Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z70-80 - Skok napięcia na porcie USB 0 Głosów - 0 Średnio 1

13 Sie 2016 18:03 1488 9
  • Poziom 7  
    Witam,
    Po zakupie nowego laptopa Lenovo Z70-80 chciałem korzystać ze starej myszy od PC na PS2 dlatego zakupiłem przejściówkę PS2 na USB(jak w załączniku). Przejściówka nie zadziałała. Od tego czasu pojawia się ikonka skoku napięcia na porcie USB(pierwszy raz pojawiło się to po jej podłączeniu). Ikonka bez przerwy szybko pojawia się i znika co rozprasza przy pracy na komputerze. Jej ukrycie w trayu nic nie daje bo i tak na chwilę się pojawia. Dzieje się tak nawet gdy nic nie jest podłączone do portu USB. Wszystkie porty USB działają normalnie. System przeskanowałem Avirą, NOD32 Online, CCleaner. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki USB w menadżerze zadań. Zainstalowałem sterowniki chipsetu ze strony Lenovo i nic to nie dało. Działam na Windows 10 64bit z Anniversary Update.
    Czy jest jakiś sposób aby usunąć tą ikonkę? Czy jest szansa że przeinstalowanie systemu by pomogło. Choć chciałbym tego uniknąć. Czy możliwe jest że taka przejściówka mogła uszkodzić porty USB?

Link do filmiku jak to wygląda:
    https://youtu.be/Ud8rNSI6d4c Lenovo Z70-80 - Skok napięcia na porcie USB 0 Głosów - 0 Średnio 1 Lenovo Z70-80 - Skok napięcia na porcie USB 0 Głosów - 0 Średnio 1
  • Poziom 17  
    Jeśli masz jakis stary komputer którego ci nie żal przetestuj ta przejściówkę na nim. Obstawiam że jest uszkodzona, i dodatkowo uwaliła ci porty.
  • Poziom 7  
    Wole nie ryzykować bo stary PC sprzedam albo komuś oddam bo jest jeszcze sprawny. Korzystam z nowej myszy na USB. Aż się nie chce wierzyć żeby nowiutka przejściówka ze sklepu mogła uszkodzić nowiutki komputer. Szczególnie, że nigdzie na forach się nie spotkałem żeby ktoś sobie uszkodził porty USB w ten sposób co najwyżej ludziom nie działała. A nie ma jakiejś opcji edycji rejestru systemowego czy coś takiego żeby to wyłączyć, bo ta ikonka pojawia się z różną częstotliwością już od paru tygodni(od momentu podłączenia przejściówki) a poza tym wszystko dobrze działa. Czy oddając Laptopa na gwarancję będzie można liczyć na naprawę tego problemu?
  • Poziom 17  
    A czy port do którego podłączałeś przejściówkę działa? Podłaczałeś ja do innych portów?
  • Poziom 7  
    Podłączałem do jednego portu, gdy zobaczyłem komunikat o skoku napięcia i stwierdzeniu, że mysz na PS2 świeci ale nie rusza wskaźnikiem na ekranie odłączyłem przejściówkę i już jej nie podłączałem. Wszystkie 3 porty USB działają w tym ten do którego podłączałem przejściówkę. Gdy kopiuje z telefonu duży plik nic nie przerywa kopiowanie idzie szybko, obecna nowa mysz na USB też działa be zarzutu.
    Spróbuję przywrócić system tylko pytanie, miałem zainstalowany Win8.1(wersja MSDNAA laptop był bez systemu) zaktualizowałem przed 29 lipca do win10 czy teraz jak włączę przywracanie będę miał win8.1 czy win10? A jeśli win8.1 to będę mógł przywrócić win10 teraz tak?

• Poziom 43  
    Uruchom USBDeview i sprawdź czy na liście aktywnych urządzeń nie ma jakiegoś dziwnego urządzenia, jeśli tak usuń je, i wykonaj restart.
  • Spec od komputerów
    grzesiek0401 napisał:
    Aż się nie chce wierzyć żeby nowiutka przejściówka ze sklepu mogła uszkodzić nowiutki komputer.

Mogła.
    grzesiek0401 napisał:
    Czy oddając Laptopa na gwarancję będzie można liczyć na naprawę tego problemu?

Zależy od wiedzy serwisanta.
    Ja bym Ci udowodnił winę.
  • Poziom 7  
    Przywróciłem system, nic to nie dało, załączam zrzuty ekranu z USBDeview
    Urządzenie LenovoEasyCamera zamienia się na Port_#0006.Hub_#0002 tak jak na filmiku https://youtu.be/duoFGDI2CV8
    Tak w ogóle to od początku miałem z tym laptopem jeszcze jeden problem. Miałem BSODy jak w załączniku, po wyłączeniu kamery problem ustąpił, dlatego pierwsza pozycja jest na czerwono. Nic nie dało aktualizowanie sterowników do kamery tak przez menadżer zadań jak ze strony producenta.
  • Poziom 29  
    Sądząc po kolorze to jest przejściówka dołączana do starych klawiatur - do myszy powinna być zielona.
    Nie miały one w sobie żadnej elektroniki , tylko odpowiednio podłączone kable a za przełączanie usb,ps2 odpowiadała elektronika w myszy czy klawiaturze (tzw mysz/klawiatura combo ) , ponieważ nie było tam elektroniki to z myszą czy klawiaturą która nie posiadała takiej opcji ta przejściówka oczywiście nie zadziała. Naturalnie można kupić przejściówkę usb/ps2 działającą ze wszystkim tyle że wygląda inaczej i kosztuje trochę więcej
  • Poziom 7  
    Była zielona, to przykładowe zdjęcie z internetu.