Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pralka do 1200 zł ładowana od frontu

maryjann 16 Sie 2016 22:16 2484 12
  • #1 16 Sie 2016 22:16
    maryjann
    Poziom 14  

Witam

Szukam pralki dla rodziców. Byli dziś w sklepie i znaleźli coś takiego

BEKO WMB 81032 PL PTLMA
    BEKO WTV 7502 B0
    BOSCH VARIOPERFECT WAE20366PL

Ja znów znalazłem coś takiego

Amica Navigator AWX612D
    Samsung WW60J3283LW
    SAMSUNG WF70F5E0W2W myślę nad tą najbardziej

Co Wy na to ? A może coś innego ?

0 12
  • #2 17 Sie 2016 12:07
    Yuppy
    Poziom 15  

Bosch z serii WAE to dobry wybór. Składane w Polsce, mają rozkręcane zbiorniki bębna. Tylko lepiej wziąć jakiś nowszy model, np. BOSCH WAE2049FPL.

0
  • #3 17 Sie 2016 22:03
    maryjann
    Poziom 14  

A co o tej myślicie ?

SAMSUNG WF70F5E0W2W

0
  • #5 20 Sie 2016 11:14
    agdrtv.info
    Poziom 13  

maryjann napisał:
    A co o tej myślicie ?

SAMSUNG WF70F5E0W2W

Dobry i sprawdzony model. Plus to wymienne łożyska i produkcja w Polsce.

0
  • #7 26 Sie 2016 12:24
    Jawi_P
    Poziom 29  

marcindu35 napisał:
    Ja proponowałbym jeszcze tą pralkę
    http://www.candy.pl/pl/produkty/pranie-suszen...od-frontu/-/catalog/10809458/gvs34-126dc3-2-s

niewielka bo na 38 cm grubości
    6 kg pojemności co spokojnie rodzicom powinno wystarczyć
    klasa energetyczna A +++
    opóźnienie startu

Dałeś moim zdaniem najgorsza propozycję.
    Pralka z wsadem na 6kg dla dwojga ludzi? To żadna zaleta, może być ale nie musi. Dla większych rodzin to ok.
    Co Ci po klasie energetycznej, jak te dwoje ludzi prać pewnie będzie raz na tydzień w pralce z wsadem 6kg? Policz oszczędności przy takiej eksploatacji.
    Grubość 38cm, to nie wiem, słyszałem że łożyska częściej padają, są bliżej siebie na osi bębna. Czy to prawda, nie wiem. Ale logiczne. Sam mam taką, ale z konieczności, a nie z wyboru.
    Ta pralka ma zalety oczywiście, ale których nie podałeś.
    Drzwi są wyżej niż standardowo i mają większą nieco średnicę. I tu zalety Candy się kończą. W mojej opinii te pralki są mniej niż przeciętne, z własnych doświadczeń powiem, bardzo awaryjne. W ciągu roku serwis odwiedziła 3 razy i do końca swoich żywotów, które trwały niecałe 4 lata bo tyle wytrzymała ciągle było coś nie tak, blokowała się, zawieszała etc.
    Po 4 latach poszły łożyska, które w tym szajsie są niewymienialne.
    Znaleźć w necie "jakąś" pralkę i powiedzieć ze jest fajna każdy potrafi, a dlaczego już nie bardzo.
    Kupiłem jedną z najtańszych 2 lata temu. W użytkowaniu wg opinii mojej żony jest wielokrotnie lepsza od Candy. I ma wymienialne łożyska, jest naprawialna, dla mnie to podstawowe kryterium. Pralkę mogę wymieniać co 8 - 10 lat. Ale nie co 3!

0
  • #8 26 Sie 2016 12:43
    Yuppy
    Poziom 15  

Jawi_P napisał:
    Pralka z wsadem na 6kg dla dwojga ludzi? To żadna zaleta, może być ale nie musi. Dla większych rodzin to ok.
    Co Ci po klasie energetycznej, jak te dwoje ludzi prać pewnie będzie raz na tydzień w pralce z wsadem 6kg? Policz oszczędności przy takiej eksploatacji.

Bez przesady z tym 6kg. My mamy Boscha z serii WAE, który ma 7kg wsadu i użytkując na dwie osoby spokojnie wychodzą 2-3 prania na tydzień. Weź pod uwagę to, że deklarowany przez producenta wsad jest do uzyskania w praktyce tylko przy 1-2 programach (np. bawełna), a już pozostałe programy (delikatne, puch, sportowe, itp.) często mają podane mniejszą ilość wsadu, aby utrzymać jakość prania. Podobnie jest z programami skróconymi, bądź funkcjami skracającymi czas standardowych programów - przy ich użyciu nagle z 7kg robi się max 4kg wsadu. Oczywiście do pralki można wpakować więcej, jednak zawsze kosztem jakości prania. Dlatego nie ma co się bać większych pralek, na 2 osoby te 7-8kg wsadu jest rozsądną wartością.

0
  • #9 26 Sie 2016 14:41
    Jawi_P
    Poziom 29  

Yuppy napisał:
    Bez przesady z tym 6kg.

I ja nie napisałem nigdzie, że to źle czy nie można :)
    Uważam, że dla dwóch osób to bez znaczenia, może być 6kg, a może być standardowa 5. A może i 7kg. Wielkość wsadu nie jest tu kryterium chyba.
    Ogólnie tak zawiodłem się na Candy, że chyba źle reaguje na tę firmę. ;)
    Zauważyłem, też, że w ciągu tych 4 niespełna lat plastiki zżółkły bardzo mocno. Zwróciłem uwagę dopiero jak ją wystawiałem.

0
  • #10 26 Sie 2016 15:17
    Yuppy
    Poziom 15  

Oczywiście dużo zależy też od indywidualnych potrzeb, jednemu starczy 5kg, innemu 10kg będzie mało. Dużo ludzi jednak myśli, że jak pralka ma te 6 czy 7kg ładowności, to zawsze można tyle wrzucać. Wystarczy choćby spojrzeć w instrukcję obsługi, gdzie powinna być tabelka z poszczególnymi programami i zalecanym maksymalnym wsadem. No ale że ludzie instrukcji nie czytają... :)

Co do Candy, to myślę podobnie. Sam nie miałem z nimi doświadczenia, jednak oglądając różne sprzęty w sklepach, jakoś specjalnie do mnie nie przemawiały :) Ot taka zwykła budżetowa firma, tak jak te różne Hotpointy, Aristony, Beko, czy inne firmy krzaki.

0
  • #11 26 Sie 2016 21:51
    Jawi_P
    Poziom 29  

Yuppy napisał:
    No ale że ludzie instrukcji nie czytają... :)

Pralki, kuchenki - takie instrukcje kobiety czytają :)

Trochę do czynienia przez rodzinę miałem z Beko, same nieprzychylne opnie mają o pralkach.
    Sam nie polecę, sam nie kupię też ARDO, miałem zmywarkę, która po dwóch serwisach w końcu wylądowała w serwisie. Jak serwisant u mnie rozebrał na gwarancji jeszcze to nie mogłem uwierzyć. Był tan element przykręcony do czegoś, przewód do płyty był tak naciągnięty, że pewnie montażysta musiał leciutko nagiąć piny na płytce by wystarczyła długość przewodów :) Serwisant, zabrał na warsztat zmywarkę, ale ten element z za krótkimi kablami szedł do serwisu (jak tłumaczyli musieli zamówić "za granicą") ponad 30 dni, więc udałem się do sklepu po odbiór gotówki.

0
  • #12 31 Sie 2016 07:15
    maryjann
    Poziom 14  

BOSCH WAE2049FPL zakupiony już pierze. Dzięki

0
  • #13 12 Lis 2016 20:57
    Ramzi86
    Poziom 8  

agdrtv.info napisał:
    maryjann napisał:
    A co o tej myślicie ?

SAMSUNG WF70F5E0W2W

Dobry i sprawdzony model. Plus to wymienne łożyska i produkcja w Polsce.

Czy może ktoś to potwierdzić bo szukałem trochę na ten temat i w zależności od źródła pojawiają się różne informacje na temat łożysk w tym Samsungu?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo