Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta Indukcyjna a moc przyłączeniowa

Slawomir Gozdz 14 Sie 2016 03:01 2664 3
  • #1 14 Sie 2016 03:01
    Slawomir Gozdz
    Poziom 3  

Witam trochę laik jestem a szukając podobnych tematów nie widzę idealnie wpasowanych w moje realia, chyba że coś przeoczyłem.

Będę stawiał w mieszkaniu instalację od zera.

Niestety 3 fazy musiałbym ciągnąć z klatki obok do mnie na 4 piętro na mój koszt, więc wolę zaczekać jak w ramach wspólnoty kiedyś to zrobią.

Skazany na jedną fazę obecna stara instalacja w budynku pozwala mi na zwiększenie mocy przyłączeniowej na tylko 5kw obecnie jest 3kw

Wiem to strasznie mało na indukcję ale jak nie indukcja to skazany na projekt i załatwianie pozwoleń na przebudowę instalacji gazowej. Troszkę się mi nie uśmiecha.

Czy gdybym kupił płytę indukcyjną max do 4,6kw to będzie to chodziło po zwiększeniu mocy na 5kw? A jeżeli tak to na 4 palnikach czy tylko np na dwóch?

Jak to się ma do sytuacji gdy w tym samym czasie chodził by piekarnik, lodówka, pralka, zmywarka, jakiś komputer telewizor i kilka świateł led?

Pewnie i tak pociągnę przewód 3faz tak na przyszłość ale bynajmniej na teraz ze 3x4mm osobno dla płyty.

Jakie bezpieczniki powinienem użyć?

0 3
  • #2 14 Sie 2016 03:17
    niewolno2
    Poziom 39  

Jeżeli załączysz płytę na "maxa" to co ty chcesz jeszcze używać, płyta praktycznie pochłonie całą moc przyłączeniową.

0
  • #3 14 Sie 2016 09:49
    Slawomir Gozdz
    Poziom 3  

No właśnie troszkę się tego obawiam. A gdyby była płyta mniejszej mocy 3,6? Być może pociągnę ten gaz ale zrobię kombinację mieszaną indukcja 2 palniki gaz 2 palniki. Przyłącza i tak doprowadzę z myślą o 3 fazach, a jak wymienią elektrykę w pionie zmienić na pełną indukcję. Ale wtedy problem z rozebraniem instalacji gazowej, która pewnie musiała by mi iść przez łazienkę.

0
  • #4 15 Sie 2016 09:20
    Zbigniew 400
    Poziom 35  

Możesz kupić płytę o mocy zainstalowanej ok. 7kW z ogranicznikiem pobierania całkowitej mocy, Whirpool ma 4stopnie.

0
  Szukaj w 5mln produktów