Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu

mareksuwart 12 Aug 2016 21:42 6822 8
    mareksuwart
    Level 9  
    Cześć,
    Mam taki problem, po wymianie bezpiecznika (tego tuż przy wejsciu kabla zasilającego - 15A) mikrofala działa, tzn. panel dziala lampka w środku świeci, bezpiecznik raz przepalił mi się w momencie zamknięcia drzwiczek, a raz w momencie nacisniecia start. Przy przepalaniu bezpiecznika wywala tez bezpiecznki w mieszkaniu. Proszę o informacje gdzie szukać problemu? Na oko wszystko wewątrz wyglada OK. Na pierwszej fotce widac miejsce gdzie siedzi bezpiecznik ktory się pali, ostatni bezpiecznik, ktory wsadzilem rozsypal sie w drobny mak...

Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu

Z góry dzięki
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    mareksuwart
    Level 9  
    wymiana diody nic nie dala. Po wymianie bezpiecznika , zamontowaniu nowej diody, tym razem po podlaczeniu do pradu odrazu spalil bezpiecznik, wywalil bezpiecznik obwodu, równicowy i fazowy. Co dalej ? :(
  • Helpful post
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdź mikrowyłączniki w drzwiach , może być któryś sklejony.
    mareksuwart
    Level 9  
    Już je wcześniej sprawdziłem i są ok.
    Edit:
    Jeden z włączników był "sklejony"(wciśnięty), wcześniej nie był, może zwarcie to zrobiło? Niemniej jednak już go rozkleiłem i zobaczymy czy to cos da, a na pewno musze go kupić.
    Edit2:
    Dodatkowo jeden z włączników miał uszkodzone mocowanie w "body latch" i poporstu latał, czasem sie zalaczal czasem nie. Troche lutowania plastiku i wszystko działa jak nalezy.

DZIEKI JESZCZE RAZ!! :)
    P.S.
    Jako ze jest to naprawa chałupnicza , chcialbym kupić body latch (jak to po polsku sie zwie?) gdzie takie cos dostane? google słabo szukają (oznaczenie de66-00225a)
    TONI_2003
    Moderator
    mareksuwart wrote:
    google słabo szukają (oznaczenie de66-00225a)

:arrow: Kliknij na foto :D
    Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu
    mareksuwart
    Level 9  
    Widze naprawa podobna do mojej, widac ze ten typ tak ma :)
    neous
    Level 6  
    Dzień dobry. Odgrzeję temat.
    Mam podobny problem, mogę się podlaczyć pod temat, ponieważ u mnie wyglądało to tak. Wywaliło bezpiecznik, zdjąłem obudowę, wziąłem przepalony bezpiecznik, zacięty mikroswitch, ten dolny/prawy i kupiłem nowe. No ale pocipiłem się w sklepie i kupiłem sztukę przełącznika. Mikrofala zadziałała raz do momentu zacięcia tego górnego. Mam wymienione wszystkie. Ale problem jest taki,że po włączeniu zasilania panel działa, pika. Wyciągłem przełącznik górny z osadzenia. Jeżeli go zewrzę, t.j. zamykając drzwi lecą korki a bezpiecznik jest ok. Odłączyłem transformator po stornie pierwotnej i całą płytkę i tak samo. Nacisnę switch to przy zasilaniu jest zwarcie.
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    neous wrote:
    No ale pocipiłem się w sklepie i kupiłem sztukę przełącznika

Kupiłeś przełącznik odwrotnego działania.