Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Briggs&stratton 675 - nie mogę odpalić.

d-grzegorz 15 Sie 2016 09:35 3330 16
  • #1 15 Sie 2016 09:35
    d-grzegorz
    Poziom 4  

Witam, mam problem z kosiarką nie pali. Po przewróceniu kosiarki do czyszczenia na bok (wiem że to był błąd) po odpaleniu pojawił się biały dym i zgasła. Odpaliłem ponownie i to samo, potem już nie odpaliła. Sprawdziłem chyba już wszystko gaźnik przeczyszczony, przedmuchałem dysze, iskra jest nowa świeca, klin ok, olej i filtr powietrza nowy, sprawdziłem też pierścionki na tłoku, całe wyczyściłem na maxa wszystko. Po podaniu paliwa do otworu od świecy odpali na chwilę i gaśnie to samo do gaźnika no i biały dym jak by olej spalało. Paliwo ze zbiornika dochodzi. Próbowałem na plaka to samo, nie wiem co jeszcze sprawdzić, silnik ma dopiero 1 sezon. Proszę o poradę bo trawa rośnie...

0 16
  • #2 15 Sie 2016 10:04
    pawel16150
    Poziom 29  

Skoro pali po zalaniu paliwem na tłok , czyli problem leży gdzieś w gażniku. Skoro była przewracana na bok to olej wlał się przez odmę do gaźnika i tłumika.

1
  • #3 15 Sie 2016 10:22
    d-grzegorz
    Poziom 4  

tez tak myślałem ale mam drugi silnik uszkodzony i wymieniłem gażnik i dalej to samo (:

0
  • #4 15 Sie 2016 10:29
    pawel16150
    Poziom 29  

A jak wygląda świeca jak silnik się zatrzyma po odpaleniu i tym dymieniu?

0
  • #5 15 Sie 2016 10:40
    d-grzegorz
    Poziom 4  

świeca nowa nie okopcona mam 10szt i zmieniałem co chwilę na inna odpala na chwilkę i gaśnie jak podam paliwo to znów odpali na 3 sek. biały dym igaśnie

0
  • #6 15 Sie 2016 10:58
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Odkręć świece i wydmuchaj to co jest w cylindrze.
    Jak odpali to niech pochodzi aż przestanie dymić.

0
  • #7 15 Sie 2016 11:01
    d-grzegorz
    Poziom 4  

odkręcałem świecę bez świecy uruchamiałem 50 pociągnięć nic nie wyrzuciło z otworu po wkręceniu świecy dalej to samo

0
  • #8 15 Sie 2016 12:32
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

d-grzegorz napisał:
    Po przewróceniu kosiarki do czyszczenia na bok (wiem że to był błąd) po odpaleniu pojawił się biały dym i zgasła. Odpaliłem ponownie i to samo, potem już nie odpaliła.

Mam nadzieję, że przed próbą uruchomienia sprawdziłeś poziom oleju? Bo po takim przechyleniu część oleju odpłynęła/ubyła. Na wszelki wypadek należałoby sprawdzić czy się nie "przytarła".

0
  • #9 15 Sie 2016 13:02
    d-grzegorz
    Poziom 4  

tak sprawdziłem i ubył dolalem tłok chodzi normalnie i jest kompresja a jeśli tak to jakie objawy przytarcia mogą byś wałem kręcę normalnie tłok chodzi

0
  • #10 15 Sie 2016 13:19
    Rycho T

A od czego niby miała się zatrzeć, jak praktycznie w ogóle nie pracowała po przechyleniu.
    Jest jeszcze olej w układzie zasilania paliwem lub cylindrze i dlatego są problemy z odpaleniem.

0
  • #11 15 Sie 2016 14:08
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Rycho T napisał:
    A od czego niby miała się zatrzeć,

d-grzegorz napisał:
    tak sprawdziłem i ubył dolalem tłok chodzi normalnie i jest kompresja

Serwisowałem kiedyś te silniki i sporo trafiało się zatartych. Oczywiście właściciele byle niezwykle tym zdziwieni.....
    Kompresję/zatarcie w zasadzie od razu można ocenić pociągając za linkę. Jeżeli nie czujesz jakiejkolwiek zmiany to jest duże prawdopodobieństwo, że najgorsze temu silnikowi się nie przytrafiło.

0
  • #12 15 Sie 2016 14:27
    Rycho T

Daj spokój z tym zatarciem, aby to zrobić w takich silnikach trzeba się postarać.
    Ja robię na bieżąco z silnikami i takie prawdziwe zatarcie zdarza się sporadycznie.

0
  • #13 15 Sie 2016 14:38
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

To jeżeli założyciel tematu rzeczywiście solidnie ją wyczyścił to sprawdzałbym fajkę świecy.
    Zakładam, że w czasie ostatniego koszenia nóż nie uderzył w twardą przeszkodę? Zdarza się, że mimo iż wał się jeszcze nie zgiął ale dochodzi do naderwania/przesunięcia klina.

1
  • #14 15 Sie 2016 15:16
    d-grzegorz
    Poziom 4  

do waldemar nie uderzyłem nigdzie a klin na swoim miejscu sprawdzałem

0
  • #15 15 Sie 2016 16:51
    Rycho T

Jaki klin, powodem niepalenia jest zalanie układu paliwowego olejem i nic więcej. Jeżeli nie chcesz zdejmować głowicy to wykręć świecę, wlej do cylindra benzyny(około 50ml) i porządnie to wydmuchaj.

d-grzegorz napisał:
    sprawdziłem też pierścionki na tłoku, całe

W jaki sposób?
    Chyba nie rozbierałeś całego silnika?

1
  • #16 15 Sie 2016 17:27
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Rycho T napisał:
    wlej do cylindra benzyny(około 50ml) i porządnie to wydmuchaj.

Operacja często przynosząca skutek ale należy ostrzec aby po pierwsze robić to na zewnątrz. Nie oblej kosiarki benzyną ! A po drugie fajkę odciągnąć maksymalnie daleko od otworu świecy. W serwisie zdarzały nam się zapłony tej benzyny. Niejednokrotnie gaśnica była potrzebna.

0
  • #17 17 Sie 2016 19:32
    d-grzegorz
    Poziom 4  

witam,znalazłem przyczynę nikt nie podpowiedział nic o zapłonie okazało się że przerwa miała 0,6 mm ustawiłem na 0,3 mm i pali od ręki silnik rozbierałem do cna z 5 razy ale dziwi mnie że śruby od zapłonu które ledwo odkręciłem bo były nienaruszone się przestawiły pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc.grzegorz

1