Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SC9580 - wyłączył się i nie działa

mick1 14 Sie 2016 23:52 531 2
  • #1 14 Sie 2016 23:52
    mick1
    Poziom 16  

Mam odkurzacz jak w temacie.
    4 m-ce temu padł mi silnik, wymieniłem na nowy i wszystko działało dobrze do wczoraj.
    Odkurzacz po prostu zgasł, przestał działać, świecić czymkolwiek, reagować na cokolwiek.
    Rozkręciłem, pierwsze co sprawdziłem to silnik - rezystancja na poziomie 4 Ohm
    Przy rozkręcaniu - bardzo gorący silnik, bardzo ciepła elektronika, brak zapachu spalenizny.

Elektronika - wyraźnie przykopcona (nie mam jednak pojęcia czy przed awarią też tak było), ale jednak rezystancja rezystorów w okolicy oznaczeń, diody też wydają się działać poprawnie, ale na płytce widać przebarwienia.
    Czy mogę coś z tym jeszcze zrobić? Względnie ile może kosztować naprawa?
    Nowy silnik - to jakieś 300zł, płyta z elektroniką 240 (chociaż znalazłem też takie za 90zł, troszkę różniące się wyglądem).

Samsung SC9580 - wyłączył się i nie działa Samsung SC9580 - wyłączył się i nie działa

0 2
  • Pomocny post
    #2 15 Sie 2016 01:43
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Sprawdź, najlepiej żarówką z dwoma przewodami, czy ze zwijacza wychodzi napięcie.

1
  • #3 15 Sie 2016 08:30
    mick1
    Poziom 16  

Faktycznie to zwijacz, a dokładnie złamany/przerwany przewód gdzieś w środku.
    Sprawdziłem multimetrem na zwiniętym bębnie - było OK, ale po rozwinięciu już nie. Test żarówki dał pełnię odpowiedzi. Inny przewód wpięty na krótko do elektroniki i odkurzacz działa.
    Bardzo dziękuję, jednak najciemniej bywa pod latarnią :)

0