Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hub zasilany, zasilaczem z tego samego komputera +5v

bicik4096 15 Sie 2016 23:46 633 2
  • #1 15 Sie 2016 23:46
    bicik4096
    Poziom 4  

Witam

Czytałem wcześniej, niby się da. Wolę jednak dopytać, aby nie spalić czegoś.

Na allegro są huby które mają wejście na zasilanie, bodajże +5V.
    Czy puszczając jedną żyłę +5v z zasilacza głównego wydajnego z komputera,
    w którym hub jest wpięty, czy uzyskam w taki sposób wydajne zasilanie
    urządzeń podpiętych do huba ? Z molexa +5V.

Ktoś gdzieś pisał, że w tym przewodzie USB, robił przerwę na kablu,
    od zasilania, gdy podłączał zasilanie z molex z tego dużego zasilacza od kompa.
    Czy jest to wymagane ?

0 2
  • #2 16 Sie 2016 13:37
    Kraniec_Internetów
    Poziom 41  

Z typowego gniazda USB w komputerze możesz pobrać 0,5A dla USB 2.0 lub 900mA dla USB 3.0.
    Zależy co chcesz do takiego huba podłączyć, i w jakich ilościach, jednakże te 900mA może nie wystarczyć.
    Możesz pomyśleć o czymś takim:
    https://obrazki.elektroda.pl/2360837400_1296227287.jpg
    1 wtyczka odpowiada za zasilanie i przesył sygnału, a druga tylko za zasilanie. Maksymalny prąd sumuje się wtedy, ale masz 1 usb mniej.
    Albo tak:
    Do +5V i GND podłączasz Molex 4pin lub SATA 15pin. Tam też jest 5V.

0
  • #3 16 Sie 2016 14:08
    bicik4096
    Poziom 4  

Kraniec_Internetów napisał:
    Z typowego gniazda USB w komputerze możesz pobrać 0,5A dla USB 2.0 lub 900mA dla USB 3.0.
    Zależy co chcesz do takiego huba podłączyć, i w jakich ilościach, jednakże te 900mA może nie wystarczyć.
    Możesz pomyśleć o czymś takim:
    https://obrazki.elektroda.pl/2360837400_1296227287.jpg
    1 wtyczka odpowiada za zasilanie i przesył sygnału, a druga tylko za zasilanie. Maksymalny prąd sumuje się wtedy, ale masz 1 usb mniej.
    Albo tak:
    Do +5V i GND podłączasz Molex 4pin lub SATA 15pin. Tam też jest 5V.

-------------------------------------------------------------------------------

Moim celem są huby, które mają fizyczny włącznik / wyłącznik, urządzenia podpiętego do USB. Pod takie włączniki fizyczne huba, chcę podpiąć przekaźniki. Komputer odpowiednio ustawiony, błędzie włączał dane urządzenie usb, wedle potrzeby i wyłączał, oczywiście fizycznie, tymi przekaźnikami. Celem moim jest aby komputer energooszczędny, nadal nim pozostał.

Przykładowo Intel Atom D510, pobiera o ile pamiętam, z jednym dyskiem, do 35 Watt. Gdybym dodał nagrywarkę, oraz parę dysków na USB, nie da rady prądowo, chyba że zastosuję do huba, zasilacz ( co w efekcie dokłada nam urządzeń, kabli itd ). Sam fakt usypiania dysków przez komputer, nie jest dla mnie do końca korzystny, ponieważ nadal coś pobierają. Gdzieś w sieci czytałem...

Także chcę podpiąć huba, jemu wpiąć konkretne 5V z molexa z tego samego komputera, z tego samego zasilacza. Gdy zacznę odłączać tymi fizycznymi przekaźnikami dany port USB, w taki sposób, powinienem odłączać całe urządzenie od prądu, co za tym idzie, nie będzie nic pobierało.

Więc w teorii, mając huba 13 portowego z tymi włącznikami, mógłbym mieć masę urządzeń które są wybierane wedle potrzeby.

Przykładowo o 5 rano, router włącza mi komputer ( mam to zrobione na przekaźniku, działa elegancko ). Router włącza przekaźnik który jest w HUBie, dzięki temu dodakowy dysk na kopie jest włączony. Acronis robi kopie na ten włączony dysku USB. Po zakonczeniu Acronis startuje moją aplikacje.exe, która odłącza fizycznie dysk przeznaczony na kopie, następnie komputer zasypia S3.
    Długo się męczyłem i z routerem mi wyszło. Mogę elegancko z WAN sterować włączaniem komputera, komputerów. Teraz dodatkowo chcę dodać te nowe funkcje, selektywnego włączenia wyłączenia urządzeń USB, fizycznie.
    Celem max oszczędności energii.

Nawet nagrywarka jak nie chodzi, pobiera nieco prądu. Suma wszystkich urządzeń w IDLE, pobiera prąd.

Także po Twojej odpowiedzi wnioskuję, że +5V z molexa mam podpiąć tak jak pokazałeś na tym rysunku ?

0