Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop dell inspiron 1525 matryca nie działa

apotoniec14 15 Sie 2016 07:05 1131 9
  • #1 15 Sie 2016 07:05
    apotoniec14
    Poziom 4  

Witam. jak w temacie dell inspiron 1525,laptop sie włącza ale ekran cały czas ciemny,podłączyłem monitor zewnętrzny ale brak jakiejkolwiek reakcji.Laptop się włącza normalnie słychać uruchamianie diody zapalają sie normalnie,słychać szum wiatraka itd.Odkręciłem klapkę ze spodu,wyczyściłem (było tam sporo włosów z kurzem),dałem nową pastę na procesor i niestety nic.Jak jest coś z matrycą to powinien działać monitor zewnętrzny, ale po podłączeniu nic sie nie dzieje.Gdzie szukać i co wymienić,dziękuję za jakąkolwiek radę

0 9
  • #2 15 Sie 2016 10:32
    sk1977

Spec od komputerów

Jaką masz kartę grafiki - intela?
    Przyczyn może być wiele - nie tylko GPU. Czy po uruchomieniu systemu i przełączeniu klawiszami funkcyjnymi pojawia się obraz na zewnętrznym?
    Czy jest podświetlanie matrycy lub czy po oświetleniu jej np. latarką widać zarysy obrazu?
    Możesz odłączyć matryce i sprawdzić czy po jej odłączeniu pojawi się obraz na zewnętrznym.

0
  • #3 15 Sie 2016 13:55
    masterten
    Poziom 29  

Sprawdź też jak się zachowa na fabrycznym teście ekranu:
    Przytrzymaj wciśnięty przycisk "D" i włącz laptopa. Powinien przez kilka sekund wyświetlać zmieniające się kolory, po czym normalnie się uruchomi.
    Ostatnio na laptopie z takimi objawami jak u Ciebie (czyli ciemny ekran), ten test wyświetlał kolory ale bez podświetlenia matrycy (trzeba użyć mocnej latarki), okazało się że uszkodzona była grafika.

0
  • #4 25 Wrz 2016 15:40
    apotoniec14
    Poziom 4  

Witam przepraszam że długo nie odpowiadałem ale poprostu nie mogłem.Co zrobiłem odnośnie laptopa, awięc tak odłączyłem matryce i podłączyłem pod monitor zewnętrzny i wszysko działa,co może być powodem że matryca pozostaje ciemna

0
  • #5 25 Wrz 2016 16:21
    miecho18
    Spec od komputerów

Miałeś napisać jaką masz kartę grafiki w tym laptopie.

0
  • #7 25 Wrz 2016 16:38
    miecho18
    Spec od komputerów

Nie ma takiej karty. Wrzuć screen z menedżera urządzeń z rozwiniętą zakładką "karty graficzne".

0
  • #9 25 Wrz 2016 19:17
    miecho18
    Spec od komputerów

A więc grafika zintegrowana w mostku północnym Intel GM965. Czy jak przyświecisz latarką w matrycę widać zarysy obrazu?

0
  • #10 25 Wrz 2016 19:44
    apotoniec14
    Poziom 4  

Pisałem ze nie moge uruchomic laptopa w trybie awaryjnym i dlatego nie mogę odczytać jaką ma karte graficzną.Ponieważ wcześniej była vista a ja miałem pod ręką płytę z win.7 wiec włożyłem.zmiana systemu trwała około 3 godzin,długo nie wiem czemu,ale wszystko poszło ok.zostawiłem go bo nie miałem siły już do niego,ale jak napisałeś żeby tam sprawdzić latarka rozkręciłem go żeby podłączyć matryce bo cały czas był podłaczony pod monitor.I tu niespodzianka matryca działa,laptop hula....BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POŚWIĘCONY CZAS,ale i tak ciekaw jestem czemu były problemy.jeszcze raz DZIĘKUJĘ

0