Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie silnika 3f na 230 V.

kpaweł 12 Sie 2016 06:00 3057 3
  • #1 12 Sie 2016 06:00
    kpaweł
    Poziom 20  

Witam - posiadam kompresor z silnikiem 3f o mocy 2,2 kW. Chcę go podłączyć do instalacji 230 V. Dobrałem kondensator według wzoru 70 x P i kupiłem kondensator 100 i 60 mikrofaradów i podłączyłem je równolegle. Silnik jest podłączony w trójkąt według schematu - obroty w lewo. Jednak po załączeniu kompresora po ok. 2 minutach zaczyna działać wyłącznik termiczny kompresora i przerywa pracę kompresora (nie osiąga on ustawionego ciśnienia). Może Ktoś podpowiedzieć co źle jest zrobione. Dziękuję i pozdrawiam.

Podłączenie silnika 3f na 230 V.

0 3
  • #2 12 Sie 2016 07:19
    stanislaw1954
    Poziom 41  

kpaweł napisał:
    Może Ktoś podpowiedzieć co źle jest zrobione.
    Silnik pobiera większy prąd, bo jest podłączony na jednej fazie , a nie na trzech.

0
  • #3 12 Sie 2016 08:01
    kpaweł
    Poziom 20  

Mogę ominąć termik sprężarki i dać inny o większym nastawie prądu na linii zasilania urządzenia, ale czy uzwojenia silnika się nie uszkodzą?

0
  • #4 12 Sie 2016 09:36
    retrofood
    Moderator

kpaweł napisał:
    Mogę ominąć termik sprężarki i dać inny o większym nastawie prądu na linii zasilania urządzenia, ale czy uzwojenia silnika się nie uszkodzą?

Uszkodzą. Pisano o tym dziesiątki razy, wątków w tym temacie są setki! Dlaczego nie poczytasz? Temat zamykam, bo wszyscy się skarżą, że za dużo tego.

2