Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ocena w budowie zestawu komputerowego

rycerz22 16 Aug 2016 11:04 819 17
    rycerz22
    Level 9  
    Dzień dobry jako średnio zaawansowany użytkownik skłam komputer do użytku domowego. Komputer głownie będzie służył do gry w AION i tego typu gier.
    Czy mógłbyś ktoś ocenić moc/użyteczność/spasowanie podzespołów w moim wyborze?
    Zestaw komputerowy miał być do 2000 -+ 300, więc uważam że prawie wyszło.

https://www.morele.net/inventory/info/2rI5Ya/
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    DARKERROR
    Level 11  
    Zestaw nie jest idealny, jak na dzisiejsze czasy polecam minimum 16gb ramu, oraz 2 dyski twarde w RAID1, ponieważ nigdy nie wiesz czy kopnie Ci HDD w kalendarz, więc szkoda byłoby abyś stracił swoje dane.
    rycerz22
    Level 9  
    Co do 2 dysków to się na razie wstrzymam :) bo jest mi to kompletnie zbędne. Stracę to trudno format/nowy dysk i lecimy. Nie trzymam żadnych ważnych danych. A jeśli trzymam pdf/notatki/zdjęcia na których mi zależy to wykorzystuję do tego chmurę.

Co do RAMu to jestem świadom że mało ale za 2-3 miesiące zamierzam dołożyć dwie takie same kości.
    Czy istnieje możliwość mieszania kości tzn teraz mam 2x4GB a za jakiś czas włożę 2x8GB, oczywiście z tej samej firmy ;)
    szymon122
    Level 38  
    DARKERROR wrote:
    2 dyski twarde w RAID1

Głupota, totalna, to nie jest serwer na którym będą ważne dane (dane pacjentów w szpitalu itp). Zainteresuj się tym wątkiem: Link
    Masz tamtymi zestawami, są złożone na pamięciach DDR4 zamiast DDR3.

Edit:
    rycerz22 wrote:
    Czy istnieje możliwość mieszania kości tzn teraz mam 2x4GB a za jakiś czas włożę 2x8GB, oczywiście z tej samej firmy

Tak, oczywiście, ważne aby były tej samej prędkości, inaczej ta szybsza zwolni do prędkości wolniejszej i będzie się nudzić :D
    Mimo wszystko polecam wejście od razu w DDR4, pamięć dużo bardziej przyszłościowa.
    rycerz22
    Level 9  
    Pewnie brałbym ten zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/sCSGGr/

Tylko nie jestem pewien tej i3 to na pewno wystarczy?

@edit:

szymon122 wrote:
    Tak, oczywiście, ważne aby były tej samej prędkości, inaczej ta szybsza zwolni do prędkości wolniejszej i będzie się nudzić :D
    Mimo wszystko polecam wejście od razu w DDR4, pamięć dużo bardziej przyszłościowa.

No to idę krok dalej :)? Parametry te same ale różne firmy ;)?
    DARKERROR
    Level 11  
    rycerz22 wrote:
    Czy istnieje możliwość mieszania kości tzn teraz mam 2x4GB a za jakiś czas włożę 2x8GB, oczywiście z tej samej firmy ;)

Oczywiście że można je mieszać (mogą być różnych firm), mogą być nawet nieco inne częstotliwości (tylko pamiętaj że ta najniższa częstotliwość staje się tą jedyną).

Dodano po 2 [minuty]:

Jeśli ma działać na tym inny system niż Windows i/lub nie zależy Ci na grach to mogę polecić Ci coś z zupełnie innej beczki :)
    rycerz22
    Level 9  
    Na 99% będzie to Win 7 x64. Przynajmniej do 2017 :).
    Właśnie słowo gry jest kluczowe :)
    rycerz22
    Level 9  
    Czy jest duża różnica między procesorem

i5-4460 3.2GHz a i3-6100 3.7GHz
    dt1
    Admin of Computers group
    Fizycznie spore różnice - i5 jest czterordzeniowy, czterowątkowy, i3 jest dwurdzeniowy, czterowątkowy. Najogólniej i5-4460 powinien być wydajniejszy niż i3-6100, tak będzie w przypadku aplikacji wykorzystujących więcej niż 2 wątki. Przy aplikacjach korzystających z jednego lub dwóch wątków i3 powinien być szybszy.
    mario81
    Level 33  
    rycerz22 wrote:
    Pewnie brałbym ten zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/sCSGGr/

Tylko nie jestem pewien tej i3 to na pewno wystarczy?

Zamiast GTX 950, można wziąć kartę GTX 960, jest w bardzo podobnej cenie i szybsza.

759 zł
    https://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-g...it-2x-dvi-hdmi-dp-retail-96nph8dve8dc-789423/

783 zł
    https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-ge...it-hdmi-dvi-i-3x-dp-gtx-960-gaming-2g-706592/

Moim zdaniem, lepiej Core i3 + GTX 950/960, niż opcje typu Core i5 + GTX 750 Ti. Chyba, że mimo wszystko (bez dobierania słabszej grafiki) możesz dołożyć do Core i5, wtedy wiadomo, że lepsza opcja :)
    miwi
    Level 28  
    W tym zestawie procesor nie będzie pasował do tej płyty.
    dt1
    Admin of Computers group
    Jadąc po kolei:
    - Przeciętny dysk talerzowy (być może mam pecha, ale dyski talerzowe Toshiby są według mnie bardzo awaryjne - żeby nie było - awaryjność Seagate i WD zaczyna być na podobnym tragicznym poziomie). Ze względu na lepszą obsługę gwarancyjną i możliwość reklamacji dysku bez pośrednictwa sprzedawcy wybrałbym Western Digital WD10EZEX.
    - Przeciętny zasilacz, ale wystarczający. W tym budżecie (~165zł) nie ma się co spodziewać cudów.
    - Pamięć OK, do płyty na H110 dobrana bardzo dobrze.
    - Procesor OK
    - Nagrywarka OK
    - Karta graficzna - samo GTX960 jest OK, ale jak na GTX960 trochę drogo, do tego przeciętne chłodzenie, do tego tylko dwa lata gwarancji. Pewnie wolałbym tańszy o ~80zł model https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-ge...it-hdmi-dvi-i-3x-dp-gtx-960-gaming-2g-706592/ - mimo posiadania 2GB pamięci (przy karcie wydajności GTX960 dyskusyjna jest potrzeba posiadania 4GB pamięci, moim zdaniem 2GB spokojnie starczy).
    - Płyta OK, niskobudżetowa, ale generalnie ma wszystko co trzeba do tej konfiguracji.
    - Obudowa masakryczna. Weź dwa-trzy używane kartony po dużej pizzy i sklej je razem, będzie taniej i porównywalnie jakościowo. Jak chcesz oszczędzać to kup Zalman Z1, Raijintek Arcadia, SPC Regnum RG1, ale nie taki szmelc. Jak masz bardzo napięty budżet to już nawet MicroATX Zalman'y z serii T są znacznie lepsze (Zalman T1/T2/T3/T4/T5)..
    rycerz22
    Level 9  
    Komputer składam dla kolegi i sam wybierał obudowę powiedziałem to samo... "Sporo kasy ładujesz w kompa a obudowa tak ch.j że szok" ale uparł ;P
    rycerz22
    Level 9  
    Czyli podsumowując:

Komputer w tej konfiguracji nie jest zły i warto go kupić chodź tak jak wspomniał dt1 ma waprę wad :)

PS. Chyba go przekonałem :P wybierze inna obudowę :P