Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[STM32] - Wyzwalanie zewnętrznego DAC

Kwarcu 14 Aug 2016 15:23 1188 6
    Kwarcu
    Level 12  
    Witam

Mam dwa przetworniki DAC MCP4728 (4 kanałowe), komunikacja po I2C. Chcę generować różne przebiegi na wszystkich wyjściach z tą samą częstotliwością próbkowania (max. 2kHz). Przetworniki mają pin LDAC, który reaguje na zbocze opadające robiąc jednoczesny "update" napięcia na wyjściach. Wymyśliłem taki sposób wyzwalania tych DAC'ów:

[STM32] - Wyzwalanie zewnętrznego DAC

W przerwaniu od timera (najwyższy priorytet) najpierw ustawiam pin LDAC na "1" i następnie wysyłam do dwóch DAC'ów dane. W kolejnym wystąpieniu przerwania LDAC ustawiam na "0" i tak w kółko.
    I tutaj mam pytanie do Was: czy taka metoda jest optymalna, czy są inne, bardziej poprawne sposoby na taktowanie kilku DAC'ów podpiętych pod tą samą magistralę I2C? Wiem, że dla tak stosunkowo niskiej częstotliwości taktowania DAC'ów nie będzie to jakiś problem dla procesora, ale co gdybym np. chciał podpiąć jakies szybkie DAC'e po SPI? Czy wtedy należałoby timerem wyzwalać transfer DMA do SPI?
    Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Kwarcu
    Level 12  
    Ad. 0 - Faktycznie, umknęło mi to.
    Ad. 4 - Trochę nie rozumiem, mógłbyś nieco szerzej wyjaśnić?
    Ad. 6 - Generowanie sygnałów EKG. Ogólnie moje pytanie dotyczyło tylko metody wyzwalania, natomiast wybrany DAC MCP4728 to niekoniecznie będzie tym docelowym.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Kwarcu
    Level 12  
    Ok, już rozumiem. Dzięki za zainteresowanie tematem!