Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer zawiesza się po połączeniu z routerem LTE

12 Sie 2016 00:35 1065 8
  • Poziom 4  
    Witam, dzisiaj zakupiłem modem oraz router LTE od plusa. Po zainstalowaniu całego zestawu i testowaniu internetu przez ok. 1 godzinę, zawiesił się ekran, dzwięk oraz wszystkie diody wewnątrz komputera się wyłączyły, jednak komputer wciąż chodził. Po zresetowaniu wszystko działało normalnie, aż w końcu po ok. 2-3 godzinach stało się to samo, więc przełączyłem się na stary internet od Orange i komputer działa normalnie już przez ok. 12 godzin.

Dodam że wcześniej internet miałem połączony kablem, a przy LTE korzystam z wifi.

Karta sieciowa: TP-LINK 150Mbps Wireless N Adapter
    System: Windows 10 64-bit
    Router: IDU-200
    Modem: ODU-200
  • PCBway
  • Specjalista Sieci, Internet
    bEb00k napisał:
    Dodam że wcześniej internet miałem połączony kablem, a przy LTE korzystam z wifi.

Masz problem ze sterami do karty WIFI
    Szukaj innych (nowszych, starszych) sterów to karty WIFI.

Spróbuj inny port USB.
  • PCBway
  • Poziom 4  
    Sterowniki zainstalowane, ale podczas aktualizacji komputer zawiesił się ponownie, chociaż używałem starego internetu.

bogiebog napisał:
    Spróbuj inny port USB.

Nie używam żadnego portu USB aby połączyć się z internetem, używam modemu zewnętrznego.
    Uruchom komputer z płytki memtest86, przetestuj RAM.
  • Poziom 4  
    Uruchomiłem memtest, 0 errorów. Spróbuje potestować internet ze zaktualizowaną kartą sieciową.
    Upewnij się że wszystkie stery do płyty/chipset są aktualne.
    Nie powinno być żadnych nieznanych urządzeń w manager urządzeń.
  • Poziom 4  
    Wydaje mi się że znalazłem oraz wyeliminowałem usterkę, mianowicie przestrzeń pomiędzy wiatrakiem a radiatorem była bardzo zakurzona i temperatura CPU skakała powyżej 75*. Internet to był tylko zbieg okoliczności, póki co przez 6-7 godzin działa bez zarzutu.

EDIT:
    Komputer jednak się zawiesił, spróbuje znaleźć nowsze sterowniki do płyty głównej.

@EDIT2:
    Wszystkie sterowniki są aktualne, BIOS także zaktualizowany. Zauważyłem również że przede wszystkim dzieje się to oglądając filmiki na youtube, oraz grając w gry.
    Może to problem z Flash Playerem?
    Wgraj program do monitorowania temperatury
    Przegrzewasz grafę lub CPU.
  • Poziom 4  
    bogiebog napisał:
    Wgraj program do monitorowania temperatury
    Przegrzewasz grafę lub CPU.

Nic się nie przegrzewa, sprawdzałem wcześniej. Najprawdopodobniej był to problem z Windowsem 10, ponieważ po powrocie na Win 7 przez 2 dni działa bez zarzutu.