Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Windows Vista, Windows Mail - nie można wysyłać poczty

14 Aug 2016 22:41 669 3
  • Level 27  
    Na laptopie z Windows Vista i Windows Mail nie można wysyłać poczty. Natomiast można ją odbierać. Po prostu przy wysyłaniu, program wciąż domaga się nazwy użytkownika i hasła, a jego podanie nic nie daje. Wygląda to na jakieś uszkodzenie obsługi serwerów SMTP. I od razu zastrzegam, że konfiguracja Programu Windows Mail jest prawidłowa, zresztą początkowo (po instalce Windows) wszystko działało. Na innym komputerze, tyle że z Windows XP i z Outlook Expressem poczta Wirtualnej Polski śmiga pięknie i bezawaryjnie, a konfiguracja jest identyczna.
    W ogóle Vista to bardzo awaryjny system. Z byle powodu psują się różne drobne funkcje systemowe. Przykładowo psuje się zapisywanie plików w przeglądarkach internetowych (np. po wybraniu lokalizacji "Pulpit" plik owszem zapisuje się, ale na pulpicie tworzy się bezsensowny folder o nazwie "Pulpit"). Jedyną możliwością naprawy jest reinstalka Windowsa, ale to pomaga tylko na kilka miesięcy. Potem znowu hocki-klocki.
    Zresztą o moim poprzednim problemie z Vistą napisałem tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2585883.html Nikt nie pomógł, musiałem reinstalować. I też zepsuło się to po pewnym czasie, nikt nie wie dlaczego.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 6  
    Spróbuj może zainstalować inny program do obsługi poczty, dobry jest np. Mozilla Thunderbird.
  • Level 27  
    Z Thunderbirdem to samo, a przecież ten program oferuje automatyczną konfigurację po wybraniu dostawcy usługi pocztowej.
  • Level 27  
    Problem rozwiązany. Nie wiem dokładnie co pomogło, ale: zrobiłem totalne porządki w folderach poczty (tysiące śmieci) oraz w ustawieniach poczty wychodzącej konta zaznaczyłem "używaj tych samych ustawień co poczta przychodząca". Temat zamykam.