Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pilot od alarmu samochodowego

kowi 05 Lip 2005 19:57 1821 3
  • #1 05 Lip 2005 19:57
    kowi
    Poziom 11  

Jestem laikiem w technice alarmów, dlatego prosze kolegów o pomoc. Jak w najprostszy sposób sprawdzić czy pilot wysyła jakies polecenia. Dioda świeci po nacisnieciu guzika, bateria sprawna. Pilot rozebrałem, przelutpwałem i nic :( Jest to pilot chyba: firmy Hatron -Keratronik. Scalak HCS 200 SN 0031 :wink: Z góry kolegom dzięki.

0 3
  • #2 20 Kwi 2006 09:19
    pkhenr
    Poziom 32  

jeąeli spada napięcie na baterii w pilocie podczas nadawania -to wysyła -pytanie co ?musiałbyś rozkręcić centr.i użyć oscyloskopu. a pewnie tak się nie rozpędzisz- ważne też czy działał i nagle przestał czy długo nie był używany i nie działa, czy masz drugi sprawny ?

0
  • #3 20 Kwi 2006 11:05
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Zabezpieczenia i Alarmy

0
  • #4 20 Kwi 2006 13:15
    Preskaler
    Poziom 37  

Ja piloty sprawdzam kilkoma sposobami. pierwszy to zbliżam go do odbiornika radiowego ustawionego na długie fale (mam takiego własnej konstrukcji) i jak nacisnę przycisk pilota słyszę charakterystyczny pisk. Drugi sposób to skierowanie pilota w obiektyw kamery (kamerwidu) lub cyfrowego aparatu foto i przy sprawnym pilocie widać jak dioda nadawcza świeci. Trzeci sposób (sporadycznie stosowany) to oscyloskop ale dopiero po sprawdzeniu drugim sposobem.
    W przypadku z pytania (pewno już dawno nieaktualne) można spróbować wymienić kwarc lub sprawdzić inny pilot bo może odbiornik jest uszkodzony.

0
  Szukaj w 5mln produktów