Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G505 A4 - Reklama zamiast treści e-maila, zamiast treści opisu w allegro

15 Sie 2016 08:52 1932 23
  • Poziom 9  
    Witam. Mimo dwukrotnego przeinstalowania systemu z formatowaniem partycji C na której jest system (mam Windows 7 64-bit) zamiast treści e-maila (w odebranych i wysyłanych) pojawia się reklama, jak włączę opcję ,,pokaż obrazki" na sekundę pojawia się treść i po sekundzie znika, jak ponownie włączę funkcję ,,ukryj obrazki" treść znowu na sekundę pojawia się i znika, jak przełączę na widok ,,poczta mobilna" jest ok. Przy allegro nie widzę opisu aukcji, na sekundę pojawia się treść aukcji i po sekundzie znika i pojawia się i zostaje reklama. W serwisie futbolowo jest podobnie, szukałem na forach i nie mogę znaleźć rozwiązania problemu. Sprawdzałem trzy przeglądarki i na każdym jest to samo (Explorer, Mozilla, Chrome). Dodatku adblock nie instalowałem, jak wcześniej był, było to samo. Proszę o podpowiedź jak ten problem naprawić.
  • Poziom 9  
    Kolobos napisał:
    Uzyj AdwCleaner, opcja Scan i Clean/Szukaj i Usun: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Zamiesc w zalaczniku logi z FRST (Frst.txt oraz Addition.txt):
    http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Dziękuję za odpowiedź. Przeskanowałem programem AdwCleaner (scan trwał kilka minut), nie znaleziono zagrożeń.
    Logi z Frst.txt oraz Addition.txt w załączniku[/syntax]
  • Spec od komputerów
    Jakie dnsy masz ustawione w ustawieniach routera?
  • Poziom 9  
    Kolobos napisał:
    Jakie dnsy masz ustawione w ustawieniach routera?

A jak mogę to sprawdzić?
  • Spec od komputerów
    Zaloguj sie do routera i odczytaj.
  • Poziom 9  
    Kolobos napisał:
    Zaloguj sie do routera i odczytaj.

Ok. Tylko nie do końca wiem jak to zrobić. W jaki sposób loguje się do routera?

• Poziom 43  
    Znasz jego markę i model?
  • Spec od komputerów
    Masz w ogole w domu router? Podaj w jaki sposob jestes podlaczony do internetu.
  • Poziom 9  
    sosarek napisał:
    Znasz jego markę i model?

TP-Link model: TL-WR 740N ver 4.2

• Poziom 43  
    Ewentualnie ipconfig/all w cmd.
  • Poziom 9  
    Kolobos napisał:
    Masz w ogole w domu router? Podaj w jaki sposob jestes podlaczony do internetu.

Router mam, podłączony drogą radiową (bezprzewodowy)
    TP-Link TL-WR 740N

Dodano po 5 [minuty]:

sosarek napisał:
    Ewentualnie ipconfig/all w cmd.

w załączniku
  • Spec od komputerów
    Masz w domu router i nie wiesz jak sie do niego zalogowac?

Otworz strone routera 192.168.0.1 wpisz login i haslo jakie ustawiles i sprawdz dnsy.
  • Poziom 9  
    Kolobos napisał:
    Masz w domu router i nie wiesz jak sie do niego zalogowac?

Otworz strone routera 192.168.1.1 wpisz login i haslo jakie ustawiles i sprawdz dnsy.

No niestety, nigdy nie miałem takiej potrzeby. Wpisuję w pasek adresowy ,,192.168.1.1" ale mam komunikat ,,Serwer 192.168.1.1 zbyt długo nie odpowiada"
    Będę jeszcze próbował ale, nie wiem czy coś się wyświetli.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Wpisz 192.168.0.1
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nie mozesz klikac az znajdziesz dns? Instrukcji tez nie mozesz przeczytac? Googole tez nie mozesz uzyc i wpisac tp-link dns i obejrzec obrazki...

DHCP -> Dhcp Settings.

Wyglada na to, ze Twoj dostawca ma zainfekowany router i dostajesz dns: 217.12.218.65, nie wskazuje na host w polsce. Zglos to dostawcy i niech sprawdzi.

Sam zmien dnsy w ustawieniach routera oraz pod Windows na 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4
  • Poziom 9  
    Kolobos napisał:
    Nie mozesz klikac az znajdziesz dns? Instrukcji tez nie mozesz przeczytac? Googole tez nie mozesz uzyc i wpisac tp-link dns i obejrzec obrazki...

DHCP -> Dhcp Settings.

Przepraszam ale nie mam takiej wiedzy, postaram się znaleźć więcej informacji w google, scan w załączniku
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Tak jak napisalem wczesniej:
    Wyglada na to, ze Twoj dostawca ma zainfekowany router i dostajesz dns: 217.12.218.65, nie wskazuje na host w polsce. Zglos to dostawcy i niech sprawdzi.

• Poziom 9  
    A jeszcze jedna sprawa. Mam w domu dwa laptopy, jeden my, drugi dzieci. Ten problem występuje tylko na naszym laptopie. Na laptopie dzieci wszystko jest ok. Oba korzystają z tego samego routera
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Mozliwe, ze na drugim masz ustawione inne dnsy.

Zrob to co napisalem i sprawdz czy jest juz ok i koniecznie zglos to dostawcy podajac mu ten ip.
  • Poziom 9  
    Kolobos napisał:
    Tak jak napisalem wczesniej:

Zrobiłem tak jak napisałeś, zmieniłem w ustawieniach routera oraz pod windowsem na 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Po tych zmianach problem zniknął. Reklamy zniknęły. Dziękuję za pomoc. Czy w zwiazku z tym że, działa jest potrzeba zgłoszenia problemu do mojego dostawcy internetu?
  • Spec od komputerów
    Tak jest, poniwaz Twoj dostawca nie umie poprawnie skonfigurowac swoich urzadzen i ma zainfekowany router.
  • Poziom 9  
    Kolobos napisał:
    Tak jest, poniwaz Twoj dostawca nie umie poprawnie skonfigurowac swoich urzadzen i ma zainfekowany router.

Tak zrobię. Problem rozwiązany. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Zamykam temat