Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugot 307 2.0PB - 2004 rok pełny automat, brak światła wstecznego

11 Sie 2016 13:27 2208 12
  • Poziom 14  
    Witam,

jak w temacie skrzynia w pełni automatyczna, brak światła wstecznego.
    Pytanie czy tam jest gdzieś na skrzyni czujnik wstecznego tak jak w skrzyniach manualnych ? Czy w automacie jest to inaczej rozwiązane ?

Dzięki z góry za podpowiedz ;)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Żarówkę to od razu sprawdziłem.

Dobra dzięki to rozkęce i sprawdzę rozkręcania trochę jest ;)
  • Poziom 14  
    Dzięki raz jeszcze, górę rozkręciłem ale nie znalazłem póki co. Jutro dam znać, skoro napewno tam jest to go znajdę, zapytałem bo pomyślałem że skoro to automat to może jest to jakoś zapalane przez komputer (BSI?) ale to chyba nie ten rocznik jeszcze ;)
  • Poziom 43  
    piotrek22101 napisał:
    czujnik jest tak samo jak w manualnej skrzyni.

Nie ma, jest pozycjoner na osi dźwigni wybieraka.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    piotrek22101 napisał:
    i miał w skrzyni.

Oczywiście bo dźwignia wybieraka (nie wajcha na tunelu środkowym w aucie) jest na skrzyni, a na jej osi nadziany jest pozycjoner, podaje info o wybranym trybie pracy skrzyni przez drążek selekcjonera, m.inn, podaje sygnał o włączeniu wstecznego. Peugot 307 2.0PB - 2004 rok pełny automat, brak światła wstecznego
  • Poziom 14  
    milejow napisał:
    piotrek22101 napisał:
    i miał w skrzyni.

Oczywiście bo dźwignia wybieraka (nie wajcha na tunelu środkowym w aucie) jest na skrzyni, a na jej osi nadziany jest pozycjoner, podaje info o wybranym trybie pracy skrzyni przez drążek selekcjonera, m.inn, podaje sygnał o włączeniu wstecznego.

Hmm jak wrzucę wsteczny to pokazuje go na ekraniku w zegarach także tu chyba wszystko działa(komputer widzi że wsteczny jest wrzucony) czyli co bezpiecznik sprawdzić by pozostało ?

Czy może to ma jakieś dwa obwody jednek do komputera drugi na lampy ?

Mam dokładnie coś takiego jak zaznaczyłeś.
  • Poziom 14  
    Coś tak czułem że to "ulepszyli" i dlatego zapytałem czy aby napewno jest po staremu(w automatach tez były przecież zwykłe czujniki) ;)
  • Poziom 43  
    Frost160 napisał:
    w automatach tez były przecież zwykłe czujniki) ;)

A są jakieś ,,niezwykłe,, bo nie rozumiem?
    Jeśli masz odczyt na zegarach to problem na odcinku BSI-lampa, jak pisze Piotrek.
    Frost160 napisał:
    Hmm jak wrzucę wsteczny to pokazuje go na ekraniku w zegarach także tu chyba wszystko działa

Dobrze, że po miesiącu ci się to nie przypomniało :D
  • Poziom 14  
    Zwykłe czyli takie na 2-3 piny wkręcane w skrzynię jak w ręcznej skrzyni.

Zrobione, faktycznie problem był na lini BSI lampa(bo nigdzie indziej nie mógł) :D

Dzięki za objaśnienie jak to w automacie się odbywa, bo jak widać nie tak prosta sprawa jakby się mogło wydawać.

Do zamknięcia.