Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz tradycyjny do 650zł

kuzi1987 12 Sie 2016 05:18 1149 4
  • #1 12 Sie 2016 05:18
    kuzi1987
    Poziom 6  

Witam serdecznie.

Jak w temacie, potrzebuję kupić odkurzacz i zmagam się z licznymi dylematami już piąty dzień. Mam doświadczenie z wieloma domowymi odkurzaczami poczynając od Alf K2, i PRL-owych Zelmerów. Miałem długo wysłużonego Philipsa, kiepskiego Samsunga, słabego Clatronica i teraz słabego Zelmera Oddysey.

Mam nadzieję, że w tej półce cenowej pomożecie mi wybrać coś co sprosta moim wymaganiom, a oto one:

• użytkowanie w mieszkaniu głównie do twardych powierzchni,
    wymienne końcówki, w mieszkaniu mam liczne, ciasne i trudno dostępne miejsca,
    niska cena eksploatacji, czyli: łatwo dostępne: jednorazowe worki, filtry oraz elementy w razie przypadkowych uszkodzeń mechanicznych rur, szczotek itp.
    duża moc ssania, ale z zachowaniem wydajnego ssania na niskich obrotach, przy np odkurzaniu książek,
    • miękkie kółka/koła,

czego odkurzacz nie musi mieć (ale dobrze gdyby miał):

• duży zasięg roboczy,
    • dodatkowych tłumień głośności pracy,
    • lekki,
    • wskaźnik zapełnienia worka,

Poniżej wstawiam kilka sowich propozycji. Proszę się nimi nie sugerować (oraz kolejnością ich wprowadzenia) ponieważ są one po prostu tylko wynikiem moich poszukiwań.

1. Philips Performer FC9191 - przemawia do mnie marka, która nigdy mnie nie zawiodła pod względem jakości wykonania, trwałości (np. maszynki do strzyżenia używam już 12 lat). Dodatkowym plusem była szczotka, która ponoć dobrze spisuje się na twardych/miękkich powierzchniach i pojemność worka.
    2. Philips Performer Pro ECO FC9197 - tak jak wyżej.
    3. Electrolux Silent Performer ZSPCLASSIC - wydaje mi się, że jakość w tej cenie jest bardzo wysoka oraz 3w1 szczotka to spory komfort pracy i jeśli się nie mylę to w zestawie dołączone są zmywalne filtry.
    4. Electrolux Ultra Silencer ZUS3945WR+ - droższy niż podany wyżej, ale różnicy raczej wielkiej nie ma pomimo większych (również miękkich) kółek oraz głośności pracy.
    5. THOMAS Crooser Eco Plus - Po zapoznaniu się z opisem bardzo spodobał się żonie, ale mnie zastanawia tylko dostępność/cena eksploatacji. Niestety pierwszy raz spotykam się z tym producentem.

Dlaczego Philips?
    Mam doświadczenie z tą marką i nigdy na niej się nie zawiodłem, oglądałem wiele galerii, filmów na których prezentuje się w bardzo dobrej jakości. Niestety nie wiem jak jest z eksploatacją, dostępność elementów, worków, filtrów.

Dlaczego Electrolux?
    Polski producent więc chyba eksploatacja powinna być tania i łatwo dostępna. Dobre opinie w internecie. Ludzie czasem narzekają na ubogie wyposażenie, ale zawartość opakowania dla mnie jest wystarczająca.

Dlaczego THOMAS?
    Bo to moje imię :) (joke), ale tak serio to wydaje mi się, że nic nie można mu zarzucić. Fakt, że jest produkowany w Niemczech trochę mnie martwi pod względem ceny i dostępności elementów, jednak chyba rekompensuje to Niemiecka dokładność.

Proszę o nie proponowanie samsungów lub zelmerów, przesyt zawartości opakowań nie usprawiedliwia awaryjności. Jeżeli w niższej cenie jestem w stanie kupić coś co mnie zadowoli to proszę pisać śmiało. Po prostu nie chcę kupować taniego szajsu za 200zł i nie mam potrzeby wydawać 1.000zł+ na użytek w mieszkaniu oraz nie interesują mnie odkurzacze wodne, warsztatowe, bez workowe.

Liczę na wasze doświadczenie i pomoc w doborze. Dzięki z góry, że dotarliście do końca tematu ;-)

0 4
  • #2 12 Sie 2016 07:29
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

kuzi1987 napisał:

Dlaczego Electrolux?
    Polski producent więc chyba eksploatacja powinna być tania i łatwo dostępna.

Jaki tam polski. Jedyna polska marka odkurzaczy obecnie to Profi Europe, ale mają tylko odkurzacze warsztatowe i centralne.
    kuzi1987 napisał:

Dlaczego THOMAS?
    Bo ... jest produkowany w Niemczech trochę mnie martwi pod względem ceny i dostępności elementów, jednak chyba rekompensuje to Niemiecka dokładność.

Widziałem sporo "niemieckich" marek, także z napisem Made in Germany, które może wizualnie były OK, poza tym beznadzieja, jednorazówka.

0
  • #3 12 Sie 2016 19:52
    2785103
    Usunięty  
  • #5 12 Sie 2016 20:26
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

micho.no1 napisał:
    Mogę doradzić dwa z którymi miałem kiedyś sporo do czynienia i kiedy będę kupować odkurzacz dla siebie to na pewno jeden z tych dwóch, albo zamontuję wentylator boczno kanałowy lub coś podobnego jako centralny.

1. Miele z serii Complete C3, ciche, przyjemne dla ucha, mocne (naprawdę, trzeba zmniejszać moc na dywanach, bo tak się przysysa, że można się solidnie spocić), dobre filtry, dobre podwozie, nie przewraca się, nie zatrzymuje na progach, przewodzie itd. Niestety eksploatacja dość droga, worki są drogie, filtry również, ale za to skuteczne, nic nie śmierdzi. Nie je własnego kurzu, nie zapycha filtrów, nie gromadzi zapachów.

2. Pancerny Henry, http://sklep.henryszukadomu.pl/?6,odkurzacz-harry-hhr-200a-na-sucho
    Mocny, nieraz upadał w dół po schodach i nie tylko, nigdy się nie połamał ani nie odmówił posłuszeństwa. W domowej eksploatacji raczej nie do uszkodzenia, jeden filtr o wielkiej powierzchni, można wyprać raz na ruski rok. Worki duże. Standardowy odkurzacz komercyjny/wół roboczy w UK.

Odradzam wszelkie wynalazki bezworkowe, chyba że masz na co dzień pod ręką kompresor do wydmuchiwania kilogramów pyłu z filtrów, to tak.

Czas Miele minął, a cena spalonego silnika klienta dobije ( ceny 5-30 razy innych firm ). Mocne stare modele (nowe / nowsze nie wiem).
    Henry. OK. Widziałem, użytkowałem trochę i OK. Cichy nie jest. No i wygląd. Nie wiem jak z silnikami, bo co tam innego może się uszkodzić. Jak 1/4 ceny nowego odkurzacza to OK. Ale jak mam płacić niewiele taniej, lub nawet więcej niż za nowy odkurzacz to wiadomo.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo