Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Działanie alarmu Satel Micra

15 Sie 2016 16:35 1902 15
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich

Planuję założyć w mieszkaniu alarm oparty na podzespołach Satel Micra...kontraktony, czujki ruchu, moduł GSM oraz sygnalizator dźwiękowy.

Zastanawia mnie jednak fakt, co się dzieje jak włączy się alarm, jeśli jest włamanie do mieszkania. Alarm wysyła sms na podane numery telefonów. Jestem daleko i nie mogę przyjechać...co Wy jako użytkownicy robicie w takich sytuacjach, jakie są przewidziane sposoby zachowania.

Jak się zabezpieczacie przed wyjazdem na urlop, do rodziny aby w opisanej wyżej sytuacji mieć pewność ochrony swojego dobytku.

dziękuję za odpowiedz

Pozdrawiam
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    Micra to moduł powiadomień.
    ania_i_krzys napisał:
    co się dzieje jak włączy się alarm, jeśli jest włamanie do mieszkania. Alarm wysyła sms na podane numery telefonów. Jestem daleko i nie mogę przyjechać

No a intruzi plądrują sobie radośnie Twój dobytek.
    ania_i_krzys napisał:
    jakie są przewidziane sposoby zachowania.

Wpadasz w panikę i mdlejesz, dzwonisz do sąsiada z prośbą o powiadomienie służb... pomysłów co nie miara. Możesz chociażby podłączyć system alarmowy(którym Micra nie jest) do jakieś Agencji Ochrony która wyśle patrol interwencyjny.
    ania_i_krzys napisał:
    Jak się zabezpieczacie przed wyjazdem na urlop, do rodziny aby w opisanej wyżej sytuacji mieć pewność ochrony swojego dobytku.

Mieszkać w ziemiance ukrytej w lesie, zamurowywać wszystkie drzwi i okna...
    Tak na prawdę nie ma 1000% skutecznej metody prócz zdrowego rozsądku.
  • Moderator - Sieci, Internet
    ania_i_krzys napisał:

Zastanawia mnie jednak fakt, co się dzieje jak włączy się alarm, jeśli jest włamanie do mieszkania. Alarm wysyła sms na podane numery telefonów. Jestem daleko i nie mogę przyjechać...co Wy jako użytkownicy robicie w takich sytuacjach, jakie są przewidziane sposoby zachowania.

Podłączenie systemu alarmowego do agencji ochrony (stacja monitorująca).
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    ania_i_krzys napisał:

Należy dobrze żyć z sąsiadami. W takiej sytuacji można na zasadzie wzajemności pilnować sobie dobytku.
    Można także przed wyjazdem próbować zawrzeć krótkoterminową umowę z lokalna firma ochroniarską.
    Można ponadto zadbać o poprawę bezpieczeństwa mechanicznego dostępu do mieszkania.

Wiele zależy od środowiska w jakim się mieszka. Należy zasięgnąć informacji na temat aktualnego stanu przestępczości w swoim terenie.
    Wg mnie najskuteczniejsza jest komitywa z sąsiadami.

Dodano po 3 [minuty]:

sosarek napisał:

Niezwykle tajemniczo to zabrzmiało. Może rozwiń temat.

• Poziom 43  
    Rysiek2 napisał:
    sosarek napisał:

Niezwykle tajemniczo to zabrzmiało. Może rozwiń temat.

Z tą ziemianką to był przejaw sarkazmu.
    Co do zdrowego rozsądku - nie rozpowiadać naokoło że wyjeżdża się przykładowo na dwa tygodnie, dopiero co kupiłem nowy tv i kino domowe za kupę tysięcy a pożałowałem na alarm i rozwiesiłem sznurki z puszkami. Niestety są tacy ludzie.
    bhtom napisał:
    Stanowczo odradzam takie rozwiązanie. To "system" na 433MHz, jednokierunkowy, bardzo łatwy do zakłócenia.

Dlaczego wszyscy tak bardzo potępiają Micrę? System bezprzewodowy (jednokierunkowy na 433) jest oczywiście bez sensu ale nie zapominajmy, że mamy oprócz tego cztery wejścia przewodowe którym wg mnie nic nie brakuje aby użyć ich w domowym systemie sygnalizacji.

• Poziom 43  
    Rysiek2 napisał:
    nie zapominajmy, że mamy oprócz tego cztery wejścia przewodowe którym wg mnie nic nie brakuje aby użyć ich w domowym systemie sygnalizacji.

Zgadza się, ale nie jeżeli chcemy użyć kilku różnych typów czujników i robić na niej rozbudowaną instalację.
    sosarek napisał:
    Zgadza się, ale nie jeżeli chcemy użyć kilku różnych typów czujników i robić na niej rozbudowaną instalację.

Kolego specjalisto, w SSWiN używamy czujek a nie czujników. Jakich kilku typów nie możemy użyć ? A po co w mieszkaniu przed wyjazdem na urlop rozbudowana instalacja. Przerost formy nad treścią.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Rysiek2 napisał:
    Dlaczego wszyscy tak bardzo potępiają Micrę? System bezprzewodowy (jednokierunkowy na 433) jest oczywiście bez sensu ale nie zapominajmy, że mamy oprócz tego cztery wejścia przewodowe którym wg mnie nic nie brakuje aby użyć ich w domowym systemie sygnalizacji.

Bo nie mamy w tym systemie normalnie funkcjonującej klawiatury, kilku przydatnych funkcji, a wejściom brakuje przede wszystkim deol-a ( a więc przynajmniej jedno odejmujemy na obwód sabotażowy cofając się jednocześnie kilkanaście lat wstecz). Popełniłem kilka a może kilkanaście "systemów" na tym module i zawsze miałem przy tym mieszane uczucia....
    Pozdrawiam
    suworow napisał:
    Bo nie mamy w tym systemie normalnie funkcjonującej klawiatury

Dla użytkownika który nie ma nawyków ta klawiatura jest jak najbardziej normalna. Poza tym czy prosty system z dwoma czujkami (chroniący np. biuro agenta ubezpieczeniowego) musi mieć fizyczną klawiaturę?

suworow napisał:
    kilku przydatnych funkcji, a wejściom brakuje przede wszystkim deol-a

Na co potrzebujesz 2eol? Masz system: 2 czujki w eol + kontaktron + sabotaż wspólny dla wszystkiego. Po co coś więcej.

suworow napisał:
    Popełniłem kilka a może kilkanaście "systemów" na tym module i zawsze miałem przy tym mieszane uczucia....

Rozumiem, że instalacje te dotyczą mieszkań lub małych biur i warsztatów gdzie zagrożenie włamaniem jest znikome i nie ma potrzeby robienia rozbudowanego systemu.Do tego Micra się nadaje. Ja też mam kilka małych biur i warsztatów pod tym systemem i nigdy nie miałem z tym żadnych problemów.

Oczywiście, że trudno to porównywać z rozbudowanymi systemami wielostrefowymi z bajerami ale przy jej cenie to funkcjonalność jest całkowicie wystarczająca.
    Reasumując: Chyba trochę rozbicie z tej małej, całkiem sympatycznej centralki czarnego luda.

Nie jest sztuką zrobienie systemu nadmiarowego nie szanując pieniędzy klienta. Sztuką jest aby system zrównoważył z pewną rezerwą istniejące zagrożenia.
  • Poziom 37  
    Witam,

Wszystko się zgadza, jeśli użyjemy linii przewodowych i to pod nie podłączymy czujki, będziemy mieli budżetowy "system". Jednak autor (autorzy) pisał o "podzespołach systemu Micra", tak więc myślę, że chodziło o czujki bezprzewodowe. Zastosowanie tych czujek jako "głównej linii ochrony" to poważny błąd i nic innego, jak uśpienie czujności właściciela odnośnie posiadania porządnego systemu.

Pozdrawiam.
    bhtom napisał:
    Zastosowanie tych czujek jako "głównej linii ochrony" to poważny błąd i nic innego, jak uśpienie czujności właściciela

Całkowicie się zgadzam. Nawiasem mówiąc o wiele gorsze jest to uśpienie niż niedoskonałość czujek. Jaki odsetek klientów wymienia akumulator w systemie którego nikt nie konserwuje?
  • Poziom 27  
    Jeśli Micra to nie centrala, to może ktoś się wysili i przygotuje zestawienie (porównanie) Micry i Elmesa CB32, albo Jablotrona JA-63 z uwzględnieniem wymogów dla systemu stopnia 1.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    irkor napisał:
    Jeśli Micra to nie centrala, to może ktoś się wysili i przygotuje zestawienie (porównanie) Micry i Elmesa CB32, albo Jablotrona JA-63 z uwzględnieniem wymogów dla systemu stopnia 1.

Gdyby ktoś nie rzucał słów na wiatr to przynajmniej mielibyśmy takie opracowanie dot micry.

bhtom napisał:
    Wszystko się zgadza, jeśli użyjemy linii przewodowych i to pod nie podłączymy czujki, będziemy mieli budżetowy "system".

Z przyczepionym do ściany pilotem na kod, który nie pokaże nam tak naprawdę stanu systemu, z dwoma wyjściami, z jakimiś potwierdzeniami optycznymi/ akustycznymi załączenia, pętlami sabotażowymi......
    Rysiek2 napisał:
    Całkowicie się zgadzam. Nawiasem mówiąc o wiele gorsze jest to uśpienie niż niedoskonałość czujek. Jaki odsetek klientów wymienia akumulator w systemie którego nikt nie konserwuje? Oczywiście masz rację, ale za o co powiesimy klientowi odpowiadamy my, to że klient ogranicza koszty, nie dba o swoją własność, to już jego sprawa

Pozdrawiam

ps. chyba odchodzimy od tematu.