Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalany wodą tablet Lenovo tab 2 a7

olasis 15 Sie 2016 15:08 3135 24
  • #1 15 Sie 2016 15:08
    olasis
    Poziom 5  

Witam serdecznie. W piatek trochę zamoczyl sie moj tablet. Poczatkowo nie chcial sie właczyc. Po pewnym czasie zaczął prawidlowo działać, jednak nie ładuje baterii. Pokazuje ładowanie, bateria mruga jak przy ładowaniu, jednak nie zwiększa sie procent naładowania baterii. Mam pytanie, jakie są rokowania co do mojego tabletu, co mogło sie w nim zepsuc i jakie ewentualnie mogą byc koszty naprawy. Pozdrawiam serdecznie

0 24
  • Semicon
  • Pomocny post
    #2 15 Sie 2016 15:22
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Nie napisałeś jakim płynem został zalany? Mam nadzieję, że przed uruchomieniem w stu procentach go wysuszyłeś ?

1
  • #3 15 Sie 2016 15:27
    gradek83
    Poziom 35  

Podaj przynajmniej model tabletu z temacie.
    Jeśli woda lub to czym został zalany tablet dostało się do elektroniki mogło dokonać tam nieokreślonych uszkodzeń i jedynie w serwisie mogą ci zdiagnozować dokładnie uszkodzenia i podać koszty ewentualnej naprawy i czy w ogóle jest opłacalna. W najgorszym wypadku zapłacisz tylko za diagnozę w zależności od stawki serwisu. Przy nieznacznym uszkodzeniu naprawa nie powinna przekroczyć więcej jak połowę wartości tabletu bo jeśli wyszacowany koszt naprawy miał by kosztować aż tyle to moim zdaniem było by to nieopłacalne ale decyzja naprawy i kosztów zostawię już do twojej własnej oceny.

W tabletach jest ten problem że nie wszystkie mają odpinaną baterię którą użytkownik jak np w telefonie może wyjąć osuszyć dokładnie urządzenie i sprawdzić po czasie. Ale i tak lepiej w tego typu przypadkach oddać sprzęt do serwisu.

2
  • #4 15 Sie 2016 16:11
    olasis
    Poziom 5  

Dziękuję za odpowiedz. Ten tablet to lenovo tab 2 a7. Zalał się wodą.

Dodano po 16 [minuty]:

Waldemar z Kaszub napisał:
    Nie napisałeś jakim płynem został zalany? Mam nadzieję, że przed uruchomieniem w stu procentach go wysuszyłeś ?
    Witam serdecznie. Właczyłam go na drugi dzien, bo po zalaniu nie chciał się włączyć.

Dodano po 14 [minuty]:

zalałam go wodą.

0
  • Pomocny post
    #5 15 Sie 2016 16:28
    gradek83
    Poziom 35  

Jeden dzień po zalaniu to trochę za mało na odparowanie wody jednym ze sposobów jest umieszczenie urządzenia w torebce z ryżem ( nie testowałem) albo są takie pochłaniacze wilgoci czasem w butach można je spotkać w woreczkach w środku są małe kuleczki. Ale gwarancji nie ma ze to coś da woda mogła już swoje szkody poczynić.

0
  • Pomocny post
    #6 15 Sie 2016 16:34
    sosarek
    Poziom 43  

Przede wszystkim na początku odłączyć wszelkie źródła zasilania, czyli ładowarki, baterie.

0
  • #7 15 Sie 2016 16:35
    olasis
    Poziom 5  

Dziękuję bardzo. Zaczekam jeszcze, moze mu przejdzie. Pozdrawiam 😉

0
  • Semicon
  • #8 15 Sie 2016 16:42
    sosarek
    Poziom 43  

Nie przejdzie jeśli ciągle będzie zasilany, pogorszy to jedynie sytuację.

0
  • #9 15 Sie 2016 16:44
    olasis
    Poziom 5  

Już go wyłaczyłam. Dam mu odparować😉

0
  • #10 15 Sie 2016 16:51
    sosarek
    Poziom 43  

Samo wyłączenie nic nie daje, należy odłączyć baterię.

0
  • #11 15 Sie 2016 16:54
    olasis
    Poziom 5  

Próbowałam rozebrać tablet, ale nie ma zadnych śrubek i jest chyba klejony. Nie potrafię go otworzyć, choć próbowałam podwarzając klapkę.

0
  • Pomocny post
    #12 15 Sie 2016 16:58
    sosarek
    Poziom 43  

Obudowa zapewne będzie na zatrzaskach, mimo wszystko bateria może być lutowana do płyty i bez lutownicy nic nie zrobisz.

0
  • Pomocny post
    #13 15 Sie 2016 17:00
    gradek83
    Poziom 35  

Nie jest klejony jest na zatrzaski. Nie wiem czym to facet otwiera ale on się trochę pomęczył to i może tobie się uda tylko nie otwieraj nożem niczym metalowym XD Może stara jakąś kartą bankową czymś plastikowym zazwyczaj takim piórkiem się otwiera ale raczej nie masz takowego.
    Z tego co widzę to bateria jest odpinana zapewne trzymaja ją jakieś zatrzaski ewentualnie wciskana jest w gniazdo na docisk. Musisz sama sprawdzić oczywiście wszytko rób na wyłączonym tablecie.
    Zalany wodą tablet Lenovo tab 2 a7

1
  • Pomocny post
    #14 15 Sie 2016 17:18
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

gradek83 napisał:
    Nie wiem czym to facet otwiera

Otwierał kartą SIM, zapewne zbędną. Jakimś podobnym plastikiem można to zrobić. Ważne aby prędko.

0
  • #15 15 Sie 2016 18:11
    olasis
    Poziom 5  

Będę próbowac otworzyć tablet.

Dodano po 43 [minuty]:

Udało mi się go otworzyć prawem jazdy. Lezy i się suszy. Baterii nie próbuję wyjąć, bo jest tam jakaś taśma klejąca i boję się, że zepsuję na amen.

Dodano po 2 [minuty]:

Tak wyglada w srodku

0
  • #17 15 Sie 2016 18:15
    sosarek
    Poziom 43  

Już widać korozję na elementach. Baterię odłączyłaś?

0
  • Pomocny post
    #19 15 Sie 2016 18:42
    sosarek
    Poziom 43  

Podważ ten prostokąt który kończy tasiemkę idącą od baterii(tej zagiętej jak ślimak).

0
  • #21 15 Sie 2016 18:45
    olasis
    Poziom 5  

Odłaczyłam tasiemkę.

0
  • #22 15 Sie 2016 18:46
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Wskazane jest przemycie elektroniki alkoholem izopropylowym. Do kupienia w sklepach komputerowych lub marketach budowlanych. W małych buteleczkach.

0
  • #23 15 Sie 2016 18:48
    olasis
    Poziom 5  

Dziękuję ślicznie. Jutro kupię.

0
  • #24 15 Sie 2016 18:48
    sosarek
    Poziom 43  

Waldemar z Kaszub napisał:
    Potem rozłącz tę drugą

Ta druga jest zapewne od dotyku, akurat tej nie trzeba ruszać.

0
  • #25 15 Sie 2016 22:12
    olasis
    Poziom 5  

Ok. Dziękuję

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

Odłaczyłam tasiemkę.

0