Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sklep elektroniczny, z jakich korzystacie?

MinisterSA 11 Aug 2016 21:16 7026 49
 • #1
  MinisterSA
  Level 5  
  Jaki polecacie internetowy sklep elektroniczny, w miarę z dobrymi elementami elektronicznymi ale tanie i z tanią przesyłką kurierską?
  Z jakich wy korzystacie?
 • #2
  dostojny.kocur
  Level 15  
  Z opinii innych mogę polecić TME, z tym że droga wysyłka.
  Ja wszystko kupuje hurtowo na Allegro patrząc na komentarze danego użytkownika i ten sposób polecam.
 • #3
  osioł123
  Level 18  
  Witam,
  Osobiście zamawiam w TME, jeżeli chodzi o jakieś elementy na start, czy dużą ich ilość to polecam też AVT. Mają tam całkiem fajne zestawy. Ponadto czasem z TIMu w Łodzi. Generalnie radziłbym uczepić się też jakiegoś większego sklepu z elektroniką "na mieście". Może i tam będzie drożej, ale na bieżąco i w razie jakiejś awarii niejednokrotnie ratują tyłek tym, że mają coś dziwnego na stanie tylko dla nas. Po za tym osobiście mam spore rabaty :)
 • #4
  barondary
  Level 19  
  Każdy sklep internetowy ma swoje wady i zalety. Jak jest tanio to zdarzy się, że nie przyślą wszystkich części, bo akurat zabrakło. Albo pomylą się w asortymencie. Nie ma reguły.
  Faktycznie zgadzam się z kolegą Sonney, - ja też najtaniej kupuję na Allegro i najpierw sprawdzam użytkowników badając komentarze.
 • #5
  miro.nasz
  Level 26  
  Witam!
  Ostatnio korzystałem z sklepu internetowego IGBT- POWER ELEKTRONIK SERVICE

  Dariusz Filiopowski Bielsko- Biała/ Poland tel.33 816 60 65

  Naprawiałem zasilacz Toshiby 40 i brakowało mi parę części których nie było w innych sklepach a kol.inż.w ciągu 24 godzin mi dostarczył. Za co bardzo mu dziękuję.
  Dostawa- dzisiaj zamawiam a na drugi dzień jaż mam. Odległość Bielsko-Biała a Orneta to spora odległość. Za części do podświetlenia zapłaciłem 33,90zł z kurierem.
  W innych sklepach chcieli powyżej 50zł i to trzeba było czekać około tygodnia.

  Pozdrawiam Miro.Nasz
 • #6
  pearlchili
  Level 14  
  Generalnie TME, szczególnie jeśli zależy na czasie, bo zamówienie złożone rano jest na biurku następnego dnia.
  Z drugiej strony jeśli nie zależy ani trochę na czasie to polecam Aliexpress, bo cenowo zazwyczaj bije wszystko na głowę.
 • #7
  kaleron

  HDD and data recovery specialist
  Chemię i narzędzia zwykle kupuję w Rafigu, kondensatory, diody i tranzystory na giełdzie elektronicznej we Wrocławiu, kable i złączki na allegro, a scalaki w Kocham Basię, Lapkopie, Diolucie - tam, gdzie akurat mają na stanie. Czasem też u innych sprzedawców. W Chinach przestałem zamawiać. biorąc pod uwagę relację cen elementów, kosztów i czasu przesyłki to się opłaca dopiero przy większych ilościach, A nieraz trudno wyczuć, co tak naprawdę będzie potrzebne w najbliższej przyszłości, a co w ilości 10 sztuk będzie stanowiło zapas do końca życia.
 • #8
  perch
  Level 27  
  Najczęściej Lispol.com, pozostałe już podane powyżej.
 • #9
  Piotr160292
  Level 38  
  TME jest bardzo dobry i ten: https://elektronik-service.com.pl. http://lewandowscy.pl - to też jest bardzo dobry sklep. Kupowałem we wszystkich 3 i we wszystich 3 najpóźniej po 2 dniach od wysłania przelewu miałem zakup/zakupy w domu... A, jeszcze też godny polecenia jest nowy elektronik. Ten sklep ma oddziały w różnych miastach - zobacz, moze u Ciebie też mają. Ja kupuję u nich stacjonarnie, bo akurat mają oddział w Katowicach, więc z Sosnowca mam stosunkowo blisko do nich. Obsługują oczywiście tak samo sprzedaż via internet i powiem szczerze, że jak w tych wszystkich podanych sklepach plus dwa moje lokalne w moim mieście nie znajdę części, to nie wiem gdzie już szukać, ale można powiedzieć, że takie przypadki w zasadzie się nie zdarzają, bo do tej pory miałem tylko 2 takie na jakieś 25 zakupów. Nie wiem dokładnie jak z jest do końca z obsługą, bo nie miałem okazji nigdy skorzystać z jej pomocy. Miałem za to okazję w nowym elektroniku i przynajmniej w katowickim oddziale jest życzliwa i kompetentna, tak więc można liczyć na ich pomoc...
 • #10
  jega
  Level 24  
  Piotr160292 wrote:
  A, jeszcze też godny polecenia jest nowy elektronik.
  Niestety moje doświadczenia z Nowym Elektronikiem są negatywne. Kupuję u nich czasem, bo mają sklep w Tychach. Pomijając kwestię wysokich cen (często kilkakrotnie wyższych niż u konkurencji) - ostatecznie to sklep stacjonarny, a każdy może przed zakupem sprawdzić ceny u konkurencji - to nie do przyjęcia jest dla mnie polityka w przypadku reklamacji. Kupiłem u nich m. in. trochę półprzewodników. Jeden element okazał się wadliwy - miał zbyt wysokie napięcie wyjściowe w stanie niskim. Usłyszałem, że to mój problem, ich to nie obchodzi mogą mi sprzedać kolejny i tyle - oczywiście też bez żadnej gwarancji, że będzie sprawny.

  Szczerze mówiąc nawet w polskich sklepach internetowych - nie wspominając ali - można z reguły liczyć na więcej.
 • #11
  Piotr160292
  Level 38  
  Bzdury, nie mają drogo. Poza tym jak się często kupuje u nich to dostaje się rabaty. Ja kiedyś u nich kupowałem amperomierz, który kosztował 58 zł. i sprzedawca dał mi rabat i spuścił cenę na 38. Swoją dorogą przecież tam tacy sami ludzie jak Ty pracują, więc co szkodzi grzecznie powiedzieć, że widziałeś daną rzecz np. 10 zł. taniej i zapytać, czy jest możliwość sprzedać taniej... Zazwyczaj sprzedawcy mają możliwość zejść nawet parę dyszek z ceny, szczególnie jak się kupuje więcej, tylko jak się nie pyta, to wiadomo, ze sprzedają drogo, bo patrzą jak najwięcej zarobić. Mój tata np. jak kupował w Komputroniku laptopa chciał też myszkę do niego, która kosztowała 60 zł, więc zapytał, czy nie może spuścić ceny i spuścił 30 zł... Poza tym jak Ci nie pasuje to nikt Ci nie każe tam kupować.
 • #13
  jega
  Level 24  
  Piotr160292 wrote:
  Bzdury, nie mają drogo.
  Nie widzę powodu, by mnie obrażać. W mojej ocenie drogo. Każdy sprawdzi i oceni sam, ostrzeżony porówna najpierw ceny w innych sklepach. To jedyny taki sklep w Tychach więc pomimo wszystko czasem robię tam zakupy, bo wolę przepłacić i mieć potrzebne elementy od ręki.

  Głównie zastrzeżenie, jakie zgłosiłem to sprzedaż uszkodzonego elementu i odżegnanie się od odpowiedzialności za sprzedany bubel. Przy tym sprzedawca jasno powiedział, że jest to zasada, nie odpowiadają za sprzedawane półprzewodniki. Chodziło o drobiazg, więc strata była niewielka, ale przecież właśnie za to przepłacam (w tym przypadku akurat sporo, procentowo rzecz jasna) żeby mieć to, co potrzebuję zaraz. Jeżeli policzyć stracony czas, dodatkowy dojazd przez pół miasta to straty są wymierne. Poza tym, skoro to reguła - nawiasem mówiąc niezgodna z polskim prawem - to można się naciąć na znacznie większą kwotę.

  Dlatego gdy ostrzegam przed firmą Nowy Elektronik to odpowiadam za to, co napisałem a wiedzę mam z pierwszej ręki, nie powtarzam plotek.
  Piotr160292 wrote:
  Poza tym jak Ci nie pasuje to nikt Ci nie każe tam kupować.
  Żałosny tekst, nie uważasz? Zwłaszcza w takim wątku. Ale ok, nikt mi nie każe tam kupować, podobnie jak i w innych sklepach. Nikt nie każe też robić tam zakupów innym, właśnie dlatego wymieniamy się opiniami.
 • #14
  Piotr160292
  Level 38  
  jega wrote:
  Głównie zastrzeżenie, jakie zgłosiłem to sprzedaż uszkodzonego elementu i odżegnanie się od odpowiedzialności za sprzedany bubel. Przy tym sprzedawca jasno powiedział, że jest to zasada, nie odpowiadają za sprzedawane półprzewodniki. Chodziło o drobiazg, więc strata była niewielka, ale przecież właśnie za to przepłacam (w tym przypadku akurat sporo, procentowo rzecz jasna) żeby mieć to, co potrzebuję zaraz. Jeżeli policzyć stracony czas, dodatkowy dojazd przez pół miasta to straty są wymierne. Poza tym, skoro to reguła - nawiasem mówiąc niezgodna z polskim prawem - to można się naciąć na znacznie większą kwotę.

  Jak się nie wie co w takich przypadkach robić to tak właśnie jest. Ja ten problem bym w momencie rozwiązał, a mianowicie poprosiłbym od tel. do gł. oddziału i sobie wyjaśnił tą sytuację. Jakby to potwierdzili, to wtedy bym powiedział, że to jest wbrew prawu i zapytał, czy przymą mi zwrot, czy od razu mam z tym iść to rzecznika praw konsumenta. Jestem przekonany, że w momencie jaja by zmiękły i by ustąpili. Jeżeli sklep się uchyla od uznania zasadnej reklamacji to zawsze tak robię, że im mówię, że skoro tak to żeby dali mi na piśmie uzasadnienie i w związku z tym, iż jest to niezgodne z prawem idę do rzecznika praw konsumenta i jeszcze nigdy tak nie miałem, aby mi nie ustąpili, bo za takie przewinienia firma może dostać kolosalną karę pieniężną... Z drugiej strony to w sumie nie wiem, może i mieli rację, biorąc pod uwagę, że element mógł się uszkodzić w wyniku nieprawidłowego dobrania/podłączenia, więc musiałbyś im udowodnić, że tak nie było, co nie bardzo jest możliwe, bo zawsze Cię mogą z tej mańki wziąć.
 • #15
  jega
  Level 24  
  Piotr160292 wrote:
  Jak się nie wie co w takich przypadkach robić to tak właśnie jest
  Najprościej jest omijać taki sklep z daleka. Kwota była zbyt niska, by warto było choćby marnować czas na telefony i kłótnie, istotne były straty niematerialne, a tych nikt by mi i tak nie zrekompensował.

  Natomiast sam fakt jest naganny i jako taki wart podania do informacji powszechnej - o czym zresztą uprzedziłem sprzedawcę, ale najwyraźniej mu to nie przeszkadza, bo wcale się nie przejął.

  Piotr160292 wrote:
  Z drugiej strony to w sumie nie wiem, może i mieli rację, biorąc pod uwagę, że element mógł się uszkodzić w wyniku nieprawidłowego dobrania/podłączenia
  Przedstawiciela firmy Nowy Elektronik nie interesowały żadne szczegóły - powołał się na prostą zasadę nie, bo nie i koniec.
  Piotr160292 wrote:
  więc musiałbyś im udowodnić, że tak nie było, co nie bardzo jest możliwe, bo zawsze Cię mogą z tej mańki wziąć
  Uszkodzenie było tego rodzaju (zbyt wysokie napięcie wyjściowe w stanie niskim) że dość trudno do niego doprowadzić w układzie na skutek błędów użytkownika. Ale nawet gdyby nie, to cóż, to jest ryzyko sprzedawcy i w pewnością w mojej firmie wolałbym reklamację uznać, zwłaszcza, że chodziło o drobną kwotę.
  Piotr160292 wrote:
  musiałbyś im udowodnić, że tak nie było, co nie bardzo jest możliwe,
  Zgodnie z polskim prawem, jeżeli konsument powoła się na niezgodność towaru z umową w okresie do (bodajże - nie jestem pewien) 6 miesięcy od zakupu to obowiązek udowodnienia, że towar był zgodny z umową spoczywa na sprzedawcy. Tu było raptem parę dni, więc sprawa była ewidentna, ale gdy policzysz koszt straty czasu na udowodnienie swojej racji to jest oczywiste, że nie ma sensu dochodzić swego. Jak widać firma Nowy Elektronik dobrze o tym wie i zapewne stąd takie podejście do sprawy.
 • #16
  redelektron
  Level 20  
  Witam
  Może i ja coś dorzucę. Jeśli coś potrzebuję na wczoraj to szukam w Lispolu (Myślenice) lub Monster Elektronik (Kraków). Jeśli coś może poczekać to TME (Łódź), Diolut (Skoczów) lub Inter-Chip (Olsztyn). Tych ostatnich lubię bo czasem mają różne dziwne, nietypowe rzeczy, których przeważnie po sklepach nie ma. Fajnie też był zaopatrzony sklep Elemar (Kraków) ale to było parę lat temu a teraz nie wiem jak prosperują.
 • #17
  pawel1148
  Level 23  
  Jednym z tańszych jest lispol, ale mają dość mocno ograniczony asortyment. Z TME plusem dla mnie jest czas przesyłki (mieszkam na podkarpaciu a ku mojemu zdziwieniu zamówienie przychodzi następnego dnia). A jeśli jakiejś części nie ma to prześlą następną paczką(raz od nich dostałem 2 paczki i 2 listy... do jednego zamówienia- w sumie sam nie wiem po co oni te listy wysyłają osobno). Ogólnie jeśli chodzi o pojedyncze elementy to chyba jeden z największych w Polsce sklepów(najtańszy na pewno nie jest). Z AVT miałem mało do czynienia. Wiem tylko że jak brat zamówił jakiś zestaw u nich to czekał i czekał i czekał... (jakby towar z chin szedł). A równie dobrze można w takiej sytuacji jak sie ma miesiąc czasu zamówić prosto z Chin. Tam to ceny są śmieciowe.
 • #18
  Jawi_P
  Level 35  
  Ja ostatnio kupowałem w AVT, pierwszy raz. Ceny akurat tego co potrzebowałem mieli niskie. Ale czekałem na przesyłkę prawie tydzień. Wg informacji od nich, samo przygotowanie zamówienia trwało chyba 3 dni.
  Gdyby jeszcze było info, że zamówienie tyle potrwa, a tak człowiek siedzi i myśli że coś poczta zawaliła.
  Stacjonarne w Bydgoszczy omijam, cenowo x2 wychodzi. Wybór mały.
  Pasywne elementy czasami na allegro, ale stabilizatory już na alllegro strach, bo to wszystko chiny i często podróbki. Tak samo jakieś sterowniki popularne. O konwerterach USB -UART to nawet nie szukam na allegro.
  Na aliexpress, ebay moduły gotowe są tanie, ale pojedyncze elementy to wychodzą dużo drożej niż u nas w Polsce. Poza jakimiś bardziej hurtowymi okazjami.
 • #19
  jackraymund
  Level 14  
  Lispol.com - tanio, czasami terminy zawalają(na start bardzo dobra opcja w porównaniu do TME, bo można kupić kilka sztuk rezystorów itd.).
  TME - duży wybór, elegancko opakowany produkt, często trzeba brać hurtowo, profeska jak przystało na korpo(raz wysłali mi zły układ, to wysłali mi kurierem dobry, a złego nie prosili, aby odsyłać)
  aliexpress - bardzo tanio, czas wysyłki bardzo długi(raz trafiłem na gościa od którego nic mi nie przyszło, lecz jest opcja ochrony kupujących i oddali mi kasę)
  AVT - czas przesyłki bardzo długi, słaby kontakt z dostawcą, ogólnie nie polecam, często niema produktów, które są na stronie. Kolega zamawiał kilkukrotnie i najszybciej było za tydzień, a max wyszło 3 tygodnie.
 • #20
  Wojtek(KeFir)
  Level 42  
  Co do AVT to tak, ale mieli na stronie że mają OP-amp który jest nigdzie nie dostępny za 1/3 ceny. Uparłem się, kupiłem 2 tygodnie ale wytrzasnęli. Więc potrafią.
 • #21
  piotrd76
  Automation specialist
  Drobne elementy elektroniczne w TME, akurat mam do nich blisko a dla klientów z okolicy mają dobrą opcję szybkiej przesyłki.
 • #22
  Piotr160292
  Level 38  
  No, ja z AVT też nei jestem zadwolony. Kupiłem papier kredowy u nich, przelałem kasę, dostałem info, że kasa wpłynęła i łaskawie otrzymałem towar po 3 i pół tygodnia... To był pierwszy i ostatni raz jak cokolwiek u nich zamówiłem, biorać od uwagę, że w wymienionych przeze mnie wcześniej sklepach mam towar od ręki, albo po max. 2 dniach...
 • #23
  pawel1148
  Level 23  
  Piotr160292 wrote:
  No, ja z AVT też nei jestem zadwolony. Kupiłem papier kredowy u nich, przelałem kasę, dostałem info, że kasa wpłynęła i łaskawie otrzymałem towar po 3 i pół tygodnia... To był pierwszy i ostatni raz jak cokolwiek u nich zamówiłem, biorać od uwagę, że w wymienionych przeze mnie wcześniej sklepach mam towar od ręki, albo po max. 2 dniach...

  Nie no ja myślałem że to wynika z dostępności niektórych kitów. I tego że nie trzymają wszystkiego u siebie bo wiadomo że łatwiej sprzedac kondensatory czy gotowe płytki(jak konkurencja) niż kity. Ale w tym przypadku to wygląda na olanie klienta. No bo nie czarujmy się papier kredowy to nie jest jakaś trudno dostępna rzecz... Osobiście nie polecam też sklepu online Euro RTV AGD. Najpierw w katalogu produktów pokazuje dostepne egzemplarze. Po czym gdy kupujesz tylko w 1 zakładce jest czy są dostepne na magazynie. Po czym jak tego nie zauważysz to masz wysyłkę w ciągu 30 dni... No to sobie mysle ok. Za miesiąc przyjdzie. Nic z tego, pisze do działu sprzedaży internetowej, a Ci mnie informują że owszem 30dni. Ale 30 dni roboczych. Po czym dostałem towar końcem lutego (zamówiłem pod koniec grudnia) i przekroczyli te 30dni(chyba o tydzień czy dwa). Jeszcze pod koniec tych 30 dni roboczych poinformowali że mają gdzies na sklepie egzemplarz tylko byłby z wystawy. Najśmieszniejsze jest to że mógłbym to również na Aliexpress zamówić. Tylko miałbym krótszy czas dostawy i pewnie taniej...
 • #24
  Piotr160292
  Level 38  
  Ja uważam, że summa summarum dobrze zrobiłeś. Osobiście nie mam zaufania do tych chińskich sklepów internetowych, choćby ze względu na koszmarnie długi czas dostawy... Mój tata sprowadził sobie z Chin nawigację Vordon'a i szczęśliwie dotarła do niego po 1,5 miesiąca oczekiwania, bo jeszcze 3 tygodnie urząd celny przetrzymał. Rozbój w biały dzień moim zdaniem!
 • #25
  krzysssztof
  Level 21  
  Kolejna negatywna opinia o AVT: pewnego dnia zamówiłem kilka drobiazgów (nic szczególnego -elementy bierne, jakieś scalaki).
  Minęły dwa miesiące, ja o zamówieniu już dawno zapomniałem a tutaj telefon "nie mamy wszystkich elementów, czy możemy wysłać niekompletną paczkę? ".
  To jest przesada, a z powyższych wypowiedzi wynika, że w AVT pojawia się na porządku dziennym.
 • #26
  barondary
  Level 19  
  Też odradzam AVT - nie traktują poważnie klienta. Zamówiłem sporo części, dostałem info, że wszystkich nie mają i żeby poczekać kilkanaście dni. Czekałem ponad miesiąc i nic. Zapytałem o status zamówienia - nadal części nie mieli. Zamówienie anulowałem. W sumie straciłem ponad dwa miesiące!. Na pewno więcej tam nie kupię.
 • #27
  Piotr160292
  Level 38  
  Czyli widzę, że nie tylko ja zostałem zlekcewazony... Przynajmniej tyle, ze ja w koncu towar dostałem... To już jest naprawdę przegięcie pały trzymać w niepewności klienta przez dwa miechy...
 • #28
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Najczęściej kupuję w BNS. Można się dogadać, aby coś zamówili z hurtowni z których korzystają. Jak któryś sklep ma lepsze ceny, to zdarza się, że zamawiam przez internet.
  Co do NE to już od dawna tam nie robiłem zakupów. Albo nie maja (podstawowe elementy jak diody, kondensatory, oporniki) , albo ceny wysokie. Już wolałem po Sosnowca pojechać i tam kupić. Jak akurat sobota była, a na już potrzebne było.
  W TME to rzadziej raz na rok coś kupuje (najczęściej są to transformatory, który gdzie indziej nie ma lub są droższe).
  Giełdy elektroniczne też dobrych kilka lat sobie odpuściłem.
  W jednej z firm zamawiałem przekaźniki (różne typy / napięcia). Dodałem do koszyka, zapłaciłem. Po kilku godzinach dostałem telefon z przeprosinami, że wszystkich pozycji nie maja na miejscu i czy poczekam 2 tygodnie, czy mają zrobić zwrot na konto. Poczekałem, przesyłka zaległości dotarła kurierem na ich koszt.
 • #29
  abart64
  Level 32  
  Menazio wrote:
  Ja korzystam ze sklepu Elektron Online. Przekonuje mnie głównie bardzo szeroka oferta, niezłe ceny i dobry kontakt z obsługą online dla klienta. W razie pytań szybko otrzymuję odpowiedź, a to duży plus. Do tego szybka realizacja bo przeważnie do 3 dni towar jest już u mnie w domu.


  A z elektroniką to co ma wspólnego ten sklep? Nogi od tranzystora tam nawet nie ma.
  Taka sobie kryptoreklamka ?
 • #30
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Menazio wrote:
  Ja korzystam ze sklepu Elektron Online. Przekonuje mnie głównie bardzo szeroka oferta, niezłe ceny i dobry kontakt z obsługą online dla klienta. W razie pytań szybko otrzymuję odpowiedź, a to duży plus. Do tego szybka realizacja bo przeważnie do 3 dni towar jest już u mnie w domu.


  Farnell ma potężny arsenał, ceny nie tak niskie. Przesyłki robią ekspresowo - do 24h od zamówienia (bywało, że zamówienia wysyłałem 15-17, a kolejnego dnia 10-12 kurier z paczką był), max 48h. No i to z "wysp", a nie w kraju.