Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik kraizegi luzt muster MST010

Pablo2506 15 Sie 2016 16:48 1104 5
  • #1 15 Sie 2016 16:48
    Pablo2506
    Poziom 6  

Witam
    Mam problem dostałem zepsutą kraizegę. I chcę ją reanimować.
    Dane silnika Silnik kraizegi luzt muster MST010

Jest też tam coś takiego Silnik kraizegi luzt muster MST010
    Problem jest z silnikiem, po jego włączeniu wydobywa się buczenie. A trzpień gdzie przychodzi tarcza lekko się porusza.
    Po mocnym szarpnięciu wirnikem silnik wchodzi na właściwe obroty.
    Po przeczytaniu kilku postów na forum odkryłem że jest coś takiego, jak kondensator startowy , którego podejrzewam jako winowajcę, bo po odłączeniu go od silnika, silnik zachowuje się tak samo.
    Silnik kraizegi luzt muster MST010
    Jeśli to jest to, to czy mogę go zastąpić tym, stona jest po niemiecku ale po przewinięciu w dół jest wszystko opisane.
    https://www.elektro-kahlhorn.de/betriebskondensator-16-microf-kf::133.html
    Wiem również, że jest możliwość sprawdzania kondensatorów i ich pojemności, ale ja mam tylko zwykły multimetr.
    Jestem początkujący, więc wybaczcie mi jak coś nie tak napisałem.
    Dzięki za przeczytanie i jestem otwarty na inne propozyje, jeśli idę złym tokiem rozumowania.

0 5
  • #2 15 Sie 2016 16:52
    budiet
    Poziom 22  

Poszukaj kondensator o podobnych a najlepiej identycznych parametrach i podłącz go w miejsce poprzedniego. Objaw wskazuje na niesprawny kondensator. Ciut lepsze multimetry potrafią zmierzyć pojemność takich kondensatorów.

0
  • #3 15 Sie 2016 17:08
    Pablo2506
    Poziom 6  

Ok
    Ten co znalazłem ma takie same parametry, ale ma dodatkowo śrubę od dołu, a ten stary nie ma. Nie wiem czy to jest tylko mocowanie czy może powinnien być przykręcony ewentualnie połączony z obudową silnika.
    Czy tym multimetrem mogę sprawdzić kondensator ? Silnik kraizegi luzt muster MST010

Dzięki

0
  • #4 15 Sie 2016 17:22
    budiet
    Poziom 22  

Nie takim miernikiem nie zmierzysz bezpośrednio pojemności kondensatora.
    Mocowanie nie ma większego znaczenia, zresztą obudowa jest wykonana z izolatora.
    Ważna jest pojemność i napięcie pracy kondensatora (nie może być mniejsze od napięcia zasilania).

0
  • #5 18 Kwi 2017 20:56
    Wiciu400v
    Poziom 14  

budiet napisał:
    Poszukaj kondensator o podobnych a najlepiej identycznych parametrach i podłącz go w miejsce poprzedniego. Objaw wskazuje na niesprawny kondensator. Ciut lepsze multimetry potrafią zmierzyć pojemność takich kondensatorów.

Pojemność tego kondensatora to 16 mikro faratów (uF) pisze. I tak przyczyną może być kondensator to bardzo prawdopodobne. Pozdrawiam

0
  • #6 07 Sty 2018 18:52
    Pablo2506
    Poziom 6  

Winny był kondensator , wymiana na nowy o tych samych parametrach pomogła. Dzięki za pomoc. Zamykam temat.

0