Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte

tadtadtad12 14 Aug 2016 19:23 7017 1
    tadtadtad12
    Level 9  
    Witajcie

W końcu rozwiązałem problem przesuniętymi marginesami w drukarce KYOCERA MITA FS 1020D.

Problem polegał na tym, że drukarka zaczęła drukować, w taki sposób, że na stronie 1 wydruk był przesunięty w górę o centymetr, przez to czasami nie mieścił się wydruk na stronie. Z kolei na stronie nr 2 margines był o 4 milimetry przesunięty w dół.

Czyli na stronie nr 1 wydruk był za wysoko, a na stronie nr 2 był za nisko.

Więc jak rozwiązać problem, a no tak. Należy zetrzeć resztki gąbeczek, po obu stronach, klej, który znajduje się na ruchomych blaszkach, łączonych z elektromagnesem, najlepiej szmatką nasączoną spirytusem (nie szkodzi, na płuca, jak inne rozpuszczalniki), benzyną ekstrakcyjną, lub rozpuszczalnikiem.

Należy dokładnie oczyścić po obu stronach, gdyż resztki kleju, lub gąbeczki mogą powodować przywieranie, a tym samym opóźniony ruch (jakby się lepiła).

Można lekko podgiąć te blaszki, ale tylko delikatnie, by nie haczyły kół zębatych podczas, gdy powinny znajdować się w pozycji nad kołem zębatym.

Ja na koniec podkleiłem bardzo wytrzymałą taśmą do pakowania, także dodałem trochę kleju na ciepło, tylko na górnej części nieruchomej blaszki (elektromagnes, ten po prawej stronie) i też nakleiłem na to taśmę.

KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte
    KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    stach2005
    Level 12  
    TO DZIAŁA

Dziękuję za pomysł z taśmą -to naprawdę działa .
    Miałem przesunięty wydruk różnie -przeważnie tekst zaczynał się na samej górze kartki a były i wydruki że kończył się w połowie kartki a przy druku dwustronnym to była loteria jaki będzie wydruk.
    Byłem już gotów kupić inną drukarkę ale co mi szkodzi spróbować i SUKCES. KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte