia między wejściami

11 Aug 2016 12:44 573 2
  • Level 12  
    Witam,
    mam problem z nowo kupionym wzmacniaczem Yamaha AX-700.
    Problem objawia się tym, że po podłączeniu źródła sygnału do jakiegokolwiek wejścia dźwięk w głośnikach jest bardzo słaby.
    Dodatkowo po podłączeniu sygnału do wejścia CD, słychać dzwięki z głośników po wybraniu z przodu wzmacniacza innego wejścia - czyli, przewody z tyłu podłączone są do CD, z przodu wybrane mam wejście PHONO a z głośników słychać muzykę (co prawda jeszcze ciszej niż po przełączeniu na CD ale zawsze).
    I jeszcze jedna obserwacja - kiedy podłączę sygnał co CD i włączę funkcję CD Direct, wtedy wzmacniacz gra OK.
    Poprzez gra OK mam na myśli dobrą głośność oraz jakość dźwięku.
    Przy wszystkich pozostałych opcjach, oprócz tego że gra cicho to słychać trzaski i dźwięki są zniekształcone.

W związku z powyższym mam pytanie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i co może być przyczyną tej awarii.
    Znalazłem podobny temat (już zamknięty) ale nie ma tam rozwiązania:
    Link

Czy opłaca się go naprawiać ? Chodzi mi o ogólne koszty naprawy tego sprzętu, bo już swoje lata ma.
    Nie jestem elektronikiem i nie znam się na tym ale po zajrzeniu pod obudowę widać, że wzmacniacz nie jest zbyt zadbany - widać duużo kurzu i ślady rdzy na elementach metalowych.

Planuję go oddać sprzedawcy ale może jest nadzieja.

Pozdrawiam,

Tomek

EDIT.
    Problem głośności udało się rozwiązać. Okazało się, że brakuje mostka z tyłu wzmacniacza - połączenie receive i send - to chyba połączenie przedwzmacniacza ze wzmacniaczem.

Ale pozostaje problem przebicia miedzy wejściami. Nadal po podłączeniu źródła sygnały na np. CD i przełączeniu wejścia na przedniej konsoli na inne wejście słyszę dźwięk z głośników.
  • TespolTespol
  • Helpful post
    Level 42  
    arrow00 wrote:
    Nadal po podłączeniu źródła sygnały na np. CD i przełączeniu wejścia na przedniej konsoli na inne wejście słyszę dźwięk z głośników.

To się nazywa przesłuch, który w mniejszym lub większym stopniu występuje we wzmacniaczach. Stwierdzenie czy jego poziom jest zgodny ze specyfikacją wymaga przeprowadzenia pomiarów tego przesłuchu i porównania wyników ze specyfikacją wzmacniacza.
  • Level 12  
    SlawekKedra wrote:
    To się nazywa przesłuch, który w mniejszym lub większym stopniu występuje we wzmacniaczach. Stwierdzenie czy jego poziom jest zgodny ze specyfikacją wymaga przeprowadzenia pomiarów tego przesłuchu i porównania wyników ze specyfikacją wzmacniacza.

Dziękuje za informacje.
    To mój pierwszy wzmacniacz i chyba jestem trochę zbyt gorliwy w szukaniu ewentualnych usterek.

Pozdrawiam,

Tomek