Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel HDMI - jak sprawdzic czy nie jest uszkodzony

wisnia87r 12 Sie 2016 14:55 1173 4
  • #1 12 Sie 2016 14:55
    wisnia87r
    Poziom 2  

Witam,

Mam taki nie typowy problem w ścianie puszczone mam około 10 m kabla hdmi. Kłopot pojawił się gdy pewnego pięknego dnia chciałem zarobić sobie gniazdko na suficie aby podlaczyc do tego kabal rzutnik. Pomyliłem plus z ziemia wszystko ładnie podłączyłem i tak gruchnęło ze korki na ulicy wyskoczyły. Rzutnik się spalił a podłączony do niego dekoder ( za pomocą właśnie tego kabla ) również. Teraz moje pytanie jak sprawdzić czy ten kabel jeszcze do czegoś się nadaje. Nie chciał bym pruć ściany jeśli nie jest to konieczne. Boje się tez podłączyć cos do niego bo wydaje mi się i podkreślam tylko mi się wydaje ze jeśli na kablu będzie teraz zwarcie to znowu upale jakieś RTV. Co robić ?

0 4
  • #2 12 Sie 2016 15:31
    waxman
    Poziom 18  

Pewnie rzutnik miał wtyczkę na bolec co ? Raczej zrobiłeś zwarcie. Usuń zagrożenie porażenia prądem i sprawdź czy poprzez to hdmi da się obsłużyć tv czy inne urządzenie którego działania jesteś pewien. Gniazdo HDMI po drugiej stronie też mogło się wyjarać. Natomiast upalony kabel HDMI nic nie powinien popsuć bo napięcia na nim to +/- 5V

0
  • #3 12 Sie 2016 15:39
    wisnia87r
    Poziom 2  

Czyli rozumiem że bez obaw mogę podłączyć coś do tego kabla i sprawdzić czy działa? Gniazdko już mam zamontowane poprawnie martwi mnie tylko ten kabel hdmi

0
  • #4 12 Sie 2016 15:47
    waxman
    Poziom 18  

Możesz ale pamiętaj że w TV też prawdopodobnie masz coś ujarane. Dobrze mieć od razu w zanadrzu dobry kabel hdmi którym sprawdzisz że gniazda są ok

0
  • #5 12 Sie 2016 15:49
    wisnia87r
    Poziom 2  

Z tv jest wszytko ok połączenie wyglądało tak dekoder nc plus i rzutnik połączone kablem hdmi puszczone w ścianie i suficie oba urządzenia padły upalne płyty główne. Szczęście w nieszczęściu wszystko wymienione na gwarancji :) i dla tego też piszę że prąd musiał pójść po hdmi z rzutnika który został podłączony do wadliwego gniazdka do dekodera który się upalil

0