Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2.0 hdi 95 km - Po wymianie paska rozrządu silnik nie odpala.

12 Sie 2016 20:00 1236 9
  • Poziom 26  
    Witam. Oddałem samochód do mechera aby wymienił rozrząd ,oleje itp. Problem pojawił się z rozrządem. Z jego strony wyglądało to następująco ( tłumczenie) Wjechałem na garaż. Rozebrałem wszystko co blokowało dostęp do paska. Zaznaczyłem punkty na elementach po czym wymieniłem pasek na nowy. Poskładałem wszystko i samochód nawet się nie zająkną...

W tym momęcie samochód jest nie sprawny . Moje pytanie brzmi czy mógł w jakiś sposób (pewnie niechcący) uszkodzić silnik?
    Dodam że silnik przed ingerencją palił na dotyk.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Silnik składamy na blokady lub znaki nie na marker.
  • Poziom 26  
    Tak to ten wóz... Jeszcze nigdy nie miałem tylu problemów z samochodem.

Samochód został do poprawek lecz nie wiem czy będzie to robić na blokady czy jak tam umie. Wspominał coś o zdejmowaniu pokrywy zaworów...
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    anet870 napisał:
    Wspominał coś o zdejmowaniu pokrywy zaworów...

Czym prędzej zabieraj od niego auto i do polecanego u siebie warsztatu czas zaprowadzić.Zawory będą całe, tylko pasek trzeba ustawić zgodnie ze sztuką a nie z flamastrem.
    Ten mechanik nie ma pojęcia....
  • Poziom 26  
    Własnie dzwonił że połamane są "koniki" i mówi że pokryje koszty naprawy głowicy. wystarczy naprawić samą głowice?
  • Poziom 26  
    [quote="T5"]Wystarczy wymienić koniki.
    [quote="T5"]

Czyli nie ma możliwości aby zawory,tłoki czy coś innego uległo uszkodzeniu? Pytam żeby coś się nie posypało za jakiś czas .Sęk w tym że to starszy pan i unosi się chonorem więc i chce to skończyć osobiście ,poza tym jego syn u mnie pracuje eh..
  • Poziom 26  
    Finalnie samochód jeździ. Wymiana koników wystarczyła. Powymieniane uszczelki i co trzeba było przy składaniu. Dodatkowo zareklamowałem wtryski i są zrobine jak być powinny. W moim odczuciu samochód nie zrobił się żwawszy ani trochę :/ W sumie na te 94 km jeździ nie żle.