Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ducato, wykorzystanie panelu sterujacego

13 Sie 2016 21:59 738 4
  • Poziom 17  
    Witam, chcialbym wykorzystac przycisk z panelu sterujacego. W panelu są 2 przyciski nie wykorzystane. Jeden z nich dodatkowo ma 2 diody. Jak i gdzie nalezy sie wpiac aby uzyskac "plus". Idealnie gdyby swiecila dioda po wlaczeniu. Mechaniczne uruchomienie przyciskow mysle ze nie bedzie problemem. Znalazlem w instrukcji: przycisk pierwszy z lewej to "Alarm niezamierzonego przekroczenia linii" drugi to "Wspomaganie podczas zjazdu"

Moderowany przez CameR:

Coś więcej o samochodzie, rocznik, wyposażenie, jakieś zdjęcie panelu sterującego , ... ?

Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Citroen Jumper, 2015r
    O ile zgodzę się że pewne informacje o które prosisz są potrzebne lub niezbędne o tyle nie rozumiem zapisu Reg 3.1.15 cyt: nie pytaj...jeżeli wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. To jest oczywiste ze pytam - bo nie wiem. To co powinienem najpierw zapytać na konkurencyjnych forach gdzie nie ma zapisu w regulaminie i dopiero wejść na elektrodę jak będę już znać odpowiedź? Jak wyobrażasz sobie samodzielną diagnozę bez wiedzy na dany temat. Wg mnie taki zapis jest sprzeczny z ideą pomocy na forum. Gdyby ludzie wiedzieli to by nie pytali! Ducato, wykorzystanie panelu sterujacego Ducato, wykorzystanie panelu sterujacego

Dodano po 9 [minuty]:

Co do maritum, interesuje mnie czy dany przycisk steruje jakims przekaznikiem do ktorego mozna sie wpiac ? jezeli nie to jak podlaczyc sie do niego , do wiazki czy bezposrednio na plytke, Wg mnie moze on starowac komputerem, gdyz jest 12 przewodow, 4 przelaczniki aktywne, 2 lub 3 nieaktywne i 9 diod
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Nic z tego nie będzie, to są jedynie elementy chwilowo podające jakiś parametr (zapewne masowy) do BSI a to dopiero wykonuje właściwe załączenie odpowiedniego podzespołu.
  • Poziom 17  
    Jezeli model samochodu nie posiada wyposażenia którym steruje dany klawisz, i odblokuje mechaniczną blokade klawisza, co sie dzieje po wcisnieciu klawisza? Czy BSI dostaje sygnał, czy steruje dalej np przekaźnikiem? Czy moge odlaczyc-przerwac sciezki klawisza od instalacji i wpiac sterowanie swoim przekaznikiem, czy sciezki wytrzymaja obciazenie malego przekaznika 12v.
  • Poziom 43  
    kiosho napisał:
    co sie dzieje po wcisnieciu klawisza?

Nic bo poza klawiszem nie ma nic więcej.

kiosho napisał:
    wpiac sterowanie swoim przekaznikiem, czy sciezki wytrzymaja obciazenie malego przekaznika 12v.

Wytrzymają ale potrzebujesz przekaźnika bistabilnego.