Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu

mareksuwart 12 Aug 2016 21:42 8256 8
    mareksuwart
    Level 9  
    Cześć,
    Mam taki problem, po wymianie bezpiecznika (tego tuż przy wejsciu kabla zasilającego - 15A) mikrofala działa, tzn. panel dziala lampka w środku świeci, bezpiecznik raz przepalił mi się w momencie zamknięcia drzwiczek, a raz w momencie nacisniecia start. Przy przepalaniu bezpiecznika wywala tez bezpiecznki w mieszkaniu. Proszę o informacje gdzie szukać problemu? Na oko wszystko wewątrz wyglada OK. Na pierwszej fotce widac miejsce gdzie siedzi bezpiecznik ktory się pali, ostatni bezpiecznik, ktory wsadzilem rozsypal sie w drobny mak...

Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu

Z góry dzięki
    mareksuwart
    Level 9  
    wymiana diody nic nie dala. Po wymianie bezpiecznika , zamontowaniu nowej diody, tym razem po podlaczeniu do pradu odrazu spalil bezpiecznik, wywalil bezpiecznik obwodu, równicowy i fazowy. Co dalej ? :(
  • Helpful post
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdź mikrowyłączniki w drzwiach , może być któryś sklejony.
    mareksuwart
    Level 9  
    Już je wcześniej sprawdziłem i są ok.
    Edit:
    Jeden z włączników był "sklejony"(wciśnięty), wcześniej nie był, może zwarcie to zrobiło? Niemniej jednak już go rozkleiłem i zobaczymy czy to cos da, a na pewno musze go kupić.
    Edit2:
    Dodatkowo jeden z włączników miał uszkodzone mocowanie w "body latch" i poporstu latał, czasem sie zalaczal czasem nie. Troche lutowania plastiku i wszystko działa jak nalezy.

DZIEKI JESZCZE RAZ!! :)
    P.S.
    Jako ze jest to naprawa chałupnicza , chcialbym kupić body latch (jak to po polsku sie zwie?) gdzie takie cos dostane? google słabo szukają (oznaczenie de66-00225a)
    TONI_2003
    Moderator
    mareksuwart wrote:
    google słabo szukają (oznaczenie de66-00225a)

:arrow: Kliknij na foto :D
    Samsung FG87SUB - Mikrofalówka wywala bezpiecznki w mieszkaniu
    mareksuwart
    Level 9  
    Widze naprawa podobna do mojej, widac ze ten typ tak ma :)
    neous
    Level 6  
    Dzień dobry. Odgrzeję temat.
    Mam podobny problem, mogę się podlaczyć pod temat, ponieważ u mnie wyglądało to tak. Wywaliło bezpiecznik, zdjąłem obudowę, wziąłem przepalony bezpiecznik, zacięty mikroswitch, ten dolny/prawy i kupiłem nowe. No ale pocipiłem się w sklepie i kupiłem sztukę przełącznika. Mikrofala zadziałała raz do momentu zacięcia tego górnego. Mam wymienione wszystkie. Ale problem jest taki,że po włączeniu zasilania panel działa, pika. Wyciągłem przełącznik górny z osadzenia. Jeżeli go zewrzę, t.j. zamykając drzwi lecą korki a bezpiecznik jest ok. Odłączyłem transformator po stornie pierwotnej i całą płytkę i tak samo. Nacisnę switch to przy zasilaniu jest zwarcie.
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    neous wrote:
    No ale pocipiłem się w sklepie i kupiłem sztukę przełącznika

Kupiłeś przełącznik odwrotnego działania.