Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ColorStage LED DMX DRUM - Modyfikacja zasilania od świateł LED DMX DRUM

kmkarwowski 15 Aug 2016 12:57 711 2
    kmkarwowski
    Level 9  
    Witam,

posiadam Eurolite ESX-4 po podłączeniu do niego światła ColorStage LED DMX DRUM V3 RGBW przy załączonym ESX-4 światła świecą a przy wyłączonym przełączniku światła mrugają. A powinie zgasnąć.

Rozebrałem ColorStage LED DMX DRUM V3 RGBW i jest tam zasilacz kiedy urządzenie jest włączone to przepływa prąd do diód 5V a kiedy wyłączone to prąd z zasilacza ma wartość 2V.

Co muszę zastosować pomiędzy zasilaczem a diodami aby prąd który przy włączonym urządzeniu będzie miało 5V a przy wyłączonym 0V.

Zastanawiałem się nad wymianą zasilacza jednak to nie rozwiązanie muszę coś zastosować co przepuszczało by tylko zasilanie powyżej 4v a wielkość jego nie był by zbyt duża abym mógł to zmieścić w urządzeniu.

Pozdrawiam
    Kamil
    dzimi
    Moderator
    1. Proszę nauczyć się rozpoznawać jednostki w układzie SI:
    kmkarwowski wrote:
    przepływa prąd do diód 5V
    kmkarwowski wrote:
    prąd z zasilacza ma wartość 2V.
    .
    2. Czy zestawienie Eurolite ESX-4 + ColorStage LED DMX DRUM daje taki efekt?
    3. Czy wszystkie ColorStage LED DMX DRUM dają taki sam efekt mrugania led?
    4.
    kmkarwowski wrote:
    Co muszę zastosować pomiędzy zasilaczem a diodami aby prąd który przy włączonym urządzeniu będzie miało 5V a przy wyłączonym 0V.
    - urządzenie jest tak skonstruowane aby takich problemów nie było. Możliwe wiec że uszkodzony jest zasilacz.
    kmkarwowski
    Level 9  
    Witam,

wszystkie urządzenia są sprawne.

Eurolite ESX-4 DMX Switch pack to załącznik sterowany przez DMX i ten efekt chciałbym nim załączać niestety kiedy wyłączę zasilanie to efekt zaczyna mrugać.

ColorStage LED DMX DRUM jest to fajny efekt jest tylko jeden minus nie można go wyłączyć sterując przez DMX więc chciałbym własnie zastosować ten wyłącznik ESX-4 DMX Switch pack.

Podobnie działo mi się kiedy podłączyłem laser takie po 50 zł kiedy zmieniłem zasilacz na inny to już działa tak jak zamierzałem i teraz te lasery mogę załączać tym urządzeniem ESX-4 DMX Switch pack i podobnie chciałem to uczynić z efektem ColorStage LED DMX DRUM jednak do konca nie wiem co mama zastosować aby napięcie poniżej 2V nie było przekazywane do układu z diodami tylko 5V.