Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingston DT108 8GB - Pedrive nie działa po wgraniu plików

16 Sie 2016 14:21 630 9
  • Poziom 14  
    Kingston DT108 8GB
    Wgrany jest Slax - linux przeznaczony na usb
    Przed wgraniem plików pendrive był widoczny na każdym komputerze i windowsie z wgranym linuxem

Wgrałem plik rar z systemem, kilka plików mp3 i dokumenty
    Od tego czasu pendrive nie jest widoczny w BIOSIE, windowsie, zarządzaniu dyskami, diskparcie, w programie WinSetupFromUSB-1-7 i DMDE
    Uszkodzony ? Jak przywrócić dane a może da się naprawić pendrive ? Wszystko stało się jakieś 3 godziny temu.

Pendrive zawsze wykładam dopiero po: "usuń bezpiecznie dysk"

Podczas wgrywania tych plików utworzył się samoistnie plik readyboost (część nazwy) poczym sam został usunięty. Od tego czasu pendrive nie jest wczytywany na żadnym komputerze. Nie wiem czy może system jest zainfekowany a infekcja przeniosła się na pendrive ale czemu nie widzi w bios i in. ?
  • Poziom 22  
    Ja kiedyś odzyskałem pendrive po formatowaniu go w dekoderze DVBT, nie wiedzieć czemu komputery nie chciały go widzieć. Sprawdź jeszcze pod linuxem, a jak jest uszkodzony ale całkiem nowy to na gwarancję z nim.
  • Spec od pamięci masowych
  • Poziom 14  
    budiet napisał:
    Ja kiedyś odzyskałem pendrive po formatowaniu go w dekoderze DVBT, nie wiedzieć czemu komputery nie chciały go widzieć. Sprawdź jeszcze pod linuxem, a jak jest uszkodzony ale całkiem nowy to na gwarancję z nim.

To może być to :) zaraz wgram linuxa Slax na inne usb i zobaczymy. Sprawdzałem przed chwilą w wieży JVC bo mam też wgrane mp3 na pendrivie ale nie nic nie znajduje.

funak napisał:
    Sprawdź jeszcze w innym komputerze, być może problem może leżeć w sterownikach.
    Jeśli inny komputer nie jest dostępny może warto użyć Przywracania systemu Windows i sprawdzić, czy po takiej akcji pendrive będzie znów widoczny.

Na każdym komputerze w domu problem ten sam.

pidar napisał:
    Zobaczmy czy go wykryje Flash Drive Information Extractor:

USB flash drive could not be found.
  • Pomocny post
    Spec od pamięci masowych
  • Poziom 14  
    pidar napisał:
    mar173 napisał:
    USB flash drive could not be found.

Czyli "martwy".
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15866622#15866622

usb log view też nie wykrywa, wkurzyłem się to połamałem tą obudowę i pozostała tylko taka mała kosteczka czarna której nawet nie da się rozebrać. Są tylko złote piny i na drugim końcu jakieś dwa mniejsze. Więc nic nie mogę już z tym zrobić ?

tzn. czy są jakieś urządzenia przy pomocy których sam zdołam odzyskać dane ? Takie jakie mają w specjalistycznych firmach.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Proszę przesłać zdjęcie pendrive z tego co pozostało.
    Bo może się okazać, że obrażenia mechaniczne są zbyt duże.

Są programatory pamięci Flash NAND na popularnym serwisie aukcyjnym, które można użyć do odczytu układu wewnątrz pendrive, ale będzie trzeba go wylutować. Bez specjalistycznego sprzętu nie da rady.
  • Poziom 14  
    funak napisał:
    Proszę przesłać zdjęcie pendrive z tego co pozostało.
    Bo może się okazać, że obrażenia mechaniczne są zbyt duże.

Są programatory pamięci Flash NAND na popularnym serwisie aukcyjnym, które można użyć do odczytu układu wewnątrz pendrive, ale będzie trzeba go wylutować. Bez specjalistycznego sprzętu nie da rady.

Niestety aparatu nie mam ale pendrive jest cały, nic nie jest uszkodzone -> jest to zbita czarna kostka której w żaden sposób nie da się uszkodzić -> zdjęta została jedynie obudowa pozwalająca na otwieranie i zamykanie. Tej kostki nie da się rozbroić - nie ma żadnej szczeliny, punktu zaczepienia chyba że jest ona tak mała że niedostrzegalna gołym okiem. Nie jest widoczny żaden układ tylko 4 piny i na drugim biegunie dwa mniejsze. Czarny materiał jest niezwykle twardy, zbity mimo tego nie jest kruchy. Nikt nie byłby w stanie dojść do układu - chyba że młotkiem.

Wygląda podobnie do tego (ale moja kostka wygląda na bardziej trwałą i zbitą -> na tym zdjęciu przebija układ a u mnie układ w ogóle nie jest widoczny): Kingston DT108 8GB - Pedrive nie działa po wgraniu plików

Na mojej kostce wyfrezowany jest niezwykle mikroskopijny napis (ten ze zdjęcia jest ze 3x większy): 2324500-002.A00LF M201.40439.00
  • Poziom 23  
    Czyli domowe warunki niestety odpadają.
    Normalnie trafi się tą farbę z zewnątrz i lutuje się bezpośrednio do ścieżek przewody czytając pamięć specjalistycznym programatorem.
    Schemat takiego pendrive, zapomnij. Jest to wiedza tajemna firm zajmujących się odzyskiwaniem danych, czasami zdobytą metodą prób i błędów.