Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Celma a Eurotek - - co lepsze?

XardasFCB 12 Aug 2016 21:45 2451 11
    XardasFCB
    Level 7  
    Nie tak dawno posiadałem sprawną szlifierkę kątową Celma PRAg 180 A (lub AR). Służyła bez zarzutu przez 16 lat. Pewien użytkownik spalił ją. Okazało się, że nie opłaci się jej naprawiać, więc ów użytkownik odkupił nową - Eurotek AG273.
    Pytanie brzmi - co jest lepsze jakościowo? Poprzednia szlifierka, czy obecna?
    Dziękuję za uwagę.
    yanes
    Level 29  
    O co chodzi ,cytuje Twój poprzedni post "Posiadam szlifierkę kątową Celma PRAg 180 A (lub AR). W papierach znalazłem datę zakupu - 1997 rok.
    Mam nietypowe pytanie - ile mogła wtedy kosztować owa szlifierka i jak porównać jej ówczesną cenę do dzisiejszej ceny (bo jak wiemy, dzisiejszy 1 zł nie jest wart tyle ile 1 zł w '97 roku)? "
    Wracając do pytania to ten eurotec jest wart 1\3 tego co kosztuje celma,pomimo że celmy już od dawna nie lubię.
    XardasFCB
    Level 7  
    Tamto już nieaktualne. Chciałem wiedzieć ile mogła wtedy kosztować Celma.
    User removed account
    User removed account  
    XardasFCB
    Level 7  
    A różnica jest. Chcę wiedzieć, czy Eurotek jet dobrą/niezłą firmą. Czy tanim chińskim szrotem, który rozleci się po trzech użyciach.
    Nie rozumiem, po co piszesz, że widocznie sprzęt był zabrudzony, itp. skoro ja doskonale o tym wiem. Chcę odpowiedzi na postawione w temacie pytanie, nie jakieś inne sugestie :)
    Michelson
    Level 25  
    Tak, Eurotek (Eurotec) to jednorazówki najgorszego sortu. Podawana moc jest ograniczona tylko fantazją dystrybutora tego sprzętu. Fatalna jakość, znak "China Export" udający znak CE. Ogólnie szkoda pieniędzy.
    XardasFCB
    Level 7  
    Michelson wrote:
    Eurotek (Eurotec)

Jest różnica między "Eurotec" a "Eurotek germany"?
    Na mojej szlifierce wszędzie jet napisane Eurotek germany.
    User removed account
    User removed account  
    XardasFCB
    Level 7  
    micho.no1 wrote:
    XardasFCB wrote:
    Czy tanim chińskim szrotem, który rozleci się po trzech użyciach.
    Tak to tania szrotowa marka. Używaj aż się rozpadnie. A co dalej kupisz ty już Twoja sprawa, jak chcesz na następne 15 lat to Makita albo Bosch z serii pro i nic innego. Zapamiętaj też powiedzenie, dobry zwyczaj nie pożyczaj.

A jakie ma pan zdanie nt. Celmy? Zna pan tę markę? Miał pan z nią do czynienia?
    User removed account
    User removed account  
    XardasFCB
    Level 7  
    I właśnie się obawiam, że gość odkupił mi jakiegoś szrota, zamiast sprzętu "na poziomie" Celmy.
    Michelson
    Level 25  
    Nie ma co porównywać Celmy z tymi wynalazkami. Nie ta liga.