Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA - Powoduje zwarcie i wywala korki

16 Sie 2016 14:51 840 8
  • Poziom 4  
    Zamrazarka amica robi zwarcie i wywala korki. Nie znam powodu zwarcia, nie wiem co go powoduje.
    Zamrazarka pracuje ok 20 min i w momencie kiedy konczy chlodzenie wywala korki.
  • Poziom 22  
    Jaki masz bezpiecznik? Czy to jest różnicowo prądowy?
  • Poziom 4  
    Tak roznicowo pradowy 0.30 i 0.300 mA i wyzuca ten 0.300. Wydaje mi sie jednak ze problem tkwi w zamrazarce bo rok czasu chodzila bez zazutow.
  • Poziom 22  
    Możliwe też jest to że różnicówka jest już trochę wypracowana, albo masz delikatne przebicie na zamrażarce i tez będzie podobny efekt.
  • Poziom 4  
    To co zrobic jesli przebicie jest na zamrazarce? Roznicowka jest dobra bo na innym pietrze przedluzaczem podlaczalem i tez wybija.
  • Poziom 22  
    Zmierz czy zamrażarka nie ma przebicia na obudowę, jeśli tak to trzeba się go pozbyć, możliwe że agregat jest już przypalony, i będzie robił takie psikusy.
  • Poziom 4  
    Ok, dziekuje za zainteresowanie.
  • Poziom 22  
    Znam wiele takich przypadków gdzie sprzęt ma delikatne przebicie i różnicówka będzie wtedy wybijała, ludzie albo omijają wtedy różnicówkę, albo odpijaną przewód ochronny, ja ci tego nie polecam, ale zrobisz jak zechcesz.
  • Poziom 20  
    budiet napisał:
    Znam wiele takich przypadków gdzie sprzęt ma delikatne przebicie i różnicówka będzie wtedy wybijała, ludzie albo omijają wtedy różnicówkę, albo odpijaną przewód ochronny, ja ci tego nie polecam, ale zrobisz jak zechcesz.
    Z dwojga złego- już "lepsze" jest ominięcie różnicówki... Mocno odradzam przerwanie przewodu PE- gdy delikante zwarcie na obudowę zrobi się mniej delikatne - to jakby prosić się o porażenie!