Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reverse engineering komunikacji w systemie audio

16 Sie 2016 18:55 696 2
  • Poziom 2  
    Hej, posiadam zestaw audio Yamaha PianoCraft, który składa się z amplitunera oraz odtwarzacza CD. Te dwa elementy połączone są ze sobą złączem, które zwie się "System connector". Odpowiada on m.in. za uruchomienie amplitunera jeśli wciśnięty zostanie przycisk "Power on" na odtwarzaczu czy komunikację poleceń z pilota z ampli do odtwarzacza.

Czego dotyczy wątek? Chciałbym znaleźć sposób na poznanie standardu komunikacji między tymi dwoma urządzeniami. Jakim celem? Chciałbym móc zewnętrznym sygnałem sterującym (np. z RPi) włączyć amplituner korzystając z tego złącza.

Znalazłem service manual PianoCrafta i raptem parę zdań na temat tego connectora:
    Reverse engineering komunikacji w systemie audioZrzut ekra....38.35.png Download (180.91 kB)
    Reverse engineering komunikacji w systemie audioZrzut ekra....39.01.png Download (73.86 kB)
    Reverse engineering komunikacji w systemie audioZrzut ekra....39.44.png Download (286.16 kB)

Na podstawie MISO oraz MOSI wnioskuję, że komunikacja może odbywać się poprzez SPI, jednak PL_EN oraz RE_EN niewiele mi mówię (player enabled, remote enabled?).

Macie może pomysł jak zabrać się do tematu? Jak "odczytać" komunikat wysyłany przez player do ampli, aby ten się włączył? Może jest jakiś serwisant Yamahy na forum, który coś podpowie? :) Nie mam niestety też dostępu do oscyloskopu.

PS Nie postuję tutaj zbyt dużo, bo moja wiedza nt. elektroniki nie jest zbyt wielka. Jeśli zapostowałem też w złym forum – proszę o info.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź. Nie byłem świadom, żę istnieją takie urządzenia jak "analizatory stanów logicznych". :D To faktycznie ułatwia sprawę, bo sądziłem, że taką analizę przeprowadzić można tylko oscyloskopem.

Co do odpowiedzi czy mi się chcę czy szukam gotowca... Chyba jak każdy kto dąży do celu – z pewnością najfajniej dostać rozwiązanie i móc się cieszyć jego rezultatem. ;) Nie mam jednak nic przeciw ogarnięciu paru fajnych spraw tego typu. :D

Dzięki za clue z analizatorem, dobre na start.