Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Wybór - huawei p9lite v honor 7 lite

terry1996 14 Aug 2016 18:33 1764 4
    terry1996
    Level 18  
    Witam
    Chciałbym Was dzisiaj zapytać o dwa telefony.
    Honor 7 lite i huawei p9 lite
    Wybór nie jest prosty gdyż p9 lite moge wyrwać za 1100zł lub mniej na allegro.
    Natomiast honor 7 lite dostepny jest za 1050,1100zł w zaufanych sklepach typu komputronik, czy x-kom.

Czytałem opinie na temat tych dwóch telefonów i to co zapadało mi w pamięc to fakt, że p9 lite agresywnie czyści pamięć ram (ma jej 2gb). Ztego powodu sprzedaje właśnie S4mini (1,5 gb ram). Dodatkowo to honor 7 lite jest zbudowany w całości w metalu, nie p9lite.

Atmosferę dodatkowo podgrzewa fakt, że mogę kupić p9lite wersję z 3gb ram w swoim mieście za 1150zł i podejrzewam, że tutaj problem z agresywnym zamykaniem pamięci by nie wystąpił.

Chciałbym, żeby wypowiedziały się osoby, które miały styczność z tymi telefonami. Chociaż czekam na wszystkie opinie.

Dodam, że na smartphonie przeglądam fb, korzystam z przeglądarki doplphin (wraz z flash) i słucham muzyki. Chciałbym by te aplikacje chodziły razem i nie zamykały się, gdy sprawdzę pogodę lub skorzystam z innej aplikacji. W gry gram raczej lekkie (od firmy ketchup).
    Denerwuje mnie gdy po kliknieciu na fb link do YT lub do strony www musze czekać, aż fb z powrotem się załaduje. I na dodatek musze przewijać na dół, nie wiadomo ile. Wg mnie jest to wina złego zarządzania pamięcią RAM.
    cxzcxz123
    Level 32  
    terry1996 wrote:
    Denerwuje mnie gdy po kliknieciu na fb link do YT lub do strony www musze czekać, aż fb z powrotem się załaduje.

W LG G3 miałem ten sam problem. Teraz mam Xiaomi Redmi Note 2 Prime i nie mam tego kłopotu chociaż obydwa te telefony mają 2 GB Ram.

Honor 7 lite to prawie te same bebechy co Huawei P9 Lite. Ja bym się nad takim wyborem nie zastanawiał, bo skoro mógłbym go mieć w komputroniku a nie na allegro nie wiadomo jakiego pochodzenia to wybór dla mnie byłby prosty. I potem jest pewna gwarancja.

Chyba, że chcesz dokonywać płatności tefeonem to wtedy P9 Lite bo ma NFC.

Jako alternatywę dla tych telefonów mogę zaproponować Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Za mniej niż 1000 zł miałbyś wersję 3 GB RAM/32 GB ROM. Oczywiście nowy.
    terry1996
    Level 18  
    Jak jest z gwarancja w przypadku xiaomi? - na razie preferowałem HTC, Huawei, Sony
    NFC nie potrzebuje.
    A P9lite ma wersje 3gb - wiec jest sie nad czym zastanawiać.
    cxzcxz123
    Level 32  
    Tu można kupić:
    http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-3-pro-216gb-lte/

A tu odnośnie gwarancji:
    http://xiaomi.com.pl/regulamin/

W punkcie V jest o tym mowa:
    "1. Zakupione i dostarczone towary są fabrycznie nowe i objęte są gwarancją.
    2. Reklamacje urządzeń należy zgłaszać bezpośrednio do siedziby firmy Satnet.
    3. Serwis urządzeń odbywa się w Polsce.
    4. Czas naprawy urządzenia wynosi do 21 dni roboczych"
    terry1996
    Level 18  
    Kupilem p9 byla okazja