Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte

tadtadtad12 14 Aug 2016 19:23 7257 1
phoenixcontact
 • Witajcie

  W końcu rozwiązałem problem przesuniętymi marginesami w drukarce KYOCERA MITA FS 1020D.

  Problem polegał na tym, że drukarka zaczęła drukować, w taki sposób, że na stronie 1 wydruk był przesunięty w górę o centymetr, przez to czasami nie mieścił się wydruk na stronie. Z kolei na stronie nr 2 margines był o 4 milimetry przesunięty w dół.

  Czyli na stronie nr 1 wydruk był za wysoko, a na stronie nr 2 był za nisko.

  Więc jak rozwiązać problem, a no tak. Należy zetrzeć resztki gąbeczek, po obu stronach, klej, który znajduje się na ruchomych blaszkach, łączonych z elektromagnesem, najlepiej szmatką nasączoną spirytusem (nie szkodzi, na płuca, jak inne rozpuszczalniki), benzyną ekstrakcyjną, lub rozpuszczalnikiem.

  Należy dokładnie oczyścić po obu stronach, gdyż resztki kleju, lub gąbeczki mogą powodować przywieranie, a tym samym opóźniony ruch (jakby się lepiła).

  Można lekko podgiąć te blaszki, ale tylko delikatnie, by nie haczyły kół zębatych podczas, gdy powinny znajdować się w pozycji nad kołem zębatym.

  Ja na koniec podkleiłem bardzo wytrzymałą taśmą do pakowania, także dodałem trochę kleju na ciepło, tylko na górnej części nieruchomej blaszki (elektromagnes, ten po prawej stronie) i też nakleiłem na to taśmę.

  KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte
  KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte
  About Author
  tadtadtad12
  Level 9  
  Offline 
  Has specialization in: elektromechanik i mechanik
  tadtadtad12 wrote 24 posts with rating 4. Live in city Lubin. Been with us since 2012 year.
 • phoenixcontact
 • #2
  stach2005
  Level 12  
  TO DZIAŁA

  Dziękuję za pomysł z taśmą -to naprawdę działa .
  Miałem przesunięty wydruk różnie -przeważnie tekst zaczynał się na samej górze kartki a były i wydruki że kończył się w połowie kartki a przy druku dwustronnym to była loteria jaki będzie wydruk.
  Byłem już gotów kupić inną drukarkę ale co mi szkodzi spróbować i SUKCES. KYOCERA FS-1020D. Kyocera FS 1020D - Marginesy są przesunięte