Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CTN464FB01/XEO - Nie uruchamia się - wyświetla "L"...

maxio1234 15 Aug 2016 02:35 4023 0
    maxio1234
    Level 11  
    Witam.
    Płyta indukcyjna CTN464FB01/XEO nie uruchamia się. Do pewnego czasu, losowo startowała po przyciśnięciu Standby (PAD9) na panelu dotykowym. Obecnie wydaje dźwięk (krótką melodyjkę) po podłączeniu do sieci 230V, oświeca się dioda nad Kłódeczką (PAD10), jednak kolejne dotykanie wszystkich padów na panelu dotykowym, łącznie z przyciskiem Standby wyświetla "L". Sprawdziłem wyjścia stabilizatorów napięcia KIA 78D05=out4,95V i 78D15=out 14,90V. Nadmieniam, że wcześniej stosowałem odblokowanie kuchenki przed dziećmi (PAD10) trzymając powyżej 3 sekund - nic to nie daje.
    Proszę o sugestie, może ktoś z kolegów miał taki problem?
    Wizualnie zdiagnozowałem elementy na obu PCB, nie stwierdziłem uszkodzeń.

Witam po przerwie chciałbym poinformować, że płyta indukcyjna jest po naprawie i została uruchomiona - przetestowana i grzeje na wszystkich czterech polach.
    Dwa dni temu znalazłem trochę czasu i ponownie zainteresowałem się diagnozą kuchenki. Dla osób zainteresowanych podobną usterką w tym modelu, nie do końca sugerować się optymalnymi wartościami napięć na wyjściu stabilizatorów IC302 oraz IC303. Ponieważ w tym przypadku nic innego nie przychodziło mi do głowy, wylutowałem stabilizatory celem dokonania pomiarów.

IC302 - 78D05
    IC303 - 78D15

okazało się, że rezystancja IC303 po między nóżkami Uwe i Uwy wynosiła 1180 Ω, gdzie w nowych elementach jej wartość oscyluje w granicach 760 Ω, ponieważ żadne to koszty wymieniłem oba stabilizatory na nowe i w taki to sposób, od pierwszego uruchomienia kuchenka pracuje bez zarzutu. Informacyjnie dla IC302 zastosowałem stabilizator 78M05R, natomiast dla IC303 zastosowałem L7815CV