Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbiornik buforowy do sprężonego powietrza - czy mogę zastosować profil z inox ?

Andrzej 090278 15 Sie 2016 20:53 831 5
  • #1 15 Sie 2016 20:53
    Andrzej 090278
    Poziom 15  

Hej!
    Myślę nad zastosowaniem zbiornika buforowego w instalacji sprężonego powietrza (która robie po raz pierwszy) w obawie o niskie ciśnienie w dwóch urządzeniach.Jedno oddalone 70m od sprężarki, drugie w polowie drogi. Cisnienie 10 bar. Instalacja na systemie John Guest. Fi zewn. 22mm, wewn.18mm.
    Kumpel sprzedał mi patent o zbiorniku buforowym.
    Mam dwa profile z nierdzewki o wymiarach 100x100x1500mm. Grubość ścianki 3mm. Wyspawane bedą w profesjonalnym warsztacie (podłączenia na 1/2 cala). Czy profil wytrzyma takie ciśnienie ? Mam na myśli bezpieczeństwo.
    Pozdrawiam.
    Andrzej

Zbiornik buforowy do sprężonego powietrza - czy mogę zastosować profil z inox ? Zbiornik buforowy do sprężonego powietrza - czy mogę zastosować profil z inox ?

• #2 15 Sie 2016 21:18
    2785103
    Usunięty  
  • #3 15 Sie 2016 21:39
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Andrzej 090278 napisał:
    Kumpel sprzedał mi patent o zbiorniku buforowym.

Fajnego masz kumpla nie ma co idiot .
    Przy 10bar masz 11kg/cm2 podłóż ręka a zobaczysz że to dużo.
    W TWoim patencie powierzchnia jest ogromna i podatna na ogromne naprężenia.

Jak już weź zbiornik LPG samochodowy wywal wielozawór wspawaj czarną mówkę 5/4 chyba na styk jest i masz pewny , tani zbiornik.

Pozatym policzyłeś przepływy i spadki ciśnienia w instalacji?

• #4 15 Sie 2016 22:23
    Andrzej 090278
    Poziom 15  

Instalacja juz jest, nie ma jeszcze urzadzen do testow. Obawiam sie ze polecialem z rurka o zbyt maly przekroju:(... Dlatego kombinuje ze zbiornikami buforowymi. Zbiornik od lpg nie przejdzie( stalowy). Maszyny w piekarni, gilotyny do ciecia ciasta w maszynie do formowania bulek.Wymagane cisnienie 10 bar, robocze 6 bar.
    Facet w sklepie doradzil mi rurke 22mm po jego wyliczeniach. Sa tabele? Zalinkujecie jakas? Pozdrawiam. Andrzej

• #5 15 Sie 2016 22:40
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Andrzej 090278 napisał:
    Facet w sklepie doradzil mi rurke 22mm po jego wyliczeniach. Sa tabele? Zalinkujecie jakas?

A ile maszyny pobierają powietrza to jest podstawa.

Dodano po 2 [minuty]:

A mnie interesuje jaki masz kompresor powietrza do spożywki i jaka wydajność?
    I jaki on ma zbiornik.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME