Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Modernizacja laptopa NP300E5A-S07Pl z dyskiem ssd

11 Sie 2016 15:07 1182 14
  • Poziom 17  
    Posiadam laptopa Samsung Model Code : NP300E5A-S07Pl z dyskiem ssd.
    Czas na modernizację tego sprzętu aby go bardzie przyśpieszyć w działaniu .
    Nie bardzo wiem od czego zacząć co w pierwszej kolejności wymienić procesor czy kartę graficzną a może całkiem coś innego.

Moderowany przez master-007:

Scaliłem tematy i przeniosłem wszystkie posty do jednego.
    Nie zakładaj więcej dwóch takich samych wątków. Działasz na forum już nie od dziś i powinieneś znać regulamin.
    3.1.12.

• Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 43  
    Procesor na szybszy i ram a jaką masz tą grafikę chodzi mi o pojemność ?
  • Poziom 43  
    Ramu to tu chyba nie zmienisz bo masz 2 sloty czyli 2X4 Gb w tym laptopie co do reszty możesz zostawić tylko procesor zmień i tyle .
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Red. Komputery FAQ
    Karty graficznej nie wymienisz, procesor wymienisz ale raczej nie na znacznie wydajniejszy. Więcej pamięci RAM pomoże tylko gdy korzystasz z programów które dużo jej potrzebują. Jak z dyskiem SSD dalej laptop nie działa z zadowalającą szybkością to najlepiej będzie kupić coś innego...
  • Poziom 17  
    Dobrze , ale na jaki procesor ? I po wymianie procesora system będzie się szybciej uruchamiał ?

A dlaczego karty graficznej nie wymienię ?
  • Poziom 43  
    Szybkość uruchamiania zależy od przepustowości płyty głównej . A w tej chwili masz Intel Core i3 2350M (2.40 GHz, 3 MB L3 Cache)?
  • Poziom 17  
    PITERRR napisał:
    Szybkość uruchamiania zależy od przepustowości płyty głównej . A w tej chwili masz Intel Core i3 2350M (2.40 GHz, 3 MB L3 Cache)?

i3-2350M ma 2.30 GHz.
  • Spec od komputerów
    G.R. napisał:
    A dlaczego karty graficznej nie wymienię ?

Bo grafika jest układem BGA wlutowanym w płytę.
  • Poziom 17  
    Reasumując według ciebie nic nie zmieniać ? Ale nie po to założyłem ten temat żeby dowiedzieć się że mój laptop jest super szybki i nic nie trzeba zmieniać !!!
    Jeśli nie masz pomysłu jak przyśpieszyć mój laptop to nie zabieraj głosu ! Ponieważ to ja wiem czy laptop jest dostatecznie szybki czy też nie .

Dodano po 3 [minuty]:

sylweksylwina napisał:
    Karty graficznej nie wymienisz, procesor wymienisz ale raczej nie na znacznie wydajniejszy. Więcej pamięci RAM pomoże tylko gdy korzystasz z programów które dużo jej potrzebują. Jak z dyskiem SSD dalej laptop nie działa z zadowalającą szybkością to najlepiej będzie kupić coś innego...

Według ciebie na jaki procesor mogę wymienić i czy będzie zauważalna szybkość np podczas uruchomiania ?
  • Poziom 43  
    Koledzy już ci napisali .co trzeba zrobić , a procesor musi pasować do soceta .
  • Poziom 43  
    Core i5 2430M więc taki procesor powinien działać.[/quote] W tym Samsungu będzie działał i tu większych modernizacji nie da się zrobić .Jedynie zmienić Laptopa na nowszego innej marki .