Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Home El. HEDW44004 - Jak używać soli w zmywarce bez zasobnika soli?

15 Sie 2016 10:44 1353 3
  • Poziom 8  
    Na fotach widać wnętrze i zbliżenie tego elementu po lewej.
    Te dwa elementy na tylnej ściance to (w/g anglojęzycznej instrukcji) "Rinsing Agent" i instrukcja mówi, żeby tam wlać płyn nabłyszczający do płukania, więc to nie jest zasobnik na sól. Druga rzecz to raczej odpowietrznik. Jak rozbierałem zmywarkę to nie wyglądało jak pojemnik na sól i w sumie nie ma jak tego napełnić i nie były tam żadne przewody podłączone, po prostu prosty odpowietrznik. Sądzę więc że to jest odpowietrznik lub otwór wspomagający suszenie.
    W instrukcji jest jeszcze jedno lakoniczne zdanie dot soli(kopiuję dosłownie ang.):

Cytat:
    Note:1. Load the salt before the beginning of wash cycle so as to prevent corrosion.2. Only use dishwasher salt

Czyli załadować sól przed rozpoczęciem cyklu mycia, żeby zapobiec korozji, rudej,utlenianiu, jak zwał tak zwał. Nie ma powiedziane gdzie tą sól umieścić.
    Czy olać sól?
    Zmywarka Home El. HEDW44004 - Jak używać soli w zmywarce bez zasobnika soli? Zmywarka Home El. HEDW44004 - Jak używać soli w zmywarce bez zasobnika soli?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
    Witam,
    znajomy zadzwonił do mnie z pytaniem czy w każdej zmywarce musimy używać soli? pytanie może dziwne ale ciągne temat dalej i pytam dlaczego bez soli?- ponieważ nie ma zbiornika!
    Wg. mnie temat jest następujący. Z momentem powstania tabletek all in one zniknęła konieczność montowania zbiornika na sól ponieważ za każdym myciem dajemy porcję w postaci tabletki.
    Znajomy serwisant powiedział mi, że jeszcze takiej zmywarki nie naprawiał ale słyszał o zmywarkach bez zasobników.
    Z praktycznego punktu widzenia sól nie służy zmiękczaniu wody a tylko oczyszcza wymieniacz jonowy który właśnie zmiękcza wodę.

podsumowując- jeśli zmywarka nie ma zbiornika używaj tabletek all in one i po sprawie.
  • Poziom 8  
    Dzięki za odp. No to co mówisz byłoby logiczne, gdyby moja zmywarka była najnowszym osiągnięciem techniki i producent uwzględniłby to, że dziś ludzie używają tabletek Xw1. Moja zmywarka ma naklejkę z jakiegoś serwisu z 2002., więc prod około 1997-98. Nie ma żadnych bajerów, żadnych filtrów (tylko kratkę na dnie zmywarki), nie ma pojemnika na proszek czy tabletki (tabletkę kładzie się po prostu na dnie zmywarki), programator jak w starych pralkach. Więc to nie tak, że ona "już" nie ma zasobnika soli, tylko "jeszcze" go nie ma. Pytałem w dwóch serwisach to wycofali z produkcji części do tej zmywarki...
    Ja się zastanawiam po prostu czy jak osobno daję tabletkę (najtańsza z leklerka firmy lekrerk ale daje radę), osobno płyn do płukania (na który jest dozownik) to czy po prostu nie sypać kilku ziaren soli na dno zmywarki razem z tą tabletką.
    Rozbierałem tą zmywarkę na czynniki pierwsze (dosłownie). Wymieniałem uszczelniacz w turbinie pompy, czyściłem ze szlamu wszystkie węże, wymieniałem cybanty na bardziej przyjazne rozkręcaniu, i nie widziałem w niej nic skomplikowanego. Raczej nie ma żadnego "wymiennika soli". Ma na prawdę podstawowe rzeczy typu pompa tandemowa (obiegu i wypompowuje wodę), zawór wody, programator (tego nie rozbierałem, nie moja liga), dozownik płynu do płukania, mechaniczny czujnik poziomu wody (taki zbiorniczek wypychający pływak, który włącza mikrostyk), czujnik temperatury.
    W tej sytuacji zastanawiam się czy takie sypanie soli za każdym razem, czy co kilka myć, coś daje. I tak raz na tydzień ją przeczyszczam - daję na najdłuższy program z najwyższą temperaturą i wtedy wlewam 1/4 szklanki octu, tabletkę i trochę soli, parę razy taka mikstura zmusiła zmywarkę do wyplucia resztek szlamu, którego sam ręcznie nie usunąłem.
    No to jak z tą solą w takiej prostej konstrukcji?