Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zabezpieczenie mobilne narzędzi, mierników.

Bazyl 13 Aug 2016 23:55 2094 4
    Bazyl
    Level 15  
    Witam.

Temat umieszczam tutaj chociaż wahałem się czy właściwszym miejscem nie będzie "Zabezpieczenie mienia".

Jako, że kilka dni temu zostałem pozbawiony kilku cennych narzędzi i mierników z auta zacząłem zastanawiać się nad dodatkowym zabezpieczeniem tych nowych , które będę musiał zakupić. Mierniki są gabarytowo dość spore i mają na ogół słuszny akumulator. Roboczo do rozważań załóżmy miernik TV SAT Televes H45 lub coś tej klasy i tych gabarytów. Pomiary robię raz na dwa trzy dni a ładuję go powiedzmy raz w tygodniu "do pełna" jednak zdarza się, że zapomnę i rozładuje sie do zera więc, moduł powinien mieś własne aku i ewentualnie podładowywać się z głównego ale to tylko takie moje pierwsze fantazje. Pytanie: jakiego rodzaju moduł powiadomienia kupić, jakiego operatora wybrać, jak konfigurować scenariusz alarmu? Wszystkie sugestie mile widziane.

Może ktoś robił już coś takiego w innych maszynach czy urządzeniach użytkowych?

Pozdrawiam
    szymon122
    Level 38  
    Bazyl wrote:
    jakiego rodzaju moduł powiadomienia kupić, jakiego operatora wybrać, jak konfigurować scenariusz alarmu?

Totalnie nie wiem czego szukasz...
    Chcesz dostać informację, że już ktoś zabrał twój miernik zamiast tak zabezpieczyć samochód aby cię nie okradli? Jakiegoś GPS chcesz wpakować tam? Ale po co?
    Załóż alarm w samochodzie a nie będziesz GPS wtykał tam gdzie nie trzeba.
    Bazyl
    Level 15  
    Co do samochodu to masz rację -alarm to przydatna rzecz, ale co, jak buchną mi miernik (droższy od samochodu) powiedzmy z budowy czy z warsztatu? Który z zachwalanych przez ciebie alarmów samochodowych wtedy zadziała?
    Bazyl
    Level 15  
    O Wielki Dydaktyku.

Widzę z opisu że znasz się na wielu dziedzinach, w tym na alarmach. Po co???
    Zgodnie ze swoją filozofią ludzie powinni pilnować rzeczy albo nająć ochroniarza. Skreśl więc te alarmy bo z taki podejściem sukcesów raczej nie wróżę. Za to w dziedzinie ironii i sarkazmu jeżeli trochę poćwiczysz to kto wie... możesz być niezły.
    A teraz do rzeczy.
    O CO CI CHODZI???
    O to że chcę sobie wykonać dodatkowe zabezpieczenie sprzętu którego nikt nie stosował? Przecież właśnie takie metody są najlepsze. Jeżeli uważasz że zamontowanie GPS do rzeczy wartej kilkanaście tysięcy złotych jest złym pomysłem to napisz merytorycznie czemu tak uważasz ale daruj sobie mentorski ton.