Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWW 126410W - Podświetla się tylko wyświetlacz

maciejski 15 Aug 2016 22:38 1518 7
 • #1
  maciejski
  Level 11  
  Hej,
  problem dotyczy pralkosuszarki Electrolux EWW 126410W. Po przekręceniu pokrętła programatora na jakikolwiek program podświetla się tylko wyświetlacz, nie wyświetla się nic na nim. Sprzęt oddawałem 2-3 razy do autoryzowanego serwisu - u nich usterka nie występuje, moja pralka działa. Pralka wróciła z serwisu, popracowała poprawnie około roku i znowu ten sam problem. Zasugerowano mi "złe zasilanie/problemy z masą". Napięcie w gniazdku mierzyłem i jest ok (~231V). Za pierwszym razem jak przyjechał serwisant to podmienił elektronikę - nic to nie dało, też podświetlony był tylko wyświetlacz. Serwis rozkłada ręce. Co mogę więcej zrobić? Dzięki za pomoc.

  Pozdrawiam,
  Maciej
 • #4
  maciejski
  Level 11  
  Może ktoś potrafi po rosyjsku? Google translate tłumaczy koślawo.
  PS.
  Pralka jest po gwarancji, więc z tym producentem to nie wiem czy dobry pomysł. Druga sprawa, że jak serwis zabiera pralkę to "u nich usterka nie występuje".
 • #5
  alekt77
  Level 38  
  Na tym forum tekst po polsku brzmi mniej więcej tak:
  "Problem z właczeniem. Kiedy włączamy, zapala się wyświetlacz, ale nie pojawiają się cyfry. Może tak postać od 10 minut do pół dnia, może włączy się. Jeśli się włączy to już pracuje. Moduł składa się z dwóch części. Jeśli nie podłączać modułu mocy, to moduł z programami włącza się od razu. Wiele razy próbowałem. Zaczynam do modułu wyświetlacza podłączać kolejno przewody, moduł włącza się do momentu dopóki nie podłączę wtyku z cienkimi czerwonymi przewodami (wg mnie J1). Czasami włącza się i podłączonym wtykiem J1, ale z odłączonym innym wtykiem. Napięcia sprawdzone, prawidłowe.

  Post778; Mała płytka do czego podłączona? Tam jest problem.

  Rozwiązanie. post 7788 masz rację!!! Rozwiązanie napiszę tylko na priv."


  Obejrzyj obie płytki na obecność zimnych lutów, po wytrzęsieniu się w transporcie do serwisu może kontaktować i sprzęt działa.
 • #6
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Zrób kilka prób:
  Uruchom pralkę z odpiętą grzałką w module , chyba J2.
  Uruchom pralkę z odpiętą blokadą drzwi J1.
  uruchom pralkę z odpiętym silnikiem J7.
  Opisz jakie to daje efekty.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Electrolux EWW 126410W - Podświetla się tylko wyświetlacz
 • #7
  elpro slawek
  Level 6  
  Slawek elpro sprawdzić uziemienie zasilania pralki, odpiąć uziemienie silnika. Aha no i jak pisał kolega alekt77 sprawdzić zimne luty na module mocy najlepiej pod lupą, przelutować na nowo.
 • #8
  Kasik125
  Level 1  
  Witam ! Czy komuś udało się rozwiązać problem ? U mnie tez pralka przy przekręceniu nie wyświetla cyfr tylko podświetla się na niebiesko. Proszę o pomoc.